2017. 03. 30. csütörtök - Zalán 8°C | 18°C Még több cikk.

Szegedi négyes a Vasasnak

A labdarúgó NB III Alföld csoport negyedik fordulójában nyert a Volán, ikszelt a HFC.
Gyula–HFC 1–1 (1–0)

Gyula, 200 néző. Vezette: Vörös.

Gyula: Harman – Bozsó, Szenti, Rostás, Valentényi – Okos, Brlázs, Polczer (Piti), Nagy G. (Tóth R.) – Miklya (Szegfű), Balogh G. Edző: Dobi Róbert.

HFC: Kovács K. – Bakos Á., Lajos, Sipos, Mucsi – Antal K. (Szecskó) – Czibere (Papp Z.), Kis K., Marton (Kökény) – Varga M., Rácz. Edző: Kökény.

Gólszerzők: Polczer, ill. Rácz.

Jók: Polczer, Okos, ill. Lajos, Kovács K., Sipos.

Az első negyedóra tapogatózó játéka után Marton, majd Rácz révén két hatalmas vásárhelyi lehetőség maradt kihasználatlanul. Jobban futballoztak a vendégek, néztek is nagyokat a hazai drukkerek, hiszen nem erre számítottak.

A szünet után egyértelműen a látogatók akarata érvényesült, fölényben futballoztak Lajosék, és offenzív játékuk végül eredménnyel járt: Rácz Dezső találata egy pontot hozott a konyhára.

Kandó Róbert: – Nem lehetek elégedetlen az egy ponttal, de némi hiányérzetem azért mégis csak van, ha ugyanis jobban koncentrálunk, lehetett volna három is belőle.

Vasas II.–Tisza Volán SC 1–4 (1–3)

Budapest, Illovszky Rudolf Stadion, 100 néző. Vezette: Kőrösi.
Vasas II.: Bartos (Farkas M.) – Kelemen, Kovács, Gallé, Káló – Mészáros T., Tandari, Balló (Leinweber), Szűcs – Murányi (Keszthelyi), Imrik. Edző: Gabala Ferenc.

Tisza Volán: Dongó – Mészáros Z. (Vida), Dargó, Grünvald (Udvari), Szabó A. – Mórocz, Szilágyi (Baji) – Pálfi, Huszárik, Végh A. – Beretka. Edző: Buchholcz Gábor.

Gólszerzők: Szűcs, ill. Végh, Beretka, Szabó A., Pálfi.

Jók: Tandari, ill. az egész csapat.

Az idénybeli első győzelmére készülő szegedi gárda rögtön a kezdés után nekiesett angyalföldi riválisának. Jól tette, Végh találata ugyanis gyorsan előnyhöz juttatta a vendégeket. A gól után is nyomás alatt tartotta vetélytársát a Volán, ezért is tűnt kicsit érthetetlennek a Beretka találata utáni hazai szépítés. De ettől nem kaptak, kaphattak vérszemet a fővárosiak, mert ezen a napon esélyük sem volt a jól futballozó szegediek ellen. A Vasas ezután kockáztatott, négy támadóval próbált rohamozni, számtalanszor kinyílt a védelme, amit a Volán könyörtelenül kihasznált.

Buchholcz Gábor: – Jó játékunk mellett a helyzetek nagyszámú értékesítése eredményezte győzelmünket.

További eredmények: Orosháza–Százhalombatta 3–1, Soroksár–Dabas 1–1, Kecskemét II.–Battonya 2–2, Szolnoki Spartacus–Monor 1–0.