2018. 02. 25. vasárnap - Géza -8°C | -1°C Még több cikk.

SZEOL SC: pedig jobbak voltak

Labdarúgás, Szeged - Az NB III Közép csoportjának hatodik fordulójában zsinórban harmadik bajnoki győzelmére készült az otthon szereplő SZEOL SC, de amikor kellett, most sem volt szerencséje.
SZEOL SC–Dabas 0–1 (0–0)

Szeged, Felső Tisza-parti stadion, 250 néző. Vezette: Takács Tamás – gyengén (Pogonyi, Viczián).
SZEOL: Dongó 4 – Buzási 4, Dlusztus 4, Bjedov 4, Grünvald 4 – Forró 4 – Bata 4, Ondrejó 4, Puskás 4, Beretka 4 – Faragó 4. Vezetőedző: Tóth Ákos.
Dabas: Scheilinger – Dévai, Lázár, Tóth, Kőbányai – Geiger, Molnár, Domonyi, Gáspár – Takács, Csák. Vezetőedző: Honti József.
Gólszerző: Bozsik a 87. percben.
Csere: Buzási helyett Ngalle (4) az 58., Forró h. Mucsi a 71., Bata h. Busa a 82., ill. Csák h. Bozsik a 62., Domonyi h. Wilson a 69., Gáspár h. Volenszki a 82. percben.
Sárga lap: Ondrejó a 44., ill. Tóth a 45., Dévai az 54. percben.

Az első félidő alapján talán nem is érdemelte volna ki
– bár már ekkor is több helyzete volt, mint a kontrákra berendezkedő Dabasnak –, a szünet után viszont sokkal jobbak voltak a szegediek.
A vendégek egyértelmű kezezését mindenki látta a Felső Tisza-parti stadionban, a bírókat kivéve, így nem jutott 11-eshez a SZEOL, majd a meccs legnagyobb helyzetét Dlusztus András hagyta ki a hajrában, amikor Puskás beívelése után öt méterről melléfejelt.

Két perccel később jött az, ami nem volt benne a meccsben: a dabasi gól. Dlusztus ápolása miatt emberhátrányban játszott a SZEOL, ekkor a kiugró Bozsik elé messzire jött ki Dongó kapus, aki mellett könnyedén el lehetett gurítani a labdát, ezzel pedig el is dőlt a három pont sorsa.

Tóth Ákos: – Csalódott vagyok, az első félidei álmos játékunk számomra érthetetlen volt. A második félidőt végigtámadtuk, de a csatáraink gyenge produkciót nyújtottak, majd egy kapushiba után kikaptunk. Olyan csapattól szenvedtünk vereséget, amely nem volt jobb nálunk.

További eredmények: Vác–Kozármisleny 2–1, Monor–Gyula 2–0, Maglód– Bölcske 0–0, Orosháza–Szekszárd 2–1, Szentlőrinc–Videoton II. 1–0, ESMTK–REAC 0–0, Dunaharaszti–Baja 3–1.

1. Vác 6 5 0 1 15 – 6 15
2. ESMTK 6 4 1 1 11 – 6 13
3. REAC 6 3 2 1 14 – 9 11
4. Kozármisleny 6 3 1 2 14 – 6 10
5. Orosháza 6 3 1 2 10 – 10 10
6. Szekszárd 6 3 1 2 8 – 8 10
7. Gyula 6 3 1 2 10 – 12 10
8. Monor 6 3 0 3 15 – 8 9