Szenzáció, bravúr, csoda: Pick-Veszprém 24-23 - fotók

1287 napos időszakot zárt le a Pick Szeged férfi kézilabdacsapata azzal, hogy végre legyőzte a címvédő MKB Veszprémet.

Pick Szeged-MKB Veszprém 24-23 (11-13)
Budapest Bank férfi kézilabdaliga. Szeged, újszegedi sportcsarnok, 3500 néző. Vezette: Dobrovits, Tájok.
Pick Szeged: Mikler - NAGY N. 3, LÉKAI 5 BUDAY 8, ZUBAI 3, Sulc 1, Vadkerti 1. Csere: TATAI (kapus), CZINA, Bajorhegyi 1, Prodanovics 1, Gidai. Vezetőedző: Skaliczki László.
MKB Veszprém: ALILOVIC - Iváncsik T. 1, Sulic 3, Laluska 1, Ilyés, Terzic, Iváncsik G. 2. Csere: VUJIN 7, Császár 1, PÉREZ 7, Vilovszki, Gulyás, Korazija 1. Vezetőedző: Mocsai Lajos.
Hétméteres: 6/4, ill 3/1.
Kiállítás: 6, ill 14 perc.

Skaliczki László: - A végjátékra szoros eredménnyel érkeztünk, és a hangulat, a szurkolók biztatása ekkor sok pluszt jelentett, lélektanilag is fontos volt. Többször is vesztett állásból fordítottunk, ez elsősorban a védekezésünk feszességének, keménységének köszönhető. Sulc nem volt egészséges, nem véletlenül játszott gyengébben, ezt megérezte az átlövőjátékunk is. A szélsőjátékunk jól működött, amíg Nagy Norbert talpa meg nem sérült, és Prodanovics sem bírt sokat, így rengeteg változtatásra kényszerültünk. Nem kaptunk könnyű gólokat, ez is rendkívül fontos volt. A kiállítási arány? Eddig sem, ezután sem kívánok a mérkőzéseink után ezzel foglalkozni. Lélektanilag is fontos volt ez a siker, amely komoly erkölcsi tőkét ad a továbbiakra.

Szenzáció, bravúr, csoda: Pick Szeged-Veszprém 24-23

Mocsai Lajos: - Megérdemelten harcolta ki a Szeged a győzelmet ebben a remek hangulatban. Jól kezdtünk, 3-4 gólos előnyünk volt, ez csapatomat indokulatlanul kényelmessé tette. Ekkor a kapusbravúrok és a nem megfelelő koncentráció miatt nem tudtuk értékesíteni a helyzeteinket. A Szeged átlövőjáték nélkül is jó harcmodort választott, a kiállítási arányt azonban eltúlzottnak találom. A megszokott színvonalunk alatt játszottunk, nem érdemeltünk győzelmet.

Vadkerti Attila: - Büszke vagyok a csapatomra, hogy ekkorát küzdött, valamint a szurkolóinkra, akik elképesztőek voltak. Sok sikert kívánok a Veszprémnek a BL-ben.

Iváncsik Gergő: - Gratulálok a Szegednek, jól használták ki a hibáinkat, főleg a végjátékban. Nem először játszunk rosszul az idényben, ettől függetlenül nincs nagy baj, megyünk tovább, sok fontos meccs vár még ránk. Lehet, hogy ez a pofon jókor jött a számunkra.

Szenzáció, bravúr, csoda: Pick Szeged-Veszprém 24-23. Galéria: Schmidt Andrea

60. perc: utolsó perc. Buday bedobja!!!! 24-22. Kihagyják! Mindenki áll a csarnokban! Ez megvan! Meg kell lennie. 33 mp, nálunk a labda. Skala mester időt kér! 1287 nap után ismét legyőzzük a Veszprémet? Laluska, mínusz egy gól 24-23. Ez a vége! Ilyen nincs, és mégis van. Meghajol Szegeden az európai élcsapat, az MKB Veszprém! Eszement ünneplés a pályán! Szép volt, fiúk! Nagy Norbi lábfeje oda, csak szökdellni tud - így is ünnepel! Tele volt hőssel a pálya! Tatai a legnagyobb! Mezei Richárd elnök-vezérigazgató is a csapattal ünnepel. Mióta vártunk erre!

