2017. 02. 25. szombat - Géza 1°C | 8°C Még több cikk.

Szegedi TE: Strasbourgban is 7:1-es siker

Szeged, strasbourg - A férfi tekecsapat Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének visszavágóját a franciaországi Strasbourgban rendezték, amelyet 7:1-es előnyről várt a Szegedi TE, és ugyanilyen arányban, 7:1-re nyert, így kettős győzelemmel jutott a nyolc közé.
Nem történt csoda, a Szegedi TE szerencsére különösebb gond nélkül vette a Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjében elé került akadályt, és kettős győzelemmel búcsúztatta a sorozattól a francia Strasbourg együttesét.

A szegedi alakulatot a visszavágó előtti, a francia városba vezető hosszú utazás sem viselte meg, hiszen a hat párban a vendégek közül négyen is bőven hatszáz fa felett teljesítettek, miközben a hazaiaknál mindez három embernek sikerült. A hazai pályán kiharcolt 7:1-es előny tudatában a csapatkapitány, Karsai László el sem utazott, míg azt már előre tudni lehetett, hogy Fehér Bélaés Iványi László „elfelez" egy meccset, azaz hatvan dobásnál cseréltek a szegediek.

A BL-ben a kéjutazásoknak ezzel vége, hiszen a következő fordulóban, a negyeddöntőben a horvát Zapresic igen komoly játékerőt képvisel majd. Az első meccsnek január 16-án az újszegedi teke- és bowlingcentrum ad otthont, ezen a találkozón kell majd olyan előnyt kiharcolni, amely elég lehet a visszavágóra.

A szegediek csapatszinten befejezték az évet, az egyéni versenyek közül azonban még akad kettő is: előbb az ausztriai Ritzingben ezen a hétvégén a World Tour Classic harmadik állomása, majd 22-én a budapesti világbajnokok versenye.

Strasbourg-Szegedi TE 1:7 (3570:3692)
Férfi tekecsapat Bajnokok Ligája, nyolcaddöntő.

A párok:

Moreira-Kakuk 0:1 (1,5:2,5, 604:627)
Schmitt-Zapletán 0:1 (1:3, 627:632)
Gogorita-Szél T. 0:1 (0,5:3,5, 553:595)
Hofferer-Ernyesi 0:1 (0:4, 565:629)
Eibel-Fehér B. (Iványi) 1:0 (2:2, 593:569)
Koell-Kiss N. 0:1 (2:2, 628:640)

Továbbjutott: kettős győzelemmel a Szegedi TE.

Férfi tekecsapat BL, nyocladdöntő, visszavágók: Bamberg (német)–Zalaegerszeg 5:3, továbbjutott: kettős győzelemmel a Bamberg. Neumarkt (olasz)– Zapresic (horvát) 4:4, továbbjutott: 11:5-tel a Zapresic. Podbrezova (szlovák)–Podgorne (lengyel) 7:1, továbbjutott: kettős győzelemmel a Podbrezova. Zerbst (német)–KK Beograd (szerb) 6:2, továbbjutott: 8:8-cal, több szettponttal a Beograd. Leszno (lengyel)–St. Pölten (osztrák) 7:1, továbbjutott: 8:8-cal, több szettponttal a St. Pölten. Wien (osztrák)– Kolozsvár (romániai) 1:7, továbbjutott: kettős győzelemmel a Kolozsvár. Partizan Beograd (szerb)–Konikom Osijek (horvát) 1:7, továbbjutott kettős győzelemmel a Konikom Osijek. A negyeddöntő párosítása (január 26. és február 16.): Szegedi TE–Zapresic, Podbrezova–Konikom Osijek, St. Pölten–Bamberg, Kolozsvár–KK Beograd.

Tóth Botond cselgáncsbajnok

Az U11-es korosztály cselgáncs magyar bajnokságán a 45 kilogrammban a Szegedi Judo SE fiatalja, Tóth Botond megvédte magyar bajnoki címét. Tovább olvasom