2016. 08. 24. szerda - Bertalan 18°C | 27°C

SZEOL SC: szerencséjük sem volt

A fejeknek biztos nem tett jót, hogy a SZEOL SC pénteken még úgy tudta, Kiskundorozsmán kell játszania, aztán mégis a Felső Tisza-parti stadionban rendezték a Szentlőrinc elleni NB III-as találkozót.
 A szegediek valamiért nem akarták azt a játékot mutatni, amit tudnak, nagy helyzetig nem is jutottak. A vendégek viszont igen: a 40. percben Tóth Márk remek egyéni akciója után – a bal szélről indulva befelé cselezett, majd kilőtte a rövidet – hátrányban sétálhattak öltözőbe a kék-fekete mezesek.

Félidőben mintha Tóth Ákos kicserélte volna a társaságot, a SZEOL SC elkezdett focizni. Egyszer például a vendégek védőjének kézzel kellett levennie egy veszélyes beadást. Ez egyértelmű büntető, de a bíró nem fújt. Az érthetetlen jelenet nem zavarta meg a szegedieket, egy percre rá ugyanis Gajág lövése már megállíthatatlan volt.
Az öröm nem tartott sokáig: két perccel az egyenlítés után az ötösön belülről egy elkerülhetőnek tűnő gólt kapott a SZEOL SC. Ez sem vetette vissza a hazai társaságot, de ahogy ezelőtt, úgy a végjátékban sem volt szerencséje az egy emberként védekező Szentlőrinccel szemben, így maradt a 2–1-es vereség.

Azért jó hír is akad: a SZEOL SC a tabella harmadik helyén maradt. Itt is van öröm az ürömben: a második Dunaharaszti MTK elleni rangadóját a Komló megnyerte, így pontszámban beérte a szegedieket.

Tóth Ákos: – Az első félidőben enyhén szólva sem úgy játszottunk, ahogy akartunk. Utána visszajöttünk a meccsbe, megfordíthatónak éreztem a találkozót, de egy potyaízű találat megpecsételte a sorsunkat.

További eredmények: Pénzügyőr–Szekszárd 1–0, Budafok–ESMTK 0–0, Komló–Dunaharaszti MTK 2–1, Bölcske–Dabas 1–1, Honvéd II.–Kozármisleny –, Paks II.–Békéscsaba II. –.
Meccskomment

Végh Ariel,
a SZEOL SC játékosa
– A pálya állapotával nem volt gond, egy kicsit mély volt, de nem zavaróan. Sajnos nem volt meg részünkről a jó értelemben vett agresszivitás az első félidőben. Utána úgy támadtunk, mintha mindent egy lapra tennénk fel. A végjátékban ellenfelünk minden tagja védekezett, így a szabadrúgásokkal és beívelésekkel sem mentünk sokra, szerencsénk sem volt.
SZEOL SC–Szentlőrinc SE 1–2 (0–1)

Férfi labdarúgó NB III, Közép csoport, 20. forduló. Szeged, Felső Tisza-parti stadion, 200 néző. Vezette: Farkas Mátyás – közepesen (Baghy, Kovács).
SZEOL SC: Leindler 4 – Grünvald 4, Forró 4, Gajág 5, Rácz 4 – Végh 4 – Ondrejó 4, Fülöp 4, Kéri 4, Tomisics 4 – Makszimovics 4. Edző: Tóth Ákos.
Szentlőrinc: Ambrusics – Hajnal, Dekanics, Szilvási, Kalmár – Kovac, Füredi, Turi, Harsányi – Horváth, Tóth. Edző: Reith Róbert.
Gólszerzők: Gajág (73.), ill. Tóth (40.), Horváth (75.).
Sárga lap: Fülöp a 15., Rácz a 20., Dekanics a 22., Tóth az 58., Végh a 72. percben.
Csere: Fülöp helyett Kormányos a szünetben, Makszimovics h. Müllerlei a 67., Horváth h. Ruff a 78., Ondrejó h. Varga a 79., Tóth h. Nikolics a 83., Harsányi h. Reith a 93. percben.

Labdarúgás: duplázott az ősz legjobbja

Kezdetét vette a Csongrád megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság tavaszi szezonja. A 18. forduló kiemelt mérkőzését Mórahalmon rendezték, ahol Magyarék a Szentesi Kinizsit fogadták. Tovább olvasom