59. perc: Pérez... Ha ő nem lenne... 23-22. Zubai a falban. Hetes!

58. perc: egyre jönnek fel 22-21. Lékai szétlövi a jobb felsőt 23-21. Két perc vissza.

57. perc: Lékai fölédurrant. Lőni kellett! Nálunk marad, Pribanic 22-20.

56. perc: Vadkerti indulásból, vezetünk 21-20. Tataiiiii!!!!!!!!

55. perc: szegedi hétméteres: Buday bevágja 20-20.

54. perc: Korazija a szélről, vendégvezetés 19-20.

53. perc: szegedi támadás, sajnos gól nélkül.

52. perc: Lékai szlalomozik be, újra vezetünk 19-18. Pérez -a többit úgyis tudják 19-19.

Nagy csata.
Nagy csata.

51. perc: Vujin egyenlít 18-18. Tatai újabb bravúrja is a legjobbkor jön. Mindig a legjobbkor - hogy őszinték legyünk.

50. perc: Prodanovics nincs rendben, megint Gidai a pályán. A fiatal játékosnak egyelőre magas ez a szint, de még nem hibázott. Igaz, nem is sokat vállal.

49. perc: Pérez ellen továbbra sincs ellenszer 18-17.

48. perc: Mocsai és Vujin vitázik egy sort a padon. Kimarad a szegedi támadás.

47. perc: Korazija lövése gyenge, mi is elszórjuk. Bajorhegyi két perc, nem lehet vitatkozni rajta. Most kell csak igazán védekezni. Elszórja a Veszprém.

46. perc: beindult Lékai, átlövésből szedi szét a kaput 18-16.

45. perc: Lékai okos góljával 17-15. Vujin 17-16.

Laluskáék elbuktak Szegeden.

44. perc: Pérez. Őt negyvenévesen is lehetetlen megfogni 16-15.

43. perc: Buday kicsit körülményesen lő, le is ér rá Alilovic.

42. perc: Buday sokadik nagy labdája után Zubai ront ziccert. Vujin a cserénél akadályozza Vadkertit, két perc. Gidai pályán a Pickben.

41. perc: Vujin töri meg a tízperces veszprémi gólcsendet 16-14.

40. perc: Tatai mit művel! Sulc, végre! Góljával 16-13. Veszprémi időkérés!

39. perc: Tatai olvassa Vujint, Prodanovics indulásból 15-13.

38. perc:
vezetünk! Zubai estében 14-13. Először szegedi előny a meccsen!

37. perc: jön vissza Sulc - az ő jó játéka nagyon hiányzik. Laluska lábbal blokkol, két perc. Megint szegedi előny.

36. perc: Czina bent támadásban, Lékai lő mellé. Tatai most Iváncsik Gergőből "csinál bolondot".

35. perc: Császár a kapufára. Buday lő mellé.

34. perc: Tatai ellenállhatatlan, Lékai kiegyenlít 13-13.

33. perc: Zubai kap labdát a falban, bepörgeti 12-13.

32. perc: Buday hetesét védi Alilovic. Nagy kár. Vadkerti védekezik keményen Ilyés ellen. Hiába, a pályán nincs barátság.

31. perc: Gulyás jön a második félidőre a Veszprémbe. Nálunk pályán Prodanovics, még előnyben vagyunk. Tatai véd, az ellentámadásnál Pérez két perc.

Harminc percnyi játék után kiegyenlített a meccs, bár támadásban olykor tanácstalan volt a Pick, ezeket az időszakokat gyorsan lezárta. Kemény a szegedi védekezés, emiatt Tatai is több bravúrt mutatott be. Ha nincs Pérez két szerencsés, becsusszanó gólja, döntetlen is lehetne. A második félidőben ennél is több kell.

