2017. 08. 22. kedd - Menyhért, Mirjam 14°C | 24°C Még több cikk.

Szegedi TE: kilenc vagy három?

A férfi tekecsapat Szuperliga 2010–2011-es kiírásában a döntő második mérkőzése következik szombaton 14 órától, amelyen eldől: a házigazda Szeged a kilencedik vagy a vendég Zalaegerszeg a harmadik bajnoki címét szerzi meg.
Az utolsó felvonás. Mint a színházban. Mindenki izgul, vajon a főhős hogyan oldja meg a problémát? Mert az biztos, hogy megoldja, hiszen a jó mindig győz.

Esetünkben, illetve a férfi tekecsapat Szuperliga esetében még nem tudni, hogy melyik együttes lesz a történet főhőse: a Szegedi TE vagy a Zalaegerszeg? A zalaiak egyelőre jobban állnak, hiszen hazai pályán 6:2-re győztek, és a szettek tekintetében is (15:9) előnyös a helyzetük. Holnap 14 órától azonban az újszegedi teke- és bowlingcentrumban azért még egy-két meleg pillanat vár rájuk.

– Jobb lett volna hazai pályán kezdeni a finálét, de az alapszakasz hajráját elrontottuk – mondta a szegediek legrutinosabb tekése, a csapatkapitány Karsai László. – Nincs lehetetlenség, csak tehetetlenség, akarni kell, nem sopánkodni. Ha ugyanazt tudjuk nyújtani, mint amit a BL-ben a négy közé jutásért elértünk, azaz 7:1-re nyertünk a Zalaegerszeg ellen, akkor megnyerhetjük a bajnokságot. Nagyon nehéz lesz, de látok rá esélyt, ha nyolcvan–kilencven százalékot hozunk.

A zalaiak csak a mérkőzés napján érkeznek meg Szegedre. Valamennyi játékosuk hadra fogható, így a játékos-edző, Fehér László is kiheverte a betegségét, azaz játékra kész. A mérkőzést élőben közvetítjük a www.szeged-teke.hu weboldalon.

A Szegvár vasárnap 11 órától Kunfehértón harcol a bennmaradásért – reméljük, sikerrel.

Újvidéken készült a Beton

Vasárnap 18 órakor hazai medencében a Vasas ellen kezdi meg középszakaszbeli szereplését a Szeged Beton férfi pólócsapata. Tovább olvasom