2017. 05. 26. péntek - Fülöp, Evelin 13°C | 22°C Még több cikk.

Szegedi pólósuli a Szőnyi úton

Vízilabda - Az évad egyik legprímább teljesítményével előrukkoló Szeged Beton férfi vízilabdacsapata a Szőnyi úton mért jókora csapást a BVSC-re a bajnoki rájátszás 5–8. helyéért zajló küzdelemben. Varga Tamásék megszerezték az ötödik helyet a bajnokságban, ez pedig a címvédő újbóli LEN-kupa indulását jelenti.
Abban a tudatban ugrott a BVSC medencéjébe a Szeged, hogy a hátralévő három mérkőzése végeredményétől függetlenül már megszerezte a LEN-kupa indulást jelentő ötödik helyet. Ez úgy lett lehetséges, hogy eleve volt 9 pontos előnye a papíron őt még befogni tudó Péccsel szemben, amely viszont a Szeged találkozója előtt 10–7-re kikapott az Újpest otthonában. A hír hallatán nem lettek szomorúak a betonosok, és bár megtehették volna, a tegnapi meccset sem vették félvállról. Ahogy az egy ilyen szintű csapattól elvárható. Másfél héttel a két gárda szegedi összecsapásán a Kásás-legénység négy negyed alatt tudott összehozni nyolc gólt, ennyihez tegnap mindössze tizenegy(!) percre volt szüksége, 3–8. Ugyan a vasutasok kapusa, Decker a meccs elején Török, majd Vejzagics próbálkozását is hatástalanította, utána viszont szinte csak akkor találkozott a labdával, amikor az a háta mögött a hálóból kifelé tartott már. Attól függetlenül, hogy mondjuk nem a Vasas volt az ellenfél, káprázatos első három negyedet produkált a Szeged.

Megszabadulva minden tehertől, erőlködés nélkül, felszabadultan pólóztak Lehmannék, érződött, sőt: látszott rajtuk, kimondottan élvezik a játékot. Pompás gólokat dobáltak, ha nem szégyellték volna, a hazai drukkerek is tapsra ragadtatják magukat. Amit tegnap este bemutatott a Szeged, azt örömpólónak hívják.

Kásás Zoltán: – Jól játszottunk, a korábbiakhoz képest jobban blokkoltunk, helyzeteinket pedig magabiztosabban értékesítettük.

A mérkőzés jegyzőkönyve

BVSC–Szeged Beton VE 7–18 (2–4, 1–6, 2–6, 2–2)

Vodafone férfi vízilabda OB I, rájátszás az 5–8. helyért, 4. forduló. Budapest, Szőnyi út, 100 néző. Vezette: Juhász, Marnitz.

BVSC: Decker A. – Szabó P. 1, Szűcs, Nagy S., Kriszt, Tóth Z. 1, Simon. Csere: Pecz, Hopkins 1, AMBRUS 4, Zsoldos, Galambos, Németh I. Zs. Edző: Vincze Balázs.

Szeged: BAKSA – Vejzagics 2, Weszelovszky 2, Komlósi, MIHAJLO KOROLIJA 2, Török 2, LEHMANN 2. Csere: JUHÁSZ ZS. 2, VARGA T. 4, Molnár P. 1, Éles, Kuncz, Milos Korolija 1, Németh II. Zs. (kapus). Edző: Kásás Zoltán.

Gól – emberelőnyből: 6/2, ill. 14/7., ötméteresből: 1/1, ill. 1/1.