A szünetben köszöntik a csarnokban a Szeged Beton vízilabdacsapatát. Emlékezhetünk, a múlt héten mindkét együttes nyert a BL-ben, Szerbiában. A Beton éppen a címvédő Partizan ellen.

30. perc: Buday álompasszát Zubai vágja be 11-13. Ez a félidő.

29. perc: Tatainak végre egy kis szerencséje is van. Terzic két perc, ezt köszönjük meg. Ezt most kellene megnyomni. Sulc lövését fogja Alilovic. Vadkerti keze sérül meg. Pribanic jön helyette.

28. perc: nagy játék végén Bajorhegyi a befejezőember 10-13. Vendégidőkérés.

27. perc: peches gólokat kapunk, most Vujintól 9-13.

26. perc: Sulcra nagyon figyelnek, Lékai tud most bemenni, hetest harcol ki. Buday bevágja 9-12.

25. perc: megint ő, majd Buday, végre. 8-12.

24. perc: Pérez igazi terminátor, két emberrel a nyakán talál be 7-11.

23. perc: Vilovszki kap két percet. Buday hetesét védi Alilovic.

22. perc: veszprémi szabálytalanság a falban, nem fújnak, Császár belövi 7-10.

21. perc:
Pérez gól, Czina két perc 7-9. Lékai teljesen súlytalan a veszprémi védelem ellen.

20. perc: Sulc lövésébe csak beleérni tud Alilovic 7-8.

19. perc:
Czinát nem kell félteni, Vujint bosszantja fel.

18. perc: Pérez a pályán. Buday lövése kis szerencsével, a blokkról megy be 6-8.

17. perc: Buday lövése elmegy a lábak között, de Alilovic védeni tud.

16. perc: megjön a szegedi közönség hangja. Sulic lő hatalmas gólt. Ami szép az szép 5-8.

15. perc: Tatai újabb bravúrja. keményít a szegedi védelem, Ilyés lövését Tatai fogja.

14. perc: Sulc remek passzából Zubai harcol ki hetest. Bajorhegyi is bent támadásban. Buday hetese a hálóban 5-7.

13. perc: Lékai folyamatosan fennakad Terzicen. Sulc sárga, újabb veszprémi hetes. Császár hetesét is védi Tatai!

12. perc: Sulc lövését olvassa Alilovic. Bajorhegyi két perc. Veszprémi hétméteres. Tatai kifog Vujin eszén!

11. perc: Sulic indulásból. Támadásban kevés az ötlet a Pick játékában 4-7.

10. perc: most a másik Iváncsik, Tamás talál be a szélről 4-6.

9. perc:
Nagy Norbert élete meccs eddig, ez volt neki a harmadik gólja 4-5.

8. perc: Buday lő közbe, gólt is ér, Sulic két perc. Kiszakad a kultúra a veszprémi drukkerekből... 3-5.

7. perc: eddig sem elöl, sem hátul nem remeklünk. Sulcot blokkolja Sulic.

6. perc: Vujin átlövésből 2-3. Iváncsik Gergő betalál, nagy lövését védi Alilovic. Sulic is gólt lő 2-5. Időkérés.

5. perc: megint Nagy Norbi, milyen kezdés! 2-2!

4. perc:
Zubai kemény Suliccsal, sárga és hetes. Vujin bevágja 1-2.

3. perc:
Nagy Norbert a szélről egyenlít, bravó 1-1.

2. perc: Sulc akad fent Laluskán, ütésért jár a két perc.

1. perc: mi kezdtünk. Iváncsik Gergőé az első gól 0-1.

12.55:
már csak a kezdés van hátra. Nagyjából 3000 néző drukkolja majd végig a meccset, néhány üres hely maradt a nézőtéren.

12.53: a Pick Kézilabda Zrt. vezetői is elfoglalják helyüket a díszpáholyban. Zajlik a bemutatás.

