2017. 08. 17. csütörtök - Jácint 17°C | 31°C Még több cikk.

Szegedi vízilabdagála négy tételben

A Szeged Beton OB I-es férfi vízilabdacsapata esélyeshez méltóan fölényes győzelmet aratott a Fehérvár ellen a hetedik fordulóban.
A várakozásoknak megfelelően könnyed győzelemmel lépett át a Szeged Beton az újonc Fehérváron a férfi pólóbajnokság hetedik fordulójában. Gyöngyösi András legénysége a mezőny egyetlen százszázalékos csapataként a tabella élén áll.

Első negyed. A 8. perc végén egy lefordulás után Varga Péter már a harmadik gólját szerzi, és 5–1-es vezetéshez juttatja a szegedieket. – Fogalmam sincs, mikor lőttem legutóbb egy negyed alatt három gólt. Régen, nagyon régen – mondta széles mosoly kíséretében a népszerű „Pepe". – Sokakkal ellentétben én élvezem az ilyen sima meccseket. A legfontosabb, hogy az ember agya ne boruljon el, és ne akarjon tizenötször a kapuba találni, mert a nagy erőlködésből nem lesz semmi. Ki kell szolgálni a többieket, és akkor mindenki előtt bőven adódik lehetőség a gólszerzésre.

Juhász Zsolt keze lendül! A fiatal szegedi játékos kétszer vette be a Fehérvár kapuját. Fotó: Karnok Csaba

Második negyed. Juhász Zsolt csereként ugrik a medencébe, majd alig két perc alatt kétszer is mattolja Verest. A sort egy ötméteres tehetné teljessé, de Zsolt a felső lécre vágja a labdát. – A fehérváriak kétszer is megfeledkeztek rólam, és nagyon jó passzokat kaptam a társaktól – idézte vissza az eseményeket a Beton kettese. – Az ötméteres végrehajtása közben ütemet tévesztettem, de inkább egy ilyen meccsen hibázzak, mint valamelyik rangadón. Számomra az igazi izgalmak csak most következnek: óriási Roma szurkoló vagyok, és tűkön ülve várom a Lazio elleni esti derbit (a kedvencek végül 3–2-re nyertek, a szerk.).

Varga Tamás és Baksa a keretben

Az  Eger–Vasas bajnoki vízilabda-találkozót követően Kemény Dénes   szövetségi kapitány kihirdette 17 fős keretét, amellyel vasárnaptól   keddig Balatonfűzfőn gyakorol. Hiányzik a 19 fős olimpiai keretből a Domino-Honvéd két olimpiai bajnoka, Fodor Rajmund és Molnár Tamás, ott lesz ugyanakkor az edzőtáborban három olyan játékos, aki nem ötkarikás kerettag: az   olimpiai bajnok Steinmetz Barnabás és Varga Tamás (Szeged Beton), továbbá utóbbi öccse, a világbajnok Varga II Zsolt.
A névsor: Baksa László (Szeged Beton), Nagy Viktor, Szécsi Zoltán – kapusok. Biros Péter, Gór-Nagy Miklós, Hárai Balázs, Hosnyányszky Norbert, Kis Gábor, Kiss Csaba, Kiss Gergely, Steinmetz Ádám,   Steinmetz Barnabás, Szivós Márton, Varga Dániel, Varga Dénes, Varga Tamás, Varga II Zsolt – mezőnyjátékosok.

Harmadik negyed. A Beton a sormintát folytatva ebben a felvonásban újabb öt gólt szerez, miközben kétszer a fehérváriak is örülhetnek, így az utolsó játékrész előtt 15–3 virít a táblán. Gyöngyösi András szokatlan nyugalommal üldögél a medence szélén, igaz, az Eger és a Sibenik elleni krimit követően rá is fér a trénerre egy kis „lazítás".

Negyedik negyed. Török Béla kénye-kedve szerint szórja a szebbnél szebb gólokat, a végén még egy zseniális ejtés is elhagyja a kezét. A szegediek 17 éves üdvöskéje ebben a negyedben négy góllal kedveskedik a vendégeknek, összességében pedig ötig jut. – Ebben a bajnokságban még egyetlen gólt sem lőttem, éppen ideje volt betalálni – fogalmazott a meccs egyik hőse. – Az OB I-ben ez az új rekordom, az eddigi csúcsot a Neptun elleni tavalyi tripla jelentette. Három hete egyébként a Szentessel megvívott ifi bajnokin ugyanígy öt gólt szereztem, de egy felnőtt meccs azért mégis más. Éreztem, hogy ma szinte minden sikerül, ezért is vállaltam el az ejtést a végén. Örülök, hogy bejött.

A Szeged Beton számára az erőltetett menet tovább folytatódik, Varga Tamásék holnap este fél héttől már a Szolnokot látják vendégül.

Eredmények: Eger–TEVA-VasasPlaket 6–5, PVSK-Füszért– BVSC 12–7.

Hitet adó Szeviép-győzelem

A Szeviép-Szeged női kosárlabdacsapata feledtette a Szekszárdtól elszenvedett vereséget az Uniqa NB… Tovább olvasom