2017. 03. 31. péntek - Árpád 5°C | 17°C Még több cikk.

Szegedi siker a rangadón! Szedeák-Kosársuli 103-75

Magabiztosan, száz pont fölött dobva nyerte meg az EnterNet Vásárhelyi KS elleni megyei rangadóját a Dél-Konstrukt SZTE-Szedeák a férfi kosárlabda NB I B-ben.

Dél-Konstrukt SZTE-Szedeák-EnterNet Vásárhelyi KS 103-75 (29-19, 26-20, 21-15, 27-21)
Férfi kosárlabda NB I, B csoport. Szeged, 800 néző. Vezette: Kiss, Maár, Domokos.
Szedeák: Vida 15/9, Molnár 12/6, Nyilas 17/9, Kovács 13, Gémes 19. Csere: Tanács 13/3, Simándi 9/3, Varga, Szabad 2, Komáromi 3, Széll. Edző: Bonifert Domonkos.
Kosársuli: Utasi 2, Czibere 19/15, Mócsai 8, Vas 4, Diakite 23. Csere: Kukla 4, Dani 7/3, Balaton 2, Böszörményi, Szilágyi 6, Bere. Edző: Elek András.

Bonifert Domonkos: - Remekül játszottunk, elsősorban türelmünknek és védekezésünknek köszönhetjük a sikert.
Elek András: - Katasztrófális tejesítményt nyújtottunk.

IV. negyed (103-75)

10. perc: Diakite 23 pontja 103-75. Az akció során Komáromi sérül meg, a földön marad, majd ölben viszik le. Rezák sikertelen dobásával zárul a megyei rangadó, 103-75 a vége.

9. perc: Dani büntetői után Tanács Attila kosarával száznál jár a Szedeák 101-69. Mócsai szerez szép kosarat betörésből 101-71. Komáromi is büntetőkből növeli pontjai számát, a vásárhelyei Vas akcióból 103-73.

8. perc: a meccs eldőlt, a hajrában mindkét csapat cseresorát játszatja. Szabd István be is dob két büntetőt 98-67.

7. perc: megint szegedi kosár, Tanács szerzi magabiztos kézzel 91-67. Sőt, Nyilas hármasa, majd Vida ziccere is hibátlan, közel a százhoz a Szedeák, tehetetlen a Kosársuli 96-67.

6. perc: Szilágyi László duplájával 89-67.

5. perc: Simándi dobása is kosarat ér, Gémest nem lehet tartani 89-63.

4. perc: Czibere hármasa is remek 81-61. Nyilas, majd Kukla marad egyedül 83-63. Gémes dobása is beszédül. Kosáreső! 85-63.

3. perc: Gémes Lecsó nagyon akar, huszonéves hévvel csúszik egy labda után - meg is kaparintja 81-58.

2. perc: Simándi triplája a kígyótérről 81-58.

1. perc: az első zsákolás a meccsen, Diakite mutatja be 76-56. Tanács büntetői ugyanúgy két pontot érnek 78-56.

III. negyed (76-54)

10. perc: Diakite kosarával a legeredményesebb, 17 pontnál jár. Molnár hármast szór, Diakite újabb duplát 76-54. Sok izgalomra nem lehet sszámytani az utolsó tíz percben.

9. perc: Czibere maradt lent Nyilas blokkja után: a szegedi játékos bizony a labda mellett a "babát" is elütötte.

8. perc: megint Lecsó remek, Czibere válasza sem késik 69-50. Simándi, majd ismét Gémes. Diakite pihenője alatt hat pontot szórt, áll is vissza a mali center a Vásárhelybe 73-50.

7. perc: Gémes tesz vissza egy lepattanót, időt kér a Vásárhely 67-47.

5. perc: Czibere remek hármasával 65-47.

4. perc: most Gémes fog ki Diakitén, duplája és büntetője is jó 60-42. Kovács Dávid kosarával 20 pont a hazai előny 62-42. Szilágyi tesz vissza egy lepattanót 63-44.

