2017. 07. 28. péntek - Szabolcs 15°C | 27°C Még több cikk.

Szegedi TE: Kell a siker a presztízs miatt

A férfi tekecsapat Bajnokok Ligája nyolcaddöntőinek visszavágóit rendezik ma 13 órától. A Szegedi TE a hazai 8:0 után páholyban érezheti magát, bár azért a szlovén Maribor okozott már kellemetlen perceket az ellenfeleinek.
Jó formában van a Szegedi TE. Ezt nemcsak az egymást követő két 8:0-s siker mondatja velünk, hanem a győzelmek magabiztossága is. Az elmúlt két hétben előbb a Bajnokok Ligájában a szlovén Maribort, majd a Szuperligában a Szombathelyt verte a csapat a sportágban létező legnagyobb különbséggel, ráadásul a nemzetközi sorozatban csak hét, míg a bajnokin mindössze két szettpontot engedélyezett ellenfelének.

– Szeretnénk nyerni idegenben, már csak a presztízs miatt is, de azért óva intek mindenkit, hogy e tekintetben elbízza magát, mert nehéz találkozó lesz. A továbbjutásban mindezek ellenére száz százalékig biztos vagyok, csak az a kérdés, tudunk-e nyerni az otthon rendkívül veszélyes szlovén csapat ellen – mondta Karsai Ferenc, a Szegedi TE klubelnöke.

Kakukék figyelnek. Fotó: Frank Yvette
Kakukék figyelnek.
Fotó: Frank Yvette

A szakvezető tudja, a BL következő körében sokkal nehezebb dolga lesz a Szegednek, hiszen a horvát Zadar és a német Bamberg párharc továbbjutója vár rájuk. Az első meccsen a horvátok nyertek 5:3-ra, ám nagy valószínűséggel ez az előny nem lesz elég a németországi visszavágón. Azaz megint jöhet egy Bamberg–Szeged csata – mint már oly sokszor.

A BL-visszavágók napján kisorsolt hazai bajnoki forduló is van, ám a Szegedi TE – ahogy a másik magyar kupacsapat, a Zalaegerszeg is – halasztást kapott, így az Ózd elleni idegenbeli meccset jövő szombaton 15 órától játssza le a borsodi városban.