2018. 01. 16. kedd - Gusztáv -4°C | 4°C Még több cikk.

SZEOL SC: Végre győzelem!

Labdarúgás, Szeged - Megszerezte első győzelmét és első pontjait a SZEOL SC a labdarúgó NB III Közép csoportjának negyedik fordulójában. A 2–1–es hazai győzelem elszenvedője az NB II-be jutásra esélyes Kozármisleny volt, így a siker bravúrnak számít.
SZEOL SC–Kozármisleny 2–1 (2–1)

Labdarúgó NB III, Közép csoport, 4. forduló. Szeged, Felső Tisza-parti stadion, 200 néző. Vezette: Czékus Sándor – jól (Zsákai, Varga).
SZEOL SC: Dongó 7 – Buzási 7, Dlusztus 7, Forró 7, Bjedov 7, Grünvald 7 – Puskás 7 – Bata 7, Ondrejó 7, Beretka 7 – Faragó 7. Vezetőedző: Tóth Ákos.
Kozármisleny: Sólyom – Domonkos, Erdős, Gajág, Szabó M. – Szabó B., Nagy E. – Cziráki, Tóth, Várda – Imrő. Vezetőedző: Németh Zsolt.
Gólszerzők: Grünvald a 12., Bata a 41., ill. Gajág a 40. percben.
Csere: Bata helyett Mihálffy a 87., Beretka h. Kormányos a 84., ill. Szabó B. h. Reitz 84., Várda h. Valkovics 74., Imrő h. Nagy M. az 53. percben.
Sárga lap: Bjedov a 26., Ondrejó a 80., ill. Szabó B. a 16., Domonkos a 89. percben.
Tóth Ákos: – Örülök, hogy megszereztük az első győzelmet! Kiböjtöltük ezt az időszakot, de legalább megtanuljuk értékelni a sikert. Erős csapat ellen szereztük meg a sikert, kellett is az önbizalom, hiszen szerdán az NB I-es Pécs látogat hozzánk kupaderbire, egy hét múlva pedig a REAC sem lesz könnyű ellenfél.

A szerencséért meg kell dolgozni, és ezt meg is tesszük! – ezzel a jelmondattal vágott neki az NB III Közép csoportjában eddig igen peches SZEOL SC a Kozármisleny elleni hazai bajnokinak. Pedig az első pontok megszerzése bravúrnak számít egy NB II-es szereplésre igencsak esélyes együttes ellenében, de Tóth Ákos legénysége az első percektől bátran játszott. Grünvald felfutásai folyamatosan veszélyt jelentettek, a 12. percben pedig már vezetést is ért, amikor Beretka passzát váltotta gólra egy nagy erejű lövéssel. A 40. percben jött az egyenlítés, de Gajág fejese után egy percig örülhetett a Kozármisleny, ugyanis Bata egy remek csel után pontosan lőtt a hosszúba.

Labdarúgás: Végre győzelem! Fotó: Frank Yvette (Galéria)

A második félidőben kitámadó vendégek ellen a SZEOL szép kontratámadásokkal veszélyeztetett, az ellenfél kapusának bravúrjain is múlt, hogy a szegediek nem növelték előnyüket.

További eredmények: Vác–Videoton II. 4–1, Gyula– Bölcske 3–2, Maglód–Baja 1–2, Monor–Szekszárd 0–1, Dunaharaszti–REAC 2–2, Oros-

Szeged 2011-Grosics Akadémia: fordulat a szünetben

Valami elromlott a szünetben, ezért aztán hiába vezetett Oláh Lóránt 10. percben szerzett góljával a Szeged 2011-Grosics Akadémia Zalaegerszegen, a labdarúgó Merkantil Bank NB II negyedik fordulójában a vendégek 2–1-re kikaptak. Tovább olvasom