2017. 10. 20. péntek - Vendel 9°C | 24°C Még több cikk.

Szenzációs első félidő: Szeged 2011-Honvéd II. 3-0 - galériák, videó

Szeged - Két teljesen egyformán álló csapat találkozott ma a szegedi Vasutas-stadionban, és a Szeged 2011 legyőzte a Honvéd II.-t.

Szeged 2011-Honvéd II: így szurkoltuk ki a győzelmet. Fotó: Garai Szakács László (galéria)
Szeged 2011-Honvéd II.-MFA 3-0 (3-0)
A kezdők:

Szeged 2011: Trepák - Laczkó J., Magyar Gy., Tóth I., Radnai - Kulacsik, Batik B., Gellér, Gahwagi - Bernáth, Folmer. Edzők: Kolozsvári János, Takács László.
Honvéd II.: Vereckei - Sundas, Gengeliczki, Baráth, Fejes - Lengyel, Nagy A. - Vécsei, Futó, Vólent - Kemény. Szakvezető: Vincenzo Mazzeo.
Játékvezetők: Becséri D. (Forgács, Becséri G.).
Csere: Vécsei helyett Czár a szünetben, Lengyel h. Nagy M. és Kulacsik h. Puskás Cs, mindkettő a 69., Gellér h. Reyes a 80. percben.
Gólszerzők:  Bernáth (10., 30.), Folmer (41.).

Szeged 2011-Honvéd II: a meccs képei

A Szeged egy félidő alatt eldöntötte a meccset, és megnyerte 3-0-ra a találkozót.

85. perc: gyönyörú szegedi támadás után Gahwagi lapos passzával Bubori majdnem befordul, de végül a nagy kavarodásban Vereckeié a labda.

82. perc: Tóth I. bátor, jó harmincról lő, és igaza van, a pattogó labda Vereckei kezéről kerül szögletre. Reyes rövidre lőtt szögletét Batik csúsztatta fölé.

80. perc: Gellér helyett Reyes érkezik.

76. perc: könnyed szegedi játszadozás zajlik, a Honvéd II. ezen a napon nem minőségi ellenfél.

Szeged 2011-Honvéd II: a meccs képei. Fotó: Karnok Csaba (galéria)

73. perc: Folmer h. Bubori a pályán.

69. perc: cserék: Lengyel helyett Nagy M. és Kulacsik h. Puskás Cs.

63. perc: Batik szólózott az alapvonalig, beadása magas volt egy picit Folmernek.

62. perc: Batik beadását Bernáth a hosszú ötösön a földre fejelte, a labda egy pattanás után elhalt Vereckei kezében.

Így szurkoltak a szegedi ultrák a Honvéd II ellen meccsen

60. perc: Kulacsik ment el a jobb oldalon, beadott, a védők hárítottak. Válaszként Kemény nagyon gyenge lövését hárította Trepáék. Nem volt nehéz dolga.

52. perc: Czár jobbról ívelt be egy szabadrúgást, Futó csúnyán föléfejelte.

51. perc: ismét Gahwagi lőtt fölé jobbal. Egymásra talált a közönség: az ultrák diktálnak, a lelátó követi őket. Jól hangzik.

49. perc: Gahwagi első, jobbos lövését blokkolták, másodszorra pedig ballal a kapus kezébe lőtt.

46. perc:
elkezdődött a második félidő.

Vége az első félidőnek, vastaps a főlelátóról. Megérdemelt a hazai előny.

41. perc: Folmer, 3-0! Magyar elvesztett egy labdát, de visszaszerezte azt a Honvéd 16-osán belül, balról középre passzolt, Folmer pedig az elékerülő labdát a jobb alsóba lőtte, 3-0.

39. perc: Lengyel ballal lőtt a jobb első sarok fölé, miután szögletből visszapattant hozzá a labda.

38. perc: Kulacsik a jobb oldali alapvonal mellől adott be, Batik a 11-es pontról csúsztatott, Vereckeinek nem volt nehéz dolga, hiszen a labda középre ment.

36. perc: Bernáth lőtt húsz méterről, Vereckei magához öllte a labdát.

33. perc: Batik indította Bernáthot, aki egy csellel próbálkozott, de a védő kiszúrta.

30. perc: Bernáth, 2-0! Ezúttal Radnai jött a bal oldalról, lapos beaádára a hosszún Bernáth érkezett, aki ballal a bal alsóba pörgetett, 2-0.

30. perc: Laczkó ment el a jobb oldalon, beadott, elment a védők és a támadók között.

27. perc: Folmer és Baráth a földön, összefejeltek, miközben Futó letalpalta Batik mellkasát. Hűha. Nagy baj azért nincs.

24. perc:
Kulacsik pörgetett Folmerhez, aki "okszival" próbálta meg átvenni a labdát, de hosszan sikerült.

20. perc: Honvéd-szabadrúgás 24 m-ről, Vécsei középre tartó bombáját Trepák tolta fölé.

16. perc: Kemény kínálta meg messziről, a 16-os odalvonalával egy vonalból, négy-öt méterrel mellément.

13. perc: Nagy A. sárgát kapott Gahwagi megakadályozásáért.

