2016. 12. 10. szombat - Judit 0°C | 9°C

Szegedi parádé: Szeged 2011-Putnok 4-1

Szeged - A labdarúgó NB II Keleti csoportjának 3. fordulójában a Szeged 2011 a Vasutas-stadionban az újonc Putnok együttesét fogadta, és 4-1-re győzött.

Szeged 2011–Putnok VSE 4-1 (1-0)
Ness Hungary NB II Keleti csoport, 3. forduló. Szeged, SZVSE-stadion, 900 néző. Vezette: Karakó.

Szeged 2011: Trepák - Borbély, Tóth I., B. Kapic, Farkas Z. - Ulvicki, Toca - Kéri, Geiger, Lisztes - Kis R. Edző: Tóth Bálint.
Putnok: Botló - Szögedi, Kovács R., Bányai, Bogdan - Szabó Á., Zimányi - Matis, Odrobéna, Crisan - Monyók. Edző: Koszta Péter.
Gólszerzők: Geiger (6., 47.), Lisztes (53.), Varga B. (85.), ill. Monyók (90+2.).

Tóth Bálint: - Az első félidővel nagyon elégedetlen voltam a vezetés ellenére is, de a szünetben megértették a srácok, hogy más mentalitással kell kijönni az öltözőből. Ez már látszott is a szünet utáni teljesítményen.
Koszta Péter: - Az első gól előtt szerintem négy szegeid is lesen állt, de hozzáteszem, nem ezen múlott, hogy ma Szegeden kikapott. Sajnos nagyon gólképes a csapat védelme, támadásban pedig a szépítőgólunk ellenére semmit sem nyújtottunk.

Egy láthatatlan gól a meccs elején, majd a második félidőben parádé, a Szeged 2011 pedig 4-1-re legyőzte a Putnokot. Három meccs, hét pont, 10 szerzett gól - kiváló rajt.

Szegedi parádé: Szeged 2011-Putnok 4-1 - GALÉRIA
90+2. perc: 4-1. Monyókot kiugratják, aki kicselezi Trepákot, és éles szögből a kapuba lő, 4-1.

90+1. perc: Lisztes 25 méterről eltalálja a felső lécet.

87. perc:  jogos a vastaps és a Szép volt, fiúk!

85. perc: 4-0. Farkas Z. lövőcsel után bead jobbal, Varga B. pedig letérdelve az ötösön belülről stukkol a kapuba, 4-0

84. perc: szegedi szöglet, Lisztes kétszer is gyakorlhatja a beadást, semmi sem lett belőlük.

81. perc: Monyók igen távoli lövését magabiztosan öleli magához eldőlve Trepák.

80. perc: Elek lövését Trepák vetődve védte.

79. perc: megint kettős csere: Kéri helyét Gomez foglalja el, míg a másik oldalon Szabó Á. helyett Bálint.

77. perc: Kéri bal lábas kísérlete gyenge.

76. perc: veszélyes putnoki akció a jobb oldalon, Farkas Z. belelép a beadásba.

74. perc: mindkét csapat cserél: Odrobéna helyett Elek, Geiger helyett Varga B. a pályán.

72. perc: Kis R. beadása után Kérit kilökik a labda elől, majd Lisztes lőhet, Botló kiüti a labdát. Focisuli! - kiabálják a szurkolók.

71. perc: Lucian helyett Luptak a pályán.

70. perc: Tóth I. helyett Markovics.

66. perc: zúg a Vasutas-stadion: az ultrák Hajrájára jön a fedett lelátó Szegedje.

64. perc: Ulvicki tekert középre jobbról, Kéri elől kicsúsztatták a labdát.

62. perc: Farkas Z. szöglete után B. Kapic és Ulvicki zavarta egymást a fejelésben.

61. perc: Lisztes a félpályához közelről ívelt fel egy szabadrúgást, Ulvicki megcsúsztatta, Botló szögletre ügyetlenkedte a labdát.

56. perc: a két gól jót tett a Szegednek, amely most már többször tapsra ragadtatja a közel ezer fős közönséget.

53. perc: 3-0. Megint egy tanítanivaló szegedi kontra, Kis R. ugratta ki Lisztest, aki átemelt Botló kapuson, 3-0.

50. perc: Odrobéna ugrana ki, Trepák messzire elhagyva a kapuját ment.

47. perc: 2-0. Szép szegedi támadás, Ulvicki ad be jobbról, a mezőny egyik legkisebbje, Geiger pedig fejjel szerez gólt, 2-0.

46. perc: putnoki szöglet, ez mindig veszélyes. Most nem.

46. perc: kezdődik a második félidő.

Vége az első félidőnek, amelyben kevés esemény történt, szerencsére a legfontosabb szegedi szempontból a gól volt.

44. perc: Farkas Z. szabadrúgása mély, a kapusé.

41. perc: Farkas Z. jobb oldali beadására B. Kapic érkezett, és nyolc méterről föléfejelt. Végre szegedi helyzet!

38. perc: Monyók lőtte el azonnal az elépattanó labdát, ám dropból mellélőtt.

37. perc: Toca rossz belépőért sárgát kapott.

33. perc:  Lucian sárgát kapott.

33. perc: Monyók lépett ki, aztán elesett - pedig ha állva marad, ziccer.

31. perc: Kéri 35 méterről lőtt, messze mellé. A meccsről mindent elmond, hogy ezt a kísérletet fel kellett jegyezni...

28. perc: megint unalmas mezőnyjáték zajlik.

25. perc: most már van élet a hazai játékban, Kéri, Geiger és Toca igen aktív.

22. perc: nincs olyan színvonal, mint a Honvéd II. elleni első meccsen.