12.51: Törő Szabolcs bemankózik a nézőtérre, a Péccsel tegnap bajnokit nyerő kölcsönjátékos, Grünfelder Péter barátnőjével érkezett. Teimel Róbert nagypapája, Teimel Zoltán mellett drukkolja végig a meccset. Itt van a komplett Szedeák is, a kosarasok közös meccsnézéssel készülnek a holnapi, Szolnok elleni meccsükre.

12.50: kezdődik a bevonulás, beindultak a drukkerek. Jelenleg nagyjából háromnegyedház lehet.

12.44: egyelőre a veszprémiek a hangosabbak, a szegedi tábor még hangol.

12.42: fiatal tehetség is keretbe került a Picknél: Gidai Máté neve eddig inkább a junior csapatnál forgott. Jó hír, hogy Rajko Prodanovics vállalta a meccset, Ancsin Gábor viszont nem léphet pályára.

12.41: Sulc kék színű ragasztással játszik majd a jobb vádliján - a kezdés előtti lövésein nem látszik, hogy komoly baja lenne.

12.38: a veszprémiek most már lehetnek vagy 150-en, rá is kezdenek a dobolásra.

12.36: Skaliczki László és Mocsai Lajos beszéli meg a legutóbbi találkozásuk óta történteket kedélyesen. A két mester között remek a kapcsolat.

12.34: a nézőtéren ezer Délmagyarország várta a szegedi drukkereket. Lapunk ma egyoldalas összeállítással készült a nagy rangadóra.

12.31: a vendégkeretben három egykori Pick-játékost fedezhetünk fel: Liszkai, Laluska és Ilyés is játszott egykor a Szeged mezében.

12.28: jár a zenés bemutatás a szegedi játékosoknak. Tóth Mihállyal kezdődik a sor, akit a nézőtéren osztálytársai hatalmas üdvrivalgással köszöntenek.

12.25: köszöntünk mindenkit az újszegedi sportcsarnokból. Hamarosan kezdetét veszi a rangadó, a Pick és az MKB összecsapása. Ahogy lejjebb olvasható, BL-szintű meccsre van kilátás, amelyre BL-körítés dukál - reméljük, hamarosan a nézőtér is csurig telik. A veszprémiek már bepakoltak, jelenleg kb. 50-en vannak a vendégszektorban.

2008. április 20. Régen volt. 1287 napja. Ennyi ideje nem tudta legyőzni a Pick Szeged férfi kézilabdacsapata a nagy riválist, az MKB Veszprémet. Utoljára a szegedi magyar kupa-fináléban nyert a Tisza-parti együttes, akkor a sportcsarnokban 27–22-re diadalmakosott a Pick. Azon a meccsen Krivokapics Milorad villogott, a magyar válogatott jobbátlövő nyolcszor zörgette meg a Veszprém hálóját.

Azóta 17 találkozót vívott egymással a két csapat, ebből mind a 17-et megnyerte a bakonyi alakulat, igaz egyszer, 2010. április 10-én az mk-döntőben a rendes játékidőben döntetlen lett az eredmény. A büntetőket viszont a veszprémiek lőtték jobban, így elhódították a serleget.
Egy éve alaposan megizzadt a Veszprém. A Skaliczki-csapat nem mindennapi csatára kényszeríttette az MKB-t, a vendégek egyetlen góllal, 36–35-re nyertek. Erre lehet építeni, csakúgy, mint a Budapest Bank férfi kézilabdaliga tavalyi döntőjének harmadik meccsére, amikor a Veszprém Aréna a második félidőben elhallgatott, hiszen a Pick négy góllal is vezetett. A Mocsai-csapat némi játékvezetői segítséggel fordított, és nyert 22–20-ra, így a találkozó után ünnepelhetett.

Lékai és Iváncsik Gergő ezúttal is találkozhat majd Újszegeden.  Fotó: Schmidt Andrea
Lékai és Iváncsik Gergő ezúttal is találkozhat majd Újszegeden.

