2017. 10. 20. péntek - Vendel 9°C | 24°C Még több cikk.

Szegedi TE: kettős győzelem a BL-ben, jöhet a Bamberg!

A férfi tekecsapat Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjéből magabiztosan, kettős győzelemmel jutott tovább a Szegedi TE. Az első hazai mérkőzésen 8:0-ra, a hétvégi visszavágón pedig a szlovéniai Mariborban 7:1-re verte aktuális ellenfelét.
A szegedi meccs után tehát idegenben is megmutatták Karsai Lászlóék, melyik a jobb csapat – a két találkozó összkülönbsége (15:1) mindent elmond. A következő körben viszont már nem lesz ilyen egyszerű a feladat: a német Bamberg került a szegediek útjába, amely a horvát Zadart búcsúztatta. Egy régi ismerős, egy régi mumus, amely már nem is annyira mumus, hiszen az októberi Európa-kupán például sikerült megelőzni: az olaszországi Bolzanóban a Szeged végzett az élen, míg a németek negyedikek lettek.

Mariborban Karsai L. volt a legjobb szegedi. Fotó: Segesvári Csaba
Mariborban Karsai L. volt a legjobb szegedi.
Fotó: Segesvári Csaba

A két csapat a Bajnokok Ligája első negyeddöntős mérkőzését január 28-án vívja Bambergben, a visszavágót február 18-án rendezik az újszegedi teke- és bowlingcentrumban. A másik magyar csapat, a Zalaegerszeg is bejutott a nyolc közé, nekik a horvát Konikom Eszék után a német Zerbst következik.

Férfi tekecsapat Bajnokok Ligája, nyolcaddöntő, visszavágó: Maribor (szlovén)– Szegedi TE 1:7 (3393:3518).
A párok: L. Sajko–Szél T. (Sájermann) 1:0 (3:1, 576:531), F. Kirbis–Kakuk L. 0:1 (0:4, 558:600), I. Cosic–Karsai L. 0:1 (0:4, 566:612), S. Sajko–Kovács P. 0:1 (2:2, 556:573), R. Ruzman–Kiss N. 0:1 (1:3, 563:606), T. Jurancic–Ernyesi R. 0:1 (1:3, 575:601).

Pick Szeged: eltervezve, végrehajtva

Tizenöt gólos, 34–19-es győzelmet aratott a Pick Szeged férfi kézilabdacsapata Orosházán. Tovább olvasom