2017. 04. 28. péntek - Valéria 13°C | 23°C Még több cikk.

Szegedi továbbjutás, szentesi kiesés

A Theodora férfi magyar kupa csoportköréből a címvédő A-Híd Szeged vízilabdacsapata hibátlan teljesítménnyel jutott tovább, de a D csoport házigazdája, a Valdor-Szentes nem tudta kiharcolni a negyeddöntős szereplést.
A férfi vízilabda magyar kupa szentesi csoportjának első napján úgy alakultak az eredmények, hogy a házigazdának minden esélye megmaradt arra, hogy kiharcolja a legjobb nyolc közé jutást, hiszen a Ferencváros óriási meglepetésre „legyűrte" a Vasas együttesét, ezzel be is biztosította továbbjutását, hiszen a Kurca-partiak ellen döntetlent ért el.

A másik negyeddöntős helyről a Vasas–Szentes párharc döntött. Másfél negyeden keresztül jól tartotta magát a hazai együttes, de elhúzott az angyalföldi csapat: Csapó előbb hármas (!) emberfórból, majd ötméteresből volt eredményes, és máris 7–3 állt az eredményjelzőn. Ezzel a félidőre eldőlt minden, bár a hazai B-közép még 4-5 gólos mínusznál is próbálta meggyőzni Földi László tanítványait, hogy számukra kilátástalan a küzdelem, „Adjátok fel!" – skandálták.

Az új szabályok érdekes kiállítási statisztikát hoztak egy sportszerű, az utolsó két játékrészben már barátságosnak is nevezhető meccsen: a bírók 37 kiállítást ítéltek, a Vasasból 5, míg a Szentesből 3 pólós pontozódott ki. Mi lesz majd egy vérbeli bajnoki rangadón, vagy az mk-döntőben?

– Jó felkészülés volt ez a bajnokság előtt, példás volt a csapatszellem, tudtak egymásért küzdeni a srácok. Az első napon elértük, hogy ki-ki meccset játszhattunk a továbbjutásért a Vasassal, de lelkileg nem viseltük el a terhet, a helyzeteket kialakítottuk, de sokat hibáztunk, a fővárosiak megérdemelten jutottak a legjobb nyolc együttes közé – értékelt Fülöp Tibor, a Valdor-Szentes vezetőedzője.

A szegedi Tóth Márton két meccsen hát gólt szerzett. Fotó: Frank Yvette
A szegedi Tóth Márton két meccsen hát gólt szerzett.
Fotó: Frank Yvette

A Szentesi VK kedden 16.30-ra is várja a szurkolókat, akik ekkor a világbajnok magyar férfi vízilabda-válogatott szövetségi kapitányával, Benedek Tiborral találkozhatnak és beszélgethetnek a 33-as medencénél.

Az A-Híd Szeged csoportjában is akadt meglepetés, Pécsen ugyanis a házigazda döntetlent játszott a végül továbbjutó Honvéddal, Vincze Balázs címvédő legénysége pedig két magabiztos győzelemmel biztosította be negyeddöntős szereplését.

A Theodora férfi magyar kupa, csoportmérkőzések, A csoport: A-Híd Szeged–PVSK-Füszért 17–7 (8–2, 3–2, 3–2, 3–1), gólszerzők: Tóth M. 5, Juhász, Kunac 3-3, Seman, Decker 2-2, Kiss, Jansik, ill. Czigány, Müller, Krizsán 2-2, Csacsovszky. Honvéd–A-Híd Szeged 8–10 (2–0, 1–4, 3–4, 2–2), gólszerzők: Kiss, Koji, Boros 2-2, Fülöp, Steinmetz, ill. Kiss Cs. 3, Tóth M., Jansik 2-2, Juhász, Kunac, Hegedüs. A csoport végeredménye: 1. A-Híd Szeged 6 pont, 2. Honvéd 1, 3. PVSK-Füszért 1. D csoport: Valdor-Szentes–Széchenyi Bank-FTC 12–12 (2–2, 2–2, 6–4, 2–4), gólszerzők: Nagy 3, Hegedűs, Németh 2-2, Kiss, Szabó, Kistamás, Martin, Keresztes, ill. Roach, Francsics 3-3, Swift 2, Kolozsi, Szabó, Martin, Paján. OSC–Valdor-Szentes 11–12 (4–4, 1–2, 3–2, 3–4), gólszerzők: Jávor 4, Tóth 3, Korányi, Szécsi, Fleckenstein, Szentesi, ill. Németh 3, Kiss, Hegedűs 2-2, Martin, Kistamás, Hegedűs, Szabó, Nagy. TEVA-Vasas–Valdor-Szentes 14–10 (3–2, 4–1, 3–3, 4–4), gólszerzők: Csapó, Fazekas 4-4, Steinmetz Á. 2, Hőna, Takács, Németh, Angyal, ill. Kolarik, Nagy M. 2-2, Hegedűs I., Németh D., Keresztes, Hegedűs B., Józsa, Kiss Gy. A csoport végeredménye: 1. Széchenyi Bank- FTC 7 pont, 2. TEVA-Vasas 6, 3. Valdor-Szentes 4, 4. OSC-
Újbuda 0.

A negyeddöntő mezőnye: A-Híd Szeged, RacioNet Honvéd, Szolnoki Dózsa-KÖZGÉP, Kaposvári VK, ZF-Eger, Debreceni VSE, Széchenyi Bank-FTC, TEVA-Vasas.

További program, negyeddöntők: szeptember 14–15. Négyes döntő: november 16–17.