„Harcoljatok!" – a szegedi drukkerek többször is hangoztatják a meccsen. Nincs más választása most sem a kétszeres magyar bajnoknak, mert a meccsnek, a világ második legnagyobb rangadójának a Veszprém az esélyese. Csak egy derbinek különleges hangulata van, olyan esemény, amely minden sportolóra különleges hatással van. A Pickben pedig különleges képességű játékosok is szerepelnek, és ha a Partizan ellen bemutatott védekezést és kapusteljesítményt meg tudják ismételni, akkor nagy meccset láthat a minden bizonnyal csordultig telt újszegedi sportcsarnok közönsége.

Skaliczki, Mocsai: Felkészültünk!

Sok a sérült a Picknél, Skaliczki László vezetőedző több játékosát is kénytelen nélkülözni a mai rangadón. Akik viszont rendelkezésre állnak – elképzelhető Ancsin játéka is –, azokkal egész héten az MKB elleni meccsre fókuszált a tréner.

Skaliczki László. Fotó: DM/DV
– A szezon legfontosabb meccse jön – mondta elöljáróban Skaliczki László. – Komoly rangja van a találkozónak, elvégre a rekordbajnokot fogadjuk hazai környezetben. Akadnak sérültjeink, de már hozzászoktunk, és amit lehet, ezzel a kerettel is megtettük a felkészülés során. A támadásvezetéseinknél a sokmozgásos játékra hívtam fel a csapat figyelmét, döntő lehet a találkozón a lövőforma és a kapusteljesítmény is. Meg kell oldanunk, hogy lerohanásokból ne kapjunk sok gólt, ez a Veszprém egyik legnagyobb fegyvere. Két Bajnokok Ligája- csapat találkozik kissé szokatlan időpontban, de ettől függetlenül BL-szintű összecsapást várok. Tegnap délután már nem tartottam edzést, arra kértem játékosaimat, fejben hangolódjanak rá az összecsapásra – ma kiderül, ez mennyire sikerült – tette hozzá.

Már tegnap este Szegedre érkezett az MKB Veszprém együttese. Mocsai Lajos csapata a héten már második meccsét játssza, kedden ugyanis a Tata ellen nyertek hazai pályán 45–24-re.

– A Csehov elleni BL-csata és a bajnoki miatt felborult a heti edzésprogramunk, a csapat tagjai több csoportra osztva tréningeztek a terheltségtől függően – mondta érdeklődésünkre Mocsai Lajos, az MKB szegedi születésű trénere.

Mocsai Lajos. Fotó: DM/DV
– Alaposan felkészültünk a Szegedből, Magyarország két legjobb csapata találkozik ma Újszegeden. Már tegnap megérkeztünk, Szegeden töltöttük az éjszakát. Hallottam, hogy a Szegedben sok a sérült, és náluk is vannak kisebb-nagyobb sérülések, de mindenki vállalja majd az összecsapást. Fizikailag kiváló állapotban van a csapatom, és bár nagy küzdő a Szeged, nyerni akarunk. Korrekt, sportszerű, magas hőfokú találkozóra számítok – mondta Mocsai, aki több játékosa után Szegeden marad az összecsapás után, mivel hétfőn és kedden már a válogatottnak vezet edzéseket Újszegeden, mielőtt Szerbiába utazik.

Lékó Péter sakkozó, nemzetközi nagymester: – A múlt héten értem vissza Szegedre, és 31-én már utazok a csapat Eb-re, így szerencsém van, hogy ki tudok látogatni az év egyik legnagyobb meccsére. Bár mostanában nem volt sok sikerünk az MKB ellen, ha a Pick a legjobbját nyújtja, szoros összecsapás lehet. A Veszprém zseniális csapat, tele klasszissal, így nálunk minden alapembernek extrát kell nyújtania a bravúrhoz. Ha izgalmas lesz a hajrá, bármi lehet.

