2017. 12. 18. hétfő - Auguszta -4°C | 4°C Még több cikk.

Szegedi TE: élről a rájátszásba

Szeged - A férfi teke Szuperliga 18. fordulójában a Szegedi TE legyőzte a nagy rivális Zalaegerszeget, így megnyerte az alapszakaszt, és helyzeti, valamint pontelőnyből várja a rájátszást.
Éppen száz fával nyerte meg a férfi tekecsapat szuperliga 18. fordulójának rangadóját a Szegedi TE az eddig veretlen Zalaegerszeg ellen. Ha a meccs elejét néztük, erre nem nagyon számíthattak a hazaiak, hiszen mind Kakuk Levente, mind Kiss Norbert elvesztette az első szettet. Sőt Kakuk a másodikat is. Ám neki volt visszaút, nagy meglepetésre Kissnek viszont nem. Így aztán a hazai taktika csak félig jött be, a két, talán legjobb formában lévő játékos közül csak az egyik hozta a csapatpontot, a másik nem.

Első helyen a rájátszásban a tekézők: Szegedi TE-ZTE 6:2. Fotó: Schmidt Andrea (galéria)

Szegedi TE–Zalaegerszeg 6:2 (3655:3555)

A párok:
Kakuk L.–Fehér Z. 1:0 (2:2, 597:583)
Kiss N.–Vörös M. 0:1 (2:2, 601:602)
Karsai L.–Farkas S. 1:0 (3:1, 630:590)
Szél T.–Boanta C. 1:0 (3,5:0,5, 616:589)
Ernyesi R.–Kiss T. 0:1 (1:3, 613:616)
Kovács P.–Nemes A. 1:0 (4:0, 598:575)

– Végre! – sóhajtott fel több drukker is Karsai László produkciója után. Való igaz, a szegediek legrutinosabb játékosa az elmúlt hetekben adós volt a jó játékkal, ám ezúttal könnyedén intézte el a zalaiak szintén sokat tapasztalt tekését, Farkast, Szél pedig már a harmadik szettben lerendezte a csapatpontot. Az Ernyesi, Kovács P. páros megtartotta a megszerzett előnyt, utóbbi pedig olyan okosan, a szetteket csak néhány fával megnyerve verte a Szegeden már nemzetközi versenyt is nyert Nemest, hogy öröm volt nézni.

A szegediek jól felkészültek a rangadóra, amelynek sikere azt jelenti, az alapszakasz elsősége az övék, ezzel pedig helyzeti és pontelőnybe kerültek a Zalaegerszeggel szemben.

Az első négy csapat rájátszásában a Szeged március 10-én Répcelakon, március 17-én Szolnokon, március 24-én Zalaegerszegen játszik, majd április 14-én rendezik a négyes döntő szegedi fordulóját.

Egy perccel tovább tartott a Szeged 2011 meccse

Hiába vezetett a meccs végiég a Szeged 2011 NB II-es labdarúgócsapata, a Mezőkövesd a 92. percben pontot mentett Szegeden. Tovább olvasom