2016. 12. 03. szombat - Ferenc, Olívia -2°C | 5°C

Szép halál, a Veszprém a bajnok: Pick-MKB 24-28

Négy góllal nyert az újszegedi sportcsarnokban, ezzel a Veszprém lett a férfi kézilabda NB I 2014-es bajnoka. A Pick Szeged az ezüstérmes.

Pick Szeged-MKB-MVM Veszprém 24-28 (13-13)
Férfi kézilabda NB I, döntő, 2. mérkőzés. Szeged, újszegedi sportcsarnok, 3500 néző. Vezette: Dobrovits, Tájok.
Pick Szeged: Mikler - Mindegía 1, ANCSIN 5, ILYÉS 4, Blazevic, Zubai 2, Vadkerti. Csere: Tatai (kapus), Balogh 2, Parrondo 2, Laszica, PRCE 5, Larholm 1/1, Vranjes, Kekezovics 2. Vezetőedző: Juan Carlos Pastor.
MKB-MVM Veszprém: Alilovic - Iváncsik T., NAGY L. 7, Ruesga 3, Sulic 4, ILICS 6/2, Ugalde 2. Csere: Schuch, Terzic, Gulyás 3, Vilovszki, IVÁNCSIK G. 3. Vezetőedző: Carlos Ortega.
Hétméteres: 2/1, illetve 4/2.
Kiállítás: 4, illetve 6 perc.
Az egyik csapat második győzelméig tartó párharc nyertese: a Veszprém 2:0-val.

A döntő, második felvonás: Pick Szeged-MKB-MVM Veszprém. Fotó: Frank Yvette (galéria)

Jön az éremátadás. A Pick Szegednek is jár a taps, hiszen Európa egyik legjobbja ellen maradt alul.

60. perc: Mindegía 24-27. Gulyás a rövid felsőbe 24-28. Ez a vége! Zúg a Pick Szeged! Pick Szeged az arémában. Így ki lehet kapni! Igaz, ettől még a Veszprém lett 2014 bajnoka.

A Veszprém nyerte a bajnokságot, ezüstérmes a Pick. Fotó: Frank Yvette

59. perc: Iváncsik Gergő bedobja, Mindegía nem tudott védeni. Eldőlt... 23-27.

58. perc: Vranjes és Schuch kakaskodása, páros kiállítás. Nincs kapusunk, Mindegía a helyén. Prce eladja... Eldőlt?...

57. perc: Pastor időt kér.

56. perc: Larholm hetese bent 23-25. Megint Nagy 23-26.

55. perc: Balogh a bal felsőbe 22-24. Nagy meg a jobb felsőbe 22-25.

54. perc: veszprémi időkérés. Ruesga mellélő.

53. perc: Ilics könyörtelen 21-24. Eladjuk a labdát.

52. perc: Sulic lő, Mikler véd. Parrondo helyén Balogh, Ancsin is a pályán. Ilyés harcol ki két percet Schuch ellen. Szegedi időkérés.

51. perc: kiegészülünk.

50. perc: Iváncsik Gergő talál rést 21-23. Mikler helyén Kekezovics a megkülönböztetőben.

49. perc: Ilyés a jobb alsóba. 21-22. Vranjes kap kiállítást, jogosan. Közben Zubai a fejét, Prce a könyökét jegeli.

48. perc: Sulic estében, háttal... 20-22.

47. perc: megint Kekezovics lőhet, ez bent van 20-21.

46. perc: Kekezovics lövése nem jó, de visszaszerzi a labdát.

45. perc: Nagy László 19-21. Ancsin lő, Alilovic véd.

44. perc: Kekezovics lövése a kapufáról befelé pattan, legalábbis a bírók szerint, és ez a lényeg 19-20.

43. perc: Ruesga közbelő 18-20. Terzic két perc.

42. perc: Kekezovics ziccerét Alilovic védi. Tatai bravúrja, de a túloldalon mellédobjuk.

