2017. 01. 20. péntek - Fábián, Sebestyén -9°C | 0°C Még több cikk.

Szegedi TE: nehéz lesz fordítani

A férfi teke Szuperliga döntőjének első mérkőzésén a Zalaegerszeg 6:2-re legyőzte a címvédő Szegedet, amelynek nagyon nehéz dolga lesz a visszavágón.
6:2 és 14:10. Az első a csapateredmény, a második a szettarány. Ezt a hátrányt „szedte össze" a férfi teke Szuperliga döntőjének első mérkőzésén a címvédő Szeged Zalaegerszegen. A különbség lehet sok – elsőre annak is tűnt... –, ám néhányat aludva a történtekre akár simán le is dolgozható. Ehhez semmi más nem kellene, csak a finálé első összecsapásán látottaknál nagyobb odafigyelés, pontosabb játék, kicsivel több alázat, meg egy jó adag szerencse.

Ami a zalai első döntőt illeti, semmi extrát nem láthattunk a hazaiaktól. És éppen ezért fájó a Szeged ilyen különbségű veresége. Mert amíg a vendégeknél találhattunk két kimagasló egyéni teljesítményt, hiszen Karsai László (627 fa) és Kiss Norbert (655 fa) világklasszishoz méltóan játszott, addig a zalaegerszegi alakulatban egy ilyet nem láttunk. Fehér László és tanítványai egyszerűen csak levették a ziccereket, majd hozták a szetteket meg a csapatpontokat. Nem bonyolult.

Kiss gratulálhatott. Fotó: Veréb Simon
Kiss gratulálhatott.
Fotó: Veréb Simon

6:2 és 14:10. A szegedieknek ezen a héten ezekkel a számokkal kell ébredniük és feküdniük, ha meg szeretnék nyerni a kilencedik csapatbajnoki címet. A hátrány éppen olyan, amelyről lehet pozitívan, de lehet negatívan is beszélni. Ha az előbbi történik, még minden lehet.

Zalaegerszeg–Szegedi TE 6:2 (14:10, 3527–3471)
Teke Szuperliga, döntő, 1. meccs.
A párharcok:
Fehér–Kakuk 1:0 (3:1, 588–568)
Kiss T.–Kiss N. 0:1 (1:3, 615–655)
Boanta–Szél T. 1:0 (3:1, 602–558)
Nemes–Kis Zs. (Földesi a 30. dobástól) 1:0 (2:2, 569–521)
Farkas–Kovács P. 1:0 (4:0, 603–542)
Bese (Fehér L. a 64. dobástól)– Karsai L. 0:1 (0:4, 555–627)

Bronzkapuban a Beton

A férfi vízilabda OB I harmadik helyéért zajló csatában a jobban játszó, motiváltabb Szeged Beton… Tovább olvasom