2017. 03. 27. hétfő - Hajnalka 2°C | 12°C Még több cikk.

Szenvedve nyert a Szeged Beton VE

A férfi vízilabda OB I kilencedik fordulójában a harmadik helyen álló Szeged Beton VE a vártnál sokkal nehezebben hozta a kötelezőt, azaz a győzelmet.
Szeged Beton - Szolnok 7-5
OB I-es férfi vízilabda-mérkőzés. Újszegedi sportuszoda, 200 néző. Vezette: Marjay, Marnitz.
Szeged: Baksa – Mészáros 1, Juhász, Komlósi, Tóth L. 1, Varga P., LEHMANN 3. Csere: Éles 1, Szamardzsics, Monostori 1, Molnár P. Edző: Gyöngyösi András.
Szolnok: SŰRŰ – Hangay Z., Csányi, Hangay R., Balogh Z., Pásztor, CSEH 5. Csere: Kistamás, Mohi. Edző: Lukács Dénes.
Gól – emberelőnyből: 10/3, ill. 6/1. Ötméteresből: –, ill. 1/1.

Éles gólja is kellett a Beton sikeréhez. Fotó: Schmidt Andrea
Az előző bajnokságban sok borsot tört a Szolnok a Szeged orra alá. Hiába vezetett Szolnokon háromszor is három góllal a Beton, a vége mégis 9–9 lett, majd a szegedi „visszavágón" 10–10-re végzett egymással a két gárda. Ez most nem fordulhat elő a Gyöngyösi-legénységgel, a jelenlegi gárda lényegesen egységesebb, mint a tavalyi – mondogatták a szurkolók. Ez speciel igaz is, elég csak egy pillantást vetni a tabellára, vagy felidézni Varga Péterék elmúlt néhány heti eredményét. Míg ők a Domino és a Vasas kivételével sorra verték a mezőnyt, addig a Szolnok csak a sereghajtó Neptunt tudta legyőzni, azt is csak nagy nehézségek árán, három góllal. Totónyelven szólva: ha létezik országos egyes, akkor a Szeged–Szolnok találkozó ide sorolandó.

Ennek ellenére valahogy nem tudott felpörögni az esélyes hazai gárda. Nem jöttek be a passzok, lassan cselekedtek a játékosok, a vendégek kapusának, Sűrűnek alig akadt dolga. Szenvedtek a betonosok, szinte semmi sem sikerült nekik. Vagy hosszú volt az átadás, vagy egy kéz blokkolta a lövést, a kapufa is sokszor útban volt, szóval nem akart kijönni a csapatok közötti, egyébként tetemesnek mondható tudásbeli különbség. Lehmann ugyan előnyből betalált a hatodik perc elején, de a gól sem tudta felélénkíteni a házigazdákat. – Ilyen gyengén én még nem láttam játszani a fiúkat – jegyezte meg az egyik néző. Nem lehetett vitatkozni vele, ezúttal tényleg nem ment a játék. Sőt: a második negyedben Cseh duplájával már a teljesen esélytelen vendégeknél volt az előny! Húha! Szerencsére még a fordulás előtt Tóth L. klasszikus centertalálattal egyenlített. Valószínűleg nem sokan gondolták volna azt, hogy két negyed után 2–2 áll majd az eredményjelzőn.

Lehmann triplája

Nem ment a szegedi játékosoknak túlzottan. Lehmannra azért esett a választásunk a csapat legjobbja cím odaítélésekor, mert ő legalább szerzett három gólt.

– Semmi ok az idegeskedésre, a Fradi és az OSC ellen is döntetlenre állt a meccs a félidőben, aztán beindult a szegedi henger – beszélgetett két drukker. Hát most nem akart. Mert igaz ugyan, hogy Mészáros és Lehmann találatával a hazaiak újra vezettek (4–3), de Cseh (már a negyedik gólját jegyezte) majdnem a félpályáról egyenlített. A játék ugyan tényleg nem ment a szegedieknek, de a szívük a helyén volt: a harmadik játékrész utolsó percében Éles után Monostori labdája is utat talált a szolnoki kapuba, 6–4. Lehmann gólja után azt hitte volna az ember, most aztán beindul a gépezet, de Cseh megint gondoskodott róla, hogy ez ne így történjen. Nyert ugyan a Szeged, de ezzel a játékkal vasárnap nehéz lesz érvényesülni a Nervi elleni LEN-kupa nyolcaddöntő visszavágón.

Gyöngyösi András: – Gyorsan el kell felejteni ezt a meccset, tudása húsz százalékát nyújtotta csak a csapat. Úgy érzem, lebecsültük a Szolnokot, ezáltal pedig magunknak tettük nehézzé a győzelmet.