21. perc: Lisztes remek labdét adott volna a kiugró Geigernek, ám a védő Bányai nagyon figyelt.

17. perc:  Borbély kap sárgát.

15. perc:  putnoki szöglet, Horia pedig 7 méterről föléfejelte a labdát.

14. perc: remek szegedi támadás. Kis R. bal oldali beadását mentik Geiger elől.

13. perc: a legnagyobb taps eddig a gólon kívül: a román Lucian úgy gondolta, kapsából lő kb. 18 méterről, a lövés taccsra hullott.

11. perc: a gól óta nem történt semmi, miközben megérkeztek az ultrák.

6. perc: szegedi szöglet után Liszteshez pattant ki a labda a 16.os vonalára, aki egyből, belsővel újra a 16-oson belülre rúgta, a labdát pedig Geiger juttatta kapura, és ugyan Botló védett a gólvonal környékén, ám az asszisztens egyértelműen jelezte, hogy gól, 1-0.

6. perc: 1-0.

4. perc: tisztán látszik, hogy a vendégek a biztos védekezésben bíznak, és ezt a masszív falat nagyon nehéz lesz áttörni.

1. perc: elkezdődött a mérkőzés.

Korábban írtuk:
Kötelező győzelemben gondolkodik mindenki, amikor a Szeged 2011 NB II-es labdarúgócsapatának következő ellenfeléről, a Putnokról esik szó. Ám óvatosan bánjunk a szavakkal, hiszen az újonc – a keleti országrész három NB III-as csoportjának győztese közül egyedül a Putnok vállalta az NB II-t, a Kisvárda és a Dunaharaszti nem – rendkívül veszélyes ellenfél.

Együtt: a szegedi játékosok értékelik, hogy a közönség velük van, és kitart mellettük. Fotó: Karnok Csaba

– Így gondolom én is, hiszen a Vasassal idegenben ikszelt, a második meccsen pedig otthon nyerhetett volna a Kazincbarcika ellen, ehelyett 3–2-re kikapott. A szerencse nem volt mellettük, és a helyzeteket is kihagyták. Az újonc Putnok az életéért küzd, az első nyolcban szeretne lenni, így biztos, hogy minimum pontért jön hozzánk. Rutinos NB II-es játékosok alkotják a keretét, illetve a légiósok is „tépik" magukat, ez pedig egy kellemetlen csapatot jelent. Az eddigi szereplésünk pozitív, ráadásul a négy pont mellett van három olyan játékos, akinek pénzbüntetés-hátraléka van a felkészülésből, és ezt akkor engedem el, ha meglesz a három meccsen a hét pont. Ez akár pluszmotiváció is lehet. Ha folytatjuk az otthon három-, idegenben egypontos tendenciát, az első ötben végezhetünk. A héten volt lehetőségem kipróbálni különböző felállításban a védelmet: az egymás közötti játékban kiderült, hogy még mindig nincs kész a csapat, hiszen az újaknak be kell illeszkedniük a játékrendszerbe. Ez pedig a nálam jobb, nevesebb edzőknek is hónapokat, netán egy évet vesz igénybe. Az ultracsoport kiváló hangulatot teremtett Vácott is, látszik, hogy komolyan gondolják a szurkolók, amit a drapériájukra kiírtak: Most vagy soha! Irány az NB I! Tatabánya után Szegeden érzem újra, hogy egy rossz akció után is tapsol a közönség. Értékelik az akaratot, a lelkesedést, és ez nagy dolog, hiszen pozitív energiákat szabadíthat fel a játékosokból. Nyugat-Európában ez bevett szokás, és szerencsére Szegeden is átvették a drukkerek. Jovánczai bokája megsérült szerdán, ha nem javul, megint ki kell találnom valamit – mondta Tóth Bálint, a Szeged 2011 edzője.

Ami viszont jó hír, hogy az előző bajnokságból kétmeccses eltiltást áthozó belső védő, Tóth Imre újra szerepelhet.

• 8. csöcskenőcs 2012. szeptember 02. 09:41
    „mi a harmatos? a 4-1? annál többet nem kell játszani mint ami a biztos győzelemre elegendő..nemtudod?”
  • 7. Bábkacsa 2012. szeptember 01. 21:38
    „Gyerökök ez nagyon gyönge foci, harmatos libafing!
    Bár ki sé möntem vona”
  • 6. Ebgondolat 2012. szeptember 01. 19:21
    „900 néző? Most sokkal többen voltak, mint az előző meccsen, akkor 1500 nézőt írtak....”
  • 5. Ebgondolat 2012. szeptember 01. 19:20
    „Már megint egy kapott gól a 92. percben! Nem igaz, hogy nem lehet figyelni az utolsó sípszóig. Szerencsére ez most nem számított. Szép volt, fiúk!”
  • 4. zsolty 2012. szeptember 01. 17:58
    „zehn: én is emlékszem az újpest elleni meccsre, mikor hirtelen nem volt világítás...
    Azóta nem talált magár a szegedi foci. Viszont most mintha alakulna valami. Sajna nem biztos, hogy ki tudok menni a következő meccsre, de ha ki tudnék, akkor most már meglenne az ok, amiért kimenjek.
    3-0-ról már csak nem bukják el a fiúk!”
  • 3. zehn 2012. szeptember 01. 16:00
    „Jó ég! Ide jutottunk!!!!! Én, mint az egykori Kaszás féle csapat lelkes szurkolója, még arra emlékszem,hogy miként vertük gólokkal ugyanitt a Honvédet,Újpestet, többek közt. Most meg ez a" vigyázni kell a Putnokkal" Istenem! Istenem!”
  • 2. zsolty 2012. szeptember 01. 15:35