3. perc: érdekes párharc az övék, a mali légiós most blokkolja az egykori válogatottat. Láthatóan ez nem tetszik Gémesnek. Vida talál be ziccerből 57-42.

2. perc: Diakite gyötri Gémest, ki is marad a dobás. A vásárhelyi tripla is pontatlan.

1. perc: Dani triplájával kezdődik a félidő 55-42.

Jászberényi "megfigyelő" is akad a 800 néző között: a lelátón ott ül az egykor mindkét csapatban megforduló Drahos Gábor is, aki egy hete remekül játszott a Szedeák ellen. A nézőtéren egyébként remek a hangulat, fúvószenekar is segíti a hazai csapatot.

II. negyed (55-39)

10. perc: Simándi is betalál, közeledik a húszpontos különbség. Kukla javít az arányon 55-39. Ez a félidő.

9. perc: Mócsai kosár, Molnár tripla 51-37. A szegedi játékos nagyon belejön, kiszorított helyzetből is beteszi a triplát 53-37.

8. perc: újabb szegedi tripla, Vida szerzi 48-35.

7. perc: Mócsai hozza tíz pontra a Kosársulit 45-35.

6. perc: centercsata: Diakite, majd Gémes 45-33.

5. perc: megint a mali center, erőfölénye érvényesül a palánk alatt 38-31. Vida viszi végig, Nyilas fejezi be, jól működő páros 43-31.

4. perc: bravúros kosár! Vida emberrel dobja be a triplát. Diakite is megrázza magát 36-29.

3. perc: Czibere két kosara után időt kér a Szedeák 33-26. Működnek a vásárhelyi támadások, Diakitét csak szabálytalanul tudják megállítani. Az egyik büntetője jó 33-27.

2. perc: Gémes Lecsó is hozzátesz, Balaton válaszol a túloldalon 33-21.

1. perc: megint Tanács az, jól játszik 31-19. A Vásárhely eddig "tanácstalan".

I. negyed (29-19)

10. perc: a csereként szóhoz jutó Dani is kosárral kezd, Tanács triplával válaszol 29-19. Ez a negyed vége.

9. perc: hibátlan tripla, a szerzője Czibere 22-14. Diakite ismét eredményes, közelebb lopódzik a Vásárhely 25-16. Tanács két sikeres büntetővel mutatkozik be 26-16.

8. perc: eddig Kovács Dávid a nyerőember, most Nyilas passzát dobja be. A Vásárhelyből Diakite termeli a pontokat 22-11.

7. perc: Kovács szerez labdát, Nyilas hozza kihagyhatatlan helyzetbe Gémest, aki nem hibázik 16-9. Czibere kosara kimarad, Kovácsé nem 20-9.

6. perc: Vidát hagyják egyedül, ez is hármas 12-7. Molnár dulája után időt kér a Vásárhely 14-7. Cziberének használtak az edzői szavak 14-9.

5. perc: egymás után két szegedi blokk, előbb Gémes, majd Nyilas. Utóbbi triplája a gyűrű érintése nélkül hullik a hálóba 9-7.

4. perc: Diakite, majd Molnár, szoros a csata 6-7.

3. perc: vásárhelyi büntetőre szegedi dupla a válasz, szerzője Kovács 4-5.

2. perc: Diakite már a Vásárhelynek szerez vezetést 2-4.

1. perc: Nyilas kosarával indul a meccs 2-0.

18.55: az egyik oldalon Vásárhely, a másikon Szedeák csatakiáltással köszöntik a szurkolókat a csapatok. Nagy derbi lesz, annyi biztos.

18.50: bemelegítés utolsó pillanatait végzik a csapatok. A Szedeák - amely egy meccsel kevesebbet játszott - a harmadik, a Vásárhely a második helyről várja az összecsapást.

