2017. 10. 20. péntek - Vendel 9°C | 24°C Még több cikk.

SZEOL: a kihagyott ziccerek megbosszulták magukat

A férfi labdarúgó NB III Közép csoportjának 12. fordulójában a SZEOL SC a győzelem nélkül utolsó helyen álló Maglód ellen ért el 1-1-es döntetlent hazai pályán. Képgaléria!
Fél óra után Forró kiálltása miatt emberhátrányban volt a SZEOL SC, de így is sorra alakította ki a ziccereket, de ezekkel nem tudott élni.

SZEOL SC–Maglód 1–1 (1-0)
Férfi labdarúgó NB III, Közép csoport, 12. forduló. Szeged, Felső Tisza-parti stadion, 200 néző. Vezette: Csonka Bence (Flinta, Viczián).
SZEOL SC: Dongó – Kormányos, Dlusztus, Forró, Bjedov - Grünvald - Beretka, Puskás, Faragó, Bata - Ondrejó. Edző: Tóth Ákos.
Maglód: Szacskó – Németh, Budafai, Klujber, Bátori - Lukács, Horváth, Bartha, Greskó, Bornemissza - Szirtesi. Edző: Bajor Tibor
Gólszerzők: Ondrejó (28.) ill. Vincze (70.).
Csere: Faragó helyett Vida a szünetben, Ondrejó h. Ngalle a 72., ill. Bartha h. Vincze a szünetben, Bornemissza h. Pokorádi a 78., Szirtesi h. Földi a 69. percben.
Sárga lap: Dlusztus 93., ill. Szirtesi a 21., Klujber az 58., Vincze 60., Bátori a 62. percben.
Kiállítva: Forró a 30 percben.

A férfi labdarúgó NB III Közép csoport 12. fordulójában a SZEOL SC egyértelmű esélyesként lépett pályára Szegeden, hiszen az ellenfél az eddig győzelem nélkül utolsó helyen álló Maglód volt. A 28. percben meg is lett a hazai vezetés, amikor Beretka Péter remek passza után Ondrejó Tamás kapásból lőtte ki az alsó sarkot. Az öröm nem tartott sokáig, de nem egy bekapott gól miatt: két perccel később Forró Attila a tizenhatoson belül rántotta le ellenfelét, így kiállították. Dongó Dénes kivédte a megítélt tizenegyest, de több szerencséje nem is volt a meccsen a SZEOL-nak.

SZEOL SC-Maglód 1-1. Fotó: Schmidt Andrea (galéria)

A hazaiak emberhátrányuk ellenére folyamatosan támadtak és dolgozták ki a nagyobbnál nagyobb ziccereket, de egyikből sem lett gól, ami meg is bosszulta magát: a 70. percben egy megpattanó szabadrúgás után öt méterről talált be Vincze. Az eredmény később sem változott, a SZEOL SC-nek egyértelműen a helyzetkihasználáson kell javítania, ez már az előző fordulókban is látszott.

Tóth Ákos: – Közhelyek puffogtatása helyett megpróbáljuk a maradék három meccset hozni.

További eredmények: Kozármisleny–Szekszárd 2–0, Vác–Gyula 1–1, REAC–Baja 2–2, Dunaharaszti–Orosháza 3–0, Dabas–Videoton II. 1–1, Szentlőrinc–Bölcske 3–2, ESMTK–Monor 1–3.

1. Vác 12 9 1 2 30 – 13 28
2. Monor 12 7 1 4 23 – 12 22
3. Kozármisleny 12 6 4 2 25 – 10 22
4. Dunaharaszti 12 6 4 2 19 – 13 22
5. REAC 12 5 5 2 21 – 16 20
6. Dabas 12 5 3 4 24 – 15 18
7. ESMTK 12 5 2 5 16 – 17 17
8. Szekszárd 12 5 2 5 14 – 16 17