2016. 12. 09. péntek - Natália -4°C | 7°C

Szélsőmeghajtással: Pick Szeged-Dunaferr 44-21

Gólerős játékkal rukkolt elő a Pick Szeged a fiatal Dunaferr ellen, leginkább a szélsők, Törő és Stranovsky voltak elemükben.

Pick Szeged–Dunaferr 44–21 (24–11)

Budapest Bank férfi kézilabdaliga, 3. forduló. Újszegedi sportcsarnok, 800 néző. Vezette: Horváth, Marton.

Pick Szeged: Mikler – STRANOVSKY 8, Zubai 3, Herbert, KATZIRZ 6/2, SULC 4, TÖRŐ 8/2. Csere: TATAI (kapus), Baláz 2, Lékai 5, Bajorhegyi, Butenko 2, Vadkerti 1, Beocsanin 3, Teimel 1, Grünfelder 1. Vezetőedző: Skaliczki László.

Dunaferr: Kovács – PÁSZTOR 5, Németh 1, TAKÁCS 5, Benmiloud, Bali 1, Széles 3/3. Csere: Repóth (kapus), Morva 1/1, Bodó 1, Kurbely, Hajdu 4/3. Vezetőedző: Rapatyi Tamás.

Kiállítások: 4 ill. 8 perc.
Hétméteresből: 4/4, ill. 11/7.

60. perc: Grünfelder indulásból 44-21. Vastapssal búcsúzik a csarnok, ez a vége.

59. perc: Benmiloud két percre leül. A sokadik kevéssé érthető hetest fújja be a játékveztői páros, Hajdu most sem hibázik 43-21.

58. perc: Teimel kihagyta, Pásztor belőtte 43-20.

57. perc: Takács 43-19.

56. perc: Vadkerti is szerez gólt 43-18.

55. perc: Grünfelder és Teimel a pályán, utóbbi góllal kezd 42-17.

54. perc: a nagy rohanásban Benmiloud harcol ki büntetőt. Hajdu remek ejtéssel váltja gólra 41-17.

53. perc: Lékai szed össze egy kipattanót 41-16.

Átgyalogolt a Pick Szeged a Dunaferren. Fotó: Schmidt Andrea (galéria)

52. perc: megvan a negyven, Beocsanin dobott gólt 40-16.

51. perc: kegyesek a sporik, hetedszer is hetessel jöhetnek a vendégek. Hajdu bedobja 39-16.

50. perc: Vadkerti dobat gólt Beocsaninnal 39-15.

49. perc: Széles hetesét Mikler védi, Butenko büntet 38-15.

48. perc: Lékai negyedszer 37-15.

47. perc: Széles most bedobja a vendéghetest 36-15.

46. perc: Vadkerti is a pályán. Stranovskyt nem érik utol 36-14.

44. perc: Sulc felel a dunaferres gólra 35-14.

43. perc: szegedi fieszta, Beocsanin a gólszerző 34-13.

42. perc: Kurbelyt küldik ki.

41. perc: húsz az előny, Stranovsky okos góljával 33-13. Beocsanin a pályán.

40. perc: Fero Sulc is háromnál jár már 32-13.

39. perc: Herbert kiszáll két percre, vendéghetes. Pásztor Tatai fejébe lövi, ez is kimarad.

38. perc: halad a henger, most Katzirz, időt kérnek a vendégek 31-13.

37. perc: Sulc is megszólal 30-13.

36. perc: Zubai 29-13. Tatai még egy hetest véd.

Törő
Törő nem lassít.

35. perc: Tatai hetest véd, Törő a meccs gólját lövi a szélről. Pásztor is eredményes 28-13.

33. perc: hetesből Morva szépít 26-12. Katzirz válaszol 27-12.

32. perc: Zubai játékát öröm nézni beállóban 26-11.

31. perc: elkezdődött a második játékrész. Butenkónak fél perc sem kellett a gólhoz, a kapuban Tatai 25-11.

Nem kérdés, a megfiatalított Dunaferr nem lehet vetélytársa a Pick Szegednek, a remeklő szélsőknek köszönhetően megérdemelt a félidei 13 gólos előny.

30. perc: a beálló helyéről szerez gólt Stranovsky 23-11. Kaotikus akció végén Stranovsky állítja be a félidő végeredményét 24-11.

29. perc: megint Lékai 22-11.

28. perc: Lékai remek csuklója kellett az újabb szegedi gólhoz 21-10.

27. perc: megint Katzirz, ezúttal hetesből 20-10.

25. perc: először számol a keménymag tizet a Dunaferre, Katzirz gólja tehet róla 19-9.

Herberték jól zárnak.

24. perc: Morva kap két percet. Törő egy hetest, bedobja 18-9.

23. perc: Tatai száll be, de nem tudja védeni Széles hetesét 17-9.

22. perc: Takács Bence lő közbe szemfülesen 16-8. Baláz másolja le 17-8.

21. perc: bár nincs teltház, de még talán félház sem, ritkán szól ilyen hangosan a "Pick Szeged!, Pick Szeged!" rigmus. Törő féltucatnál jár 16-7.

20. perc: a szlovák Maros Baláz dobja meg első gólját 15-7. Rapatyi Tamás kér időt.

19. perc: Széles lövése cseppet sem széles 14-7.

18. perc: nincs megállás a széleken, most Törő 14-6.

16. perc: Katzirz másodszor 13-6.

15. perc: Zubai Szablocs is gólt lő egykori csapatának. Szegény meze, minden meccs elején már úgy néz ki, mintha évek óta hordaná, meggyötrik rendesen. Németh is betalál 12-6.

14. perc: pörgünk, Takács, majd megint Törő 11-5. Vastaps a csarnokban.