A derbi nagy kérdése: folytatja-e immáron hét meccsből álló győzelmi szériáját a Vásárhely, vagy a szegediek - túltéve magukat a múlt pénteki, jászberényi vereségen - megőrzik hazai veretlenségüket.

A megyei rangadók az elmúlt évtizedekben rendre óriási küzdelmet, és kiélezett csatákat hoztak, vélhetően ez az ütközet sem jelent majd kivételt.

- Nehéz mérkőzésre számítok, de hazai pályán kizárólag győzelemre törekedhetünk - jelentette ki Nyilas István, a Dél-Konstrukt SZTE-Szedeák csapatkapitánya. - Kulcskérdés lesz a vásárhelyi center Cheick Diakite semlegesítése, mert érzésem szerint, ha őt kikapcsoljuk, nagyságrendekkel megnöveljük az esélyeinket. A Szedeák-Vásárhely rangadók mindig közönségvonzó események, így ezúttal is sok nézőre számítok, és abban reménykedem, hogy a győzelem mellett jó játékkal tudjuk kiengesztelni a szurkolóinkat a jászberényi botlás után.

Nyilas István szerint az elmúlt két nap során a csapat tagjain kissé még érezhető volt a Jászságban elszenvedett vereség negatív hatása, de a csütörtöki találkozó kezdetéig fejben is mindenki rendben lesz.

- Jászberényben a saját bőrünkön tapasztalhattuk, milyen károkat okozhat egy 7-8 perces rövidzárlat, most tehát nincs más választásunk, mint bebizonyítani, hogy igenis képesek vagyunk négy negyeden keresztül maximális koncentrációval küzdeni - folytatta a szegediek egyik legrutinosabb kosarasa. - A novemberi, vásárhelyi meccset tulajdonképpen már az első félidőben eldöntöttük, hiszen jól és pontosan támadtunk, ráadásul a védekezésünk is precízen, fegyelmezetten működött. Hasonló produkcióval most is kiegyeznék. A csapat valamennyi tagja nevében arra kérem a szegedi kosárbarátokat, jöjjenek ki minél többen a csarnokba, és buzdítsanak bennünket ezen a - bajnokság végkimentele szempontjából is - rendkívül fontos összecsapáson.

- Szeretnénk jobban helytállni, mint tette azt a Szedeák Jászberényben - nyilatkozta Elek András, a Kosársuli edzője.

- A szegediek minden elemükben jobb csapatot alkotnak, csak akkor lehet esélyünk, ha erőn felül telejesítünk úgy támadásban, mint védekezésben, és sikerül nagy iramot diktálni a meccsen. Az esélytelenek nyugalmával léphetünk pályára, de ha a Szedeákban még benne van a legutóbbi vereség, és ez némileg elbizonytalanítja őket, akkor az igyekszünk kihasználni azt - tette hozzá.

A csütörtökön 19 órakor kezdődő Szedeák-Vásárhely mérkőzést a diákok és a nyugdíjasok ingyen nézhetik meg az újszegedi sportcsarnokban.

• 3. bj029 2010. március 05. 14:50
    „2. better77 2010.03.05. 12:29
    Hiába.. én készülök a pezsgőbontogatásra, bár nem tudom hogyan fogom győzni minden egyes hazai mérkőzés után!”
  • 2. better77 2010. március 05. 12:29
    „Kedves BlowJob! (Ugye tudod, mit jelent, Cicafiú?)
    Intelligens fiú vagy te, anyád büszke lehet rád...”
  • 1. bj029 2010. március 04. 23:32
    „<moderálva>
    Remélem feljuttok, aztán jövőre meg kiestek az A csoportból. Pezsgőt fogok bontani, sőt még el is megyek a hazai mérkőzéseitekre, röhögni egy jót a nagy ruhákon...”

A futballvilág legborzalmasabb lábtörései - videókkal!

Recsegő csontok, durva becsúszások, hordágyon fekvő játékosok – sajnos ezek is a futballpályák jeleneteihez tartoznak manapság. Tovább olvasom