2017. 11. 25. szombat - Katalin 3°C | 12°C Még több cikk.

Szegedi Vízmű Taylor&Nash Szegedi Egyetem: felzárkóztak, de túl későn

Nem kezdődött jól, aztán viszont remekül folytatódott a szegedi női vízilabdacsapat számára a középszakasz negyedik fordulójának mérkőzése.
Szegedi Vízmű Taylor & Nash Szegedi Egyetem–Eger 11–13 (5–4, 1–4, 1–2, 4–3)
Női vízilabda OB I, középszakasz, felsőház, 4. forduló. Szeged, SZUE, 100 néző. Vezette: Pásztor, Birri.
Szegedi Vízmű Taylor & Nash Szegedi Egyetem: TÓTH E. (6 védés) – Árkosy 1, Miklós D., Lengyel A. 2, LENGYEL DOM. 3, O-Nagy, SOMHEGYI 3. Csere: Lengyel Dor. 1, Dalmády Sz., Dalmády P. 1. Edző: Barna Tamás.
Eger: Katona (6 védés) – Zajácz 2, Szeredi, Takács V. 2, RÁSKI 3, Czigány 1, PARKES 5. Csere: Szívós, Jenes, Miklós R. Edző: Kelemen Attila.
Gól – emberelőnyből: 9/3, ill. 11/3.
Ötméteresből: 1/1, ill. 2/2.
Kipontozódott: O-Nagy, ill. Szeredi.

A vendég Eger egy perc és hét másodperc elteltével már 2–0-ra vezetett, ám mire felocsúdtak a hevesiek, Lengyel Dominika két és Árkosy egy góljával fordított a Taylor & Nash. Az eddig leírtakhoz mindössze két perc negyven másodperc kellett... Az első negyed hazai előnye (5–4) után azonban rémálomszerű volt a második nyolc perc, amelyet 4–1-re nyert meg az Eger, 6–8.

Szegedi Vízmű Taylor & Nash Szegedi Egyetem–Eger 11–13. Fotó: Karnok Csaba (Galéria)

A folytatásban már 12–8-ra is elment a vendégegyüttes, ám az utolsó öt és fél percben megpróbált mindent az egyenlítésért a Szeged. Ez olyan jól sikerült, hogy negyvenkét másodperccel a vége előtt Somhegyi értékesített ötméteresével már csak egyetlen gól volt a vendégek előnye. Végül azonban az egri időkérés után centerből a mezőny legjobbja, az új-zélandi Parkes bevágta az ötödik találatát, ezzel eldöntötte a három pont sorsát.

Barna Tamás: – Az elején és a harmadik negyedben elléptek az egriek, illetve nem bírtunk a centerjátékukkal. Nagyon jó, hogy felálltunk a hátrányok után, és küzdöttünk. A végén egy ütemen múlt a döntetlen kiharcolása, összességében pedig talán pár helyzetben lehettünk volna türelmesebbek.

Micsoda derbi volt: Szeged-Kaposvár 11-10

A szezon eddigi legjobb meccsén a Tiszavirág Szeged Diapolo 11-10-re nyert, ezzel visszavágott az… Tovább olvasom