Nagy Péter Universiade-győztes súlyemelő: – Sajnos nem tudok kimenni a mérkőzésre, mivel Tatán készülünk a válogatottal a novemberi vb-re. A televízióban követem majd az összecsapást, és szurkolok a Szegednek. Sulcra és Zubaira nagy felelősség hárul majd, de ahhoz, hogy legyen esélyünk a pontszerzésre, nem elég az ő remeklésük, mindenkitől jó játékra van szükség. Szegeden ritkán nyer nagy különbséggel az MKB, most sem lesz sok a két csapat között.

Matics: a labda kerek

Utoljára Vladan Maticcsal a kispadon sikerült nyernie a Pick Szegednek a Veszprém ellen. Tegnap telefonon értük el a Szlovéniában, Celjében dolgozó szakembert.
– Minden vonalon erősebb a Veszprém, így biztos, hogy fájó amit mondok a Tisza-parti drukkereknek, de az MKB az esélyese a meccsnek. A labda viszont kerek. Többször láttam a Pick Szegedet az idényben, műholdon fogom a magyar adókat. Ha nagyot harcol, küzd a szegedi csapat, akkor képes lehet nagy csatára kényszeríteni a bajnoki címvédőt. Szorítok a Picknek, olyan lelkes közönsége van, amely csodálatra méltó. Mi újság Celjében? Minden rendben, mi is rangadót vívunk ma este a bajnoki címvédővel, a Krivokapicsot és az Oszmajicsot is foglalkoztató Koper ellen hazai pályán. Egy ponttal vezetjük a bajnokságot, így fontos lenne nyerni. Luka Zvizej remek formában van, bízom benne, hogy ma sikerül nyernünk.

Csonka Gábor üzletember, sportmenedzser:

– Harminc éve, középiskolás korom óta járok szegedi kézilabdamérkőzésekre, így természetes, hogy a mai derbi sem maradhat ki a sorból. A Pick–MKB összecsapás nem csak egy sportesemény, hanem a két város rivalizálásának jelképe, hozzátartozik a szegediek életéhez, fontos városi esemény. Fiatal a szegedi csapat, amely felszántja majd a pályát, és megszoríthatja az MKB-t. Pár gól dönthet a találkozón.

Selyben Zsolt, világbajnoki ezüstérmes fogathajtó: – Természetesen ott leszek a mérkőzésen, mindenképpen kimegyek szurkolni a Picknek. Jönnek lovasbarátaim Veszprémből is, és mivel utána ők és az MKB vezetői is ellátogatnak majd hozzám, jó lenne úgy fogadni őket, hogy nekem van több okom a mosolyra, és nem kell megint hallgatnom a zrikákat. Optomista beállítottságú ember vagyok, így azt mondom, nyerünk ma az örökrangadón.

Vajda Attila olimpiai és világbajnok kenus: – Azt gondolom, a csapat nagyot küzd majd az MKB ellen. Abból főzünk, amink van: még így, csonka kerettel is harcolni kell a veszprémiek ellen. A játékosoknak olyan motivációt kell találniuk, hogy az feltüzelje őket, ne okozzon gondot a rövidebb kispad. Fontos, hogy az látszódjon, a siker érdekében mindent megtesznek a játékosok, és ezt biztos, hogy értékelni fogja Szeged sportszerető közönsége, köztük én is.

Baksa László, a Szeged Beton VE válogatott vízilabdázója: – Zsúfolt a hétvégém, a tegnapi meccsünk után egy orvosi vizsgálaton vettünk részt Török Bécivel Kaposváron, ott is töltöttük az éjszakát. Bár a kezdésre hazaérek, csak tévén nézem majd a bajnokit, mivel szeretnék kicsit pihenni a mai meccsünk előtt. A Pick–MKB olyan, mint vízilabdában a Beton–Eger, vidéki fellegvárak összecsapása – bár a Veszprém az esélyesebb, bízom egy szoros eredményben.