2017. 05. 23. kedd - Dezső 15°C | 25°C Még több cikk.

Szegedi TE: biztos 8:0

A férfi tekecsapat szuperliga negyedik fordulójában a címvédő Szegedi TE az előző bajnokság harmadikját, a Szolnokot fogadta az újszegedi teke- és bowlingcentrumban.
Már csak bő egy hét van hátra a németországi Augsburgban rendezendő (október 3–6.) világkupáig, így aztán minden edzés, de legfőképpen minden meccs rendkívüli jelentőséggel bír a Szegedi TE életében. Ezért volt fontos például a férfi tekecsapat szuperliga második fordulójában a Bp. Erőmű elleni magabiztos hazai diadal, és ezért is volt lényeges a Szolnok elleni rangadó teljesítménye. Bár az a szó, hogy rangadó, nem igazán illett erre a mérkőzésre, mert a szegediek nemcsak fölényesen nyertek, hanem a 8:0-s sikerük klassziskülönbséget sejtet.

Szél Tibor 634 fát ért el.

A meccs eleje már előrevetítette a hazai diadalmenetet: az éppen Szolnokról szerződtetett Fehér Béla és Szél Tibor ugyanis szettet sem engedett ellenfelének – később Kakuk Levente és Karsai László is így tett –, úgy szerezte meg a csapatpontot, ráadásul ketten több mint száz fa előnnyel jöttek le a pályáról. Szél pluszként még a meccs legjobb produkcióját is bemutatta, a 634 fájánál többet senki sem ért el. Ahogy haladt előre a mérkőzés, úgy vált egyre közelibbé a szegedi lehetőség: miért ne lehetne 8:0-ra nyerni? A legjobban Zapletán Zsombor esetében rezgett a léc, ám a játékos világbajnokhoz illő megbízhatósággal és nyugalommal szerezte meg 2:2-es szettaránnyal, tizennégy fa különbséggel a pontot.

Ha ehhez hozzávesszük, hogy Kiss Norbert ezúttal pihent, nem is lehet kérdéses, hogy a Szeged formája biztató.

Végeredmény: Szegedi TE-Szolnok 8:0 (3690:3398)