2017. 11. 21. kedd - Olivér 1°C | 8°C Még több cikk.

Szegedi TE: kisebb csoda Bambergben

Több mint biztató eredményt ért el a férfi tekecsapat Bajnokok Ligája negyeddöntőjének első mérkőzésén a Szegedi TE, amely a németországi Bambergben 4:4-es döntetlent játszott.
Nagyon ritkán fordul elő, hogy egy németországi tekemérkőzésről boldog, önfeledten örülő játékosok térjenek haza. A germán tekesport főleg csapatszinten elég komoly értéket jelent, a Zerbst és a Bamberg azon együttesek közé tartozik, amelyet minden egyes sorozatban az esélyesek között tartanak számon. Különösen otthon magabiztosak a németek, lásd például a Bajnokok Ligája jelenleg futó sorozatát, amelyben a Zerbst 8:0-val engedte haza a Zalaegerszeget.

Hogy a Szeged szerencsés volt-e abból a szempontból, hogy a Bundesliga másodikját, a Bamberget kapta ellenfélnek a BL negyeddöntőjében, nem tudni, de az biztos, hogy a germánok kedvét és önbizalmát alaposan elvették Karsaiék.

A Szegedi TE döntetlent játszott a Bamberg csapata ellen. Fotó: DM/DV
A Szegedi TE döntetlent játszott a Bamberg csapata ellen.
Fotó: DM/DV

A nyolcsávos Bamberg Volkspark hat középső játékterén rendezett meccsen az első három párban extrát nyújtottak a vendégek. Ez nem a fák számában, hanem a koncentrációban volt tetten érhető. Érezték, ezen a napon felülmúlható a hazai alakulat. A második sornak arra kellett vigyáznia, ne csússzon ki a jó eredmény elérésének lehetősége e kézből.

És nem csúszott ki. Legalábbis a 4:4-es döntetlen mindenképpen annak számít. A továbbjutás majd szűk három hét múlva Szegeden dől el.
További eredmények: Zerbst (német)–Zalaegerszeg 8:0, Podbrezova (szlovák)– Neumarkt (olasz) 8:0, St. Pölten (osztrák)–Zapresic (horvát) 3:5. A visszavágókat egységesen február 18-án 13 órától rendezik.

Bamberg (német)–Szegedi TE 4:4 (10,5:13,5, 3556:3541)
Férfi tekecsapat Bajnokok Ligája, negyeddöntő, első mérkőzés, Bamberg.