2018. 05. 22. kedd - Júlia, Rita 15°C | 25°C Még több cikk.

Szegedi TE: újra 8:0

Szeged - A férfi tekecsapat szuperliga hatodik fordulójában a Szegedi TE a Répcelak együttesét fogadta az újszegedi teke- és bowlingcentrumban, és 8:0-ra legyőzte.
A bajnokság éllovasa magabiztosan intézte el az elmúlt év negyedikjét, a forduló előtti harmadikat. A találkozón mindössze kétszer kellett aggódniuk a szegedieknek: egyszer Szél Tibor párharcában, egyszer pedig Karsai László meccsén. Előbbi játékos kevesebb fát ért el, mint az ellenfele, ám a szettekben jobban koncentrált, két teljes és egy fél szettpontot szerzett, ezért az övé lett a csapatpont is. A csapatkapitány Karsai pedig ugyan hat fával elvesztette az első harminc vegyes dobást, ám utána nem ismert kegyelmet, és a továbbiakban esélyt sem hagyott riválisának.

A szegediek végül a vártnál sokkal simábban, 202 fával győztek a Répcelak ellen, így továbbra is vezetik a tabellát. Az idei bajnokságban ez volt a bajnoki címvédő negyedik 8:0-s sikere.

Negyedszer kupagyőztesek. Fotó: Karnok Csaba
Negyedszer kupagyőztesek.
Fotó: Karnok Csaba

További eredmények: Szolnok–Kazincbarcika 6:2, Zalaegerszeg–BKV Előre 8:0, FTC–Győr 7:1, Kaposvár–Bp. Erőmű 6:2.

A bajnokság állása: 1. Szegedi TE és Zalaegerszeg 12-12 (egyaránt 46:2), 3. Répcelak 8, 4. FTC 6 (25:23), 5. Szolnok 6 (23:25), 6. Győr 5, 7. Kaposvár 4, 8. Bp. Erőmű 3, 9. BKV Előre 2, 10. Kazincbarcika 0 ponttal.

Korábban írtuk:

A szegediek végül a vártnál sokkal simábban, 202 fával győztek a Répcelak ellen, így továbbra is vezetik a tabellát.

Az idei bajnokságban ez volt a bajnoki címvédő negyedik 8:0-s sikere.

Szegedi TE-Répcelak 8:0 (3628:3426)