2016. 12. 08. csütörtök - Mária -5°C | 3°C

Szentesi VK: győzelem a juniorok ellen

Szoros meccset játszott a férfi vízilabda OB I 2. fordulójából elhalasztott bajnokin a Szentesi VK és a juniorválogatott.
Szentesi VK–Juniorválogatott 12–9 (3–3, 2–2, 5–3, 2–1)
Férfi vízilabda OB I, 2. forduló (elhalasztott mérkőzés). Szentes, ligeti uszoda, 200 néző. Vezette: Vogel, Csanádi.
Szentesi VK: Horváth A. - Hegedüs B., Tóth Z., Tóth P. 1, REGŐS 2, NÉMETH D. 2, BÁLINT 4. Csere: Horváth T. (kapus), Pelei, Józsa, NAGY M. 2, Werner, Szabó L., Szabó Z. 1. Vezetőedző: Lukács Dénes.
Juniorválogatott: Péterfy - JANSIK 1, Sedlmayer 1, Berta, ZALÁNKI 3, Németh T. 1, Szabó B. Csere: Sánta, Fejős, GYÁRFÁS 2, Lőrincz, Manhercz 1, Salamon A. Szövetségi edző: Horkai György.
Gól – emberelőnyből: 5/2, ill. 13/2.
Ötméteresből: 1/1, ill. 1/1.

A ligeti uszodában hamar kétgólos előnybe kerültek a hazaiak, ám Regős és Bálint gólja után egyenlítettek a Horkai György által felkészített vendégek. A juniorokról tudtuk, hogy nem lehet őket egy könnyed ujjgyakorlattal elintézni, az olimpiai bajnokokkal (Gergely István, Kiss Gergely, Steinmetz Barnabás) felálló Honvédot például 13-5-re győzték le néhány hete. Fordulatos volt a szentesi bajnoki, 5-3-as hazai vezetés után 6-5-ös vendégelőnyt mutatott az eredményjelző. A negyedik negyed elejére azért kijött Horváth Tamásék nagyobb rutinja, 8-8 után 12-8-ra lépett meg a Szentes. Ekkor még 5 perc volt hátra a bajnokiból, ám a hajrában csak egy gól született, így végül a 12-9-es eredmény a szentesiek második győzelmét jelentette az OB I-ben. A csapat legjobbja a nyáron Szegedről igazolt Bálint Gergő volt, aki négyszer is bevette a fiatalok kapuját.

Hogy a harmadik siker összejön-e a héten, az szombaton derül ki, amikor Lukács Dénes együttese a tavalyi bajnoki döntős Egert fogadja 18 órától szintén hazai medencében.

Gyengén játszott a Tisza Volán-Szegedi Vízmű

Rossz forma, rossz játék, nem is tudtak győzni a szegedi hokisok Dunaújvárosban. Tovább olvasom