13. perc: a most beszálló Lékai nem vár sokat első góljával 9-4.
 Törő harmadszor 10-4.

12. perc: Bali Richárd szép átlövésgóljával 8-4.

11. perc: megint a szlovák szélső, már négy gólos 8-3. Herbert száll ki két percre.

10. perc: Stranovsky húzott befelé, majd lőtte ki a jobb alsót, szép volt 7-2. Pásztor is betalál 7-3.

8. perc: Katzirz tör be, gól a jutalma. Nagyon kellett ez neki, sérülése óta ez az első akciógólja 6-2.

Lékai és Zubai is dobálja a gólokat.
Lékai és Zubai is dobálta a gólokat.

7. perc: sőt a másik szélső, Stranovsky is duplázni tud 5-2.

6. perc: kétszer egymás után véd jól Mikler, Katzirz hetest harcol ki. Törő nem hibázik 4-2.

5. perc: a második vendéggólt is Takács szerzi 3-2.

4. perc: megy ez: Stranovsky a szélről 3-1.

3. perc: Törő indul villámgyorsan, előny itt 2-1.

2. perc: Sulc válaszol azonnal 1-1.

1. perc: Takács a vendégeknek szerez vezetést 0-1.

17.59: a dobok számában már a szegediek nyertek, a három újvárosi hangszerrel szemben a Pick-ultrák nyolccal készültek.

17.56: szó mi szó, a balatonföldvári vereség megtette hatását, nincs túl nagy tömeg a lelátókon.

17.54: a vendégek névsora annál érdekesebb, a nyáron teljesen átalakult, a fiatalokra építő klubban csak Pásztor és Pulay neve ismerős, de az övéké is csak névrokonaikon keresztül.

17.52: a hazai keretet böngészve semmi meglepetés nincs, a fiatalok közül ma Teimel Róbert és Grünfelder Péter ülhet le a kispadra.

17.46: pályán a csapatok. A Dunaferr mestere ebben a szezonban az a Rapatyi Tamás, aki korábban edzette a HNKC-t is, nem véletlen, hogy a kispadnál a kezdés előtt kedélyesen elbeszélget Laluska Eszterrel, a sérülések miatt a nyáron visszavonuló szegedi kézilabdással.

A férfi kézilabda-válogatott kapusa, Mikler Roland a nyáron a Dunaferrből igazolt a Pick Szeged együtteséhez. A 26. születésnapját a jövő héten ünneplő kapus jó formában kezdte a szezont, és a bajnokság harmadik fordulójában éppen szülővárosa csapata ellen kell újra bizonyítania.

– Kettős érzésekkel várom a meccset. Egyrészt szomorú, hogy egykori klubom ennyire meggyengült a nyáron, nagyon sajnáltam, hogy nekem is váltanom kellett. Másrészt viszont immár Szegeden kell bizonyítanom, így remélem, hogy könnyedén behúzzuk majd a kötelező győzelmet – mondta a ma 18 órától az újszegedi sportcsarnokban sorra kerülő meccsről.

A nyáron igazolt kapus, Mikler Roland már szegedi játékosként készül a Pick–Dunaferr meccsre.  Fotó: Schmidt Andrea

A kapus remek formában kezdte az idényt, és bár a csapat a múlt héten meglepő vereséget (22–21) szenvedett a Balatonfüred otthonában, a fiaskó nem az ő játékán múlott.

– A felkészülés végén eléggé el voltam keseredve, fáradtnak, enerváltnak éreztem magam, éppen ezért örülök, hogy a tétmeccseken jól ment a védés, sikerült a formaidőzítés. A Dunaferr ellen jó teljesítményt várok magamtól és a csapattól is, meg kell próbálnunk minél nagyobb fölénnyel győzni, hogy egy kicsit elfeledtessük szurkolóinkkal a füredi kisiklást – fogalmazott.

• 6. azigen 2010. szeptember 16. 12:13
    „FTC és a Tatabánya lesz szoros itthon is az tuti, a veszprém ellen nem kell izgulni :)”
  • 5. Boribona 2010. szeptember 16. 11:04
    „hát pont a PLER-elleni nem lesz szoros, az biztos.
    Idény elejére ugyanúgy széthullattak, mint a Dunaferr. Még ha korban nem is annyira ifi összetételű, de nagyon-nagyon meggyengültek az előző évekhez képest”
  • 4. favágó 2010. szeptember 16. 08:26
    „Majd jönnek szorosabb meccsek is! Tatabánya, Tromos, Fradi. Ma már egyiket sem lehet lebecsülni!
    Szép volt fiúk!”
  • 3. azigen 2010. szeptember 15. 20:33
    „Szép volt! Sajnos nem volt teltház, de így is elég jó hangulat volt. Kár, hogy nem volt izgalmas a meccs, csak kb 5 percig :) Mindenesetre erre lehet építeni, de nem szabad túlértékelni, ez a Dunaferr már hírből nem a régi...”
  • 2. Atipapa 2010. szeptember 15. 20:00
    „Gratulálok fiúk! Már várom hogy láthassam is! :)

Akit még érdekel------->
    Pick Szeged - Dunaferr
    SZEGED VTV: Szerda (Szeptember 15.) 21:00
    Csütörtök (Szeptember 16.) 8:40”
  • 1. frakk 2010. szeptember 15. 19:49
    „Gratula ! A gólok szép szélső munkáról árulkodnak. Végre mindkét szélső remekelt. Ilyenkor könnyebb az átlövőknek is amikor nem engedik betömörülni a védelmet. A dobott gólok száma harciasságról , jó teljesítményről beszélnek. 35 dobott gól alá nem szabad esnünk és jó lesz minden.”