2017. 08. 21. hétfő - Sámuel, Hajna 14°C | 24°C Még több cikk.

SZEOL SC: oda a bravúr öröme

A 15. percben ugyan megszerezte a vezetést a SZEOL, de a vendégek egyenlíteni tudtak. Ugyan megvolt az esély a hazai győzelemre, de egyik helyzetet sem sikerült gólra váltani.
SZEOL SC–Szentlőrinc SE 1–1 (1–0)
Szeged, Felső Tisza-parti stadion, 200 néző. Vezette: Jakab Árpád (Mohos, Bornemissza).
SZEOL SC: Leindler – Hacker, Bjedov, Dlusztus – Grünvald, Puskás, Beretka, Kormányos, Ondrejó – Végh, Bata. Edző: Tóth Ákos.
Szentlőrinc: Ivancsics – Hajnal, Turi, Gránicz, Lóth – Várda, Tóth M., Zámbó, Kalmár – Bartal, Mezei. Edző: Nagy Tamás.
Gólszerzők: Bata (15. – 11-esből), ill. Gránicz (65.).
Csere: Kormányos helyett Faragó a 67., Végh h. Ngalle a 67., Bata h. Busa a 80., ill. Kalmár h. Tóth Á. a 23., Mezei h. Kónya az 56., Turi h. Berkics a 64. percben.
Sárga lap: Végh a 37., Bjedov a 45., Puskás a 66. percben.
Kiállítva: Gránicz a 75. percben.

A listavezető Vác otthonában elért bravúros döntetlen és összességében is remek tavaszi kezdés után önbizalommal telve fogadta a SZEOL SC NB III-as labdarúgócsapata a Szentlőrinc együttesét. A szegedi csapat még inkább örömmel játszott a 15. perc után, amikor Bata 11-esből vezetést szerzett. Ötven perccel később, derült égből villámcsapásként érkezett Gránicz gólja. Az egyenlítő találat szerzője tíz perccel később piros lapot kapott, így a hajrában az addig is jobban játszó kék-feketéknek még több esélyük volt eldönteni a mérkőzést, meg is voltak a helyzetek, de azokat nem sikerült gólra váltani.

SZEOL SC-Szentlőrinc SE 1-1. Fotó: Schmidt Andrea (galéria)

Tóth Ákos: – Ezzel a döntetlennel már nem ér olyan sokat a múlt heti bravúros döntetlenünk, ma ugyanis két pontot elajándékoztunk. A korai vezetés után elkényelmesedtünk, váratlanul ért minket az egyenlítő gól. Sajnálom, mert a győztes találatot most jobban meg is érdemeltük volna, mint két hete.

További eredmények: Dunaharaszti–Kozármisleny 1–1, Bölcske–Videoton II. 0–2, Orosháza–REAC 0–4, Maglód–Dabas 1–3, ESMTK–Vác 2–1, Monor–Baja 1–2, Gyula– Szekszárd 2–2.

1. Vác 18 11 4 3 38 – 18 37
2. Kozármisleny 18 9 5 4 44 – 17 32
3. Dabas 18 9 4 5 35 – 24 31
4. REAC 18 7 8 3 30 – 21 29
5. Monor 18 8 4 6 33 – 23 28
6. ESMTK 18 8 4 6 23 – 20 28
7. Videoton II. 18 8 3 7 28 – 21 27
8. Bölcske 18 8 2 8 32 – 27 26