10. perc: Bernáth, 1-0! Radnai hosszú keresztpasszát elvétette a védő, Bernáth érkezett mögötte, átvette a labdát, majd a kivetődő kapus alatt pattintotta a kapuba, 1-0.

9. perc: Bernáth a bal oldlai alapvonal mellől, a félpálya feléről ívelt középre, Gellér fejelhetett, de zavarta Magyar, így a jobb felső sarok mellett ment el.

8. perc: egymás hibáiból élnek a felek.

5. perc: Kulacsik jól vett át egy labdát, kényszerítőzni próbált Folmerrel, de nem kapta vissza, mert lefülelték.

1. perc: elkezdődött a meccs. A Szeged a jobb oldalon indított támadást, szöglet a vége, de a pattogó labdát Vereckei lehúzza.

15.38:
jönnek a főszereplők a játékoskijáróból: fehérben a Szeged, piros-feketében a vendégek.

15.37: megszólalt a szegedi csapat himnusza: Még nem elég!

15.30: türelmetlen a nagyjából kétezres közönség, a Szeged már bement mezt cserélni, a Honvéd II. megoldotta ezt a kispadnál.

15.20: az előző heti kezdőkhöz képest a Szeged két helyen változott, Podonyi és Puskás helyett Gellér és Folmer került be. A Honvéd viszont hat helyen is átalakult: nincs Sánta kapus, Bjelkanovic, Harmony, Kostolani, Herczegfalvi, míg Tisza K. a kispadra került.

15.17: melegítenek a bírók is, várhatóan fél négykor indul a meccs.

15.12: pályán a kispestiek.

A Szeged 2011-nek a kapus Czirbus mellett mindössze három mezőnyjátékos cseréje van: Puskás Cs., Reyes és Bubori.

15.00: megérkezett a pályára a szegedi csapat.

Később kezdődik a találkozó, nagyjából félórás csúszás várható, mert a Honvéd II. néhány perce érkezett meg egy komoly dugó miatt.

A labdarúgó NB II Keleti csoportjának hetedik fordulójában egyformán öt ponttal áll a 15 órakor kezdődő találkozó házigazdája, a Szeged 2011 és a vendég Bp. Honvéd II.-MFA együttese is. Amiben még egyezik a két együttes statisztikája, az a szerzett gólok száma. Mindkét alakulat ötször talált az ellenfél kapujába, ám míg a Honvéd II. háromszor nem volt eredményes, addig a Szeged 2011 csak az elmúlt fordulóban, Békéscsabán nem tudta bevenni az ellenfelek kapuját, előtte mind a hat riválisa ellen betalált.

Szegedi szempontból ennél sokkal lényegesebb, hogy Kolozsvári János edző szerint stabilizálódott a csapat védekezése, amelynek jele, hogy az előző három találkozón mindössze egyszer vették be Trepák kapuját. Erre már lehet építeni, más kérdés, vajon hogyan töri fel ma a Honvéd II. védelmét a Szeged 2011. A betegek (pl. Puskás) és a két eltiltott (Podonyi és Varga I.) miatt a stábnak nincs könnyű dolga – illetve dehogyisnem: éppen hogy könnyű a dolga, hiszen kevés a hadra fogható játékos, így gyakorlatilag az játszik, aki rendelkezésre áll...

A találkozó ma 15 órakor kezdődik a Vasutas-stadionban.

• 13. ultra 2011. október 02. 15:44
    „Ha a barcika elleni meccsen voltunk 2300-an akkor most is megvolt ez a létszám!

HAJRÁ SZEGEDI FOCI!”
  • 12. gilberto 2011. október 02. 11:08
    „Arrol esetleg van valami info, hogy hany nezö volt kint?”
  • 11. szegediultra 2011. október 02. 08:59
    „Szép volt srácok!!! Gratula!!!”
  • 10. Jozsoci 2011. október 01. 21:31
    „Az első kép aláírása: Engedjenek ki! Ártatlan vagyok!
    Egyébként örvendetes. Csak így tovább!”
  • 9. Stif 2011. október 01. 20:09
    „Kaptak új mezeket?”
  • 8. Lac81 2011. október 01. 19:29
    „Hajrá Szeged!Egy Csaba drukker Szegedről... :)”

• 4. varadipal 2011. október 01. 16:43
    „Délután 2 órától szép hosszú sor állt a Kossuth sgt-i fehér tízemeletes földszintjén lévő söröző előtt, aztán tömött sorokban átnyargaltak a körforgalom előtt a stadion felöli oldalra. Azóta énekelnek örömükben és a piától, mert a Szeged vezet a félidőben a HonvédII. ellen 3:0-ra. Még két-három hét, és erkélyről nézem a meccseket, most még takarják a pályát a fákon lévő levelek.Hajrá Szeged!”

THW Kiel=világválogatott: vasárnap a BL-ben itthon kezd a Pick

Megkezdődik a férfi kézilabda Bajnokok Liga 2011–2012-es szezonja. A Pick Szeged vasárnap 19 órakor a német THW Kielt fogadja az újszegedi sportcsarnokban. Tovább olvasom