41. perc: Sulic, két perc. Prcét megtámasztják, óriásit esik. pont a lövőkeze, a könyökét fájlalja. Szabó dokto mutatja, hogy cserélni kell. Lehet, hogy véget ért neki a meccs. Ilyés jön támadni.

40. perc: Ruesga 18-19.

39. perc: Ancsin megpattanó lövésével egyenlítünk 18-18.

38. perc: Parrondo! A meccs gólja! Rossz labdát kap, megáll, majd újra indul, megrántják, így pördül egyet a levegőben, de belövi! 17-18.

37. perc: mi majdnem labdát, Ilics meg gólt szerez 16-18. Tatai jön a kapuba.

36. perc: nagyon érzi a bal alsót Ancsin 16-17.

35. perc: Parrondo indul, majd fölépattint. Nagy nem teszi meg ezt a szívességet 15-17.

34. perc: Prce ötödször eredményes 15-16.

33. perc: Prce eladja. Ilics hetese jó 14-16.

32. perc: Ilics, hatalmas gól 14-14. Iváncsik Gergő 14-15.

31. perc: nézzük a folytatást. Mindegía passzol, Prce bedobja, Alilovic csak beleérni tud 14-13.

Egyenlő erők csatája volt az első félidő. Hiába vezetett három góllal a Veszprém, a Pick visszajött a meccsbe. Prce és Ancsin rengeteget javult az első meccshez képest, ahogyan Mikler is. Ilyés támadásban is mutatott szép dolgokat. Labdaeladások után engedtünk néhány könnyű gólt a vendégeknek, ezért is áll 13-13 az eredményjelzőn. Utóirat: tényleg baromi meleg van a csarnokban...

30. perc: Gulyás átkeveredik a túloldalra, onnan is gólt szerez 13-13. Larholm hetesét védi Alilovic.

29. perc: Ancsin a szélről, kapufás gól! Prce adta a gólpasszt! 13-12.

28. perc: Vranjes gólját nem adják meg, belépett. Ugalde a kapufára lövi a ziccert.

27. perc: Prcének nagyon megy 12-12. Mikler véd.

26. perc: ismét a bal alsót választja Ancsin, jól teszi 11-11. Ugalde 11-12.

25. perc: Ortega időt kér. Gulyás bevarrja 10-11.

24. perc: Vranjes falba ütközik. Prce nem, szétlövi a bal felsőt 10-10.

23. perc: jó védekezés, majd belemenés Ruesgánál. Prce a pályán. be is vágja első helyzetét 9-10. Mikler véd kettőt!

A döntő, második felvonás: Pick Szeged-MKB-MVM Veszprém. Fotó: Frank Yvette

22. perc: Ancsin bombáz a jobb alsóba. Tőle ezek nagyon kellenek 8-10.

21. perc: kisakkozzák, Ugalde befejezi 7-10. Először három a különbség.

20. perc: ránézésre sincs egyszerű dolga az átlövőinknek. Vranjesről is ketten tépik le a mezt. Sulic indul, bevágja 7-9.

19. perc: Nagy László megint egyedül maradt 7-8.

18. perc: Parrondo a szélről pörget a jobb felsőbe 7-7.

17. perc: jó védekezés, miénk a labda. Larholm és Vranjes a pályán.

16. perc: Mindegía álompassza! Zubait találja meg, aki be is lövi 6-7.

15. perc: fülledt meleg a csarnokban. Balogh remek passza, Zubai Alilovic alatt talál be 5-6. Blazevic két perce, Ilics hetese most bent 5-7.

14. perc: Ilyést blokkolják. Szegedi időkérés. 13 perc 47 másodperc alatt 4 gólt szereztünk.

13. perc: Mindegía kihajítja a pályáról, Sulic indul, bedobja 4-6.

12. perc: Nagy Lászlót nem tudjuk megállítani 4-5.

11. perc: leoltódott egy lámpa a csarnokban, áll a játék. 70 százalék fényerőről folytatjuk. Balogh a jobb felsőbe 4-4.

10. perc: Sulic egyedül marad, kihasználja 3-4.

9. perc: ILYÉS! Megint lő! Bevánszorog a cundere, Alilovic hiába vetődik 3-3.

8. perc: Mikler Iváncsik Tamás hetesét "szemmel védi" 2-3.

7. perc: Balogh gyenge lövése Alilovicé.

6. perc: Vadkertit meglökik, nincs sípszó, Nagy a túloldalon betalál 2-3.

5. perc: Nagy László sárgát kap, Ilyés egy lövőcsel után duplázik 2-1. Ruesga talpról 2-2.

4. perc: Mikler kivédi Ilics hetesét.

3. perc: Blazevic kap sárgát. Balogh lő kapufát.

2. perc: Ilyés lövése utat talál 1-1.

1. perc: a Veszprém kezdett. Ilics lő, 0-1.

19.11: Vadkerti nevénél viszont robban a csarnok. Minimum 3500, de inkább 3800 ember a lelátókon, állohely is alig marad szabadon.

19.10: Nagy Lászlót kifütyüli a csarnokban, nála nagyobb füttyöt csak Sulic kap.

19.08: a Dobrovits, Tájok kettős vezeti a meccset, amelyen itt van az SZKKSE Chance-Exicom NB I/B-s női bajnokcsapata is.

19.05: Stone élőben énekli a Pick himnuszát, ráadásul Pick-mezben! Kis idézet a szövegből: "Itt mindenki diadalt akar!"

19.03: már most remek a hangulat, biztosan telt ház lesz az újszegedi sportcsarnokban.

18.56: "Roli, Roli" - zúgják a veszprémiek. Ki ne tudná: Mikler jövőre náluk folytatja pályafutását.

18.53: Nagy Péter olimpikon súlyemelő, illetve Kovács István olimpiai bajnok ökölvívó is itt van, igaz, utóbbi dolgozik, hiszen a Sport Klub műsorvezetője. Krivokapics Milorad, a Tatabánya exszegedi játékosa bátyjának, Markónak jött szurkolni.

18.46: íme, a szegedi keret: 12 Tatai, 16 Mikler, 5 Mindegía, 6 Kekezovics, 7 Vadkerti, 9 Hegedüs, 10 Larholm, 14 Prce, 17 Zubai, 18 Ilyés, 19 Balogh, 21 Blazevic, 34 Laszica, 51 Parrondo, 77 Vranjes, 90 Ancsin.

18.39: közben meg is érkezett a szegedi csapat, amelyet az AC/DC Thunderstruck című száma fogad.

18.36: a keretek változatlanok. Nézzük előbb a veszpémiekét: 2 Vilovszki, 3 Gulyás, 4 Iváncsik G., 5 Schuch, 6 Iváncsik T., 11 Ruesga, 13 Ilics, 16 Borbély, 18 Mocsai, 19 Nagy L., 23 Ugalde, 25 Chema Rodríguez, 30 Terzic, 32 Alilovic, 33 Sulic, 36 Ligetvári.

18.32: köszöntünk mindenkit az újszegedi sportcsarnokból. A Veszprém már melegít, hamarosan a Pick is hozzákezd. Nagy meccs várható, ahol reméljük, a Szeged egyenlít a veszprémi veresége után.

A szerdai sokk után kezdenek magukhoz térni a Pick Szeged drukkerei. A kesergés már a múlté, mert azt a meccset már elveszítette (30–21) Juan Carlos Pastor együttese a bajnoki döntő első fellépésén Veszprémben. Simán bukta a csatát.

Mindegía és a Pick Szeged vasárnap egyenlíthet. Fotó: MTI

– Elemeztünk, megnéztük a meccset, és megnézzük még szombat délelőtt is. Azok a hibák, amelyek előjöttek, döntőnek bizonyultak. Ilyen szinten nem lehet ennyi labdát eladni, ennyi technikai hibát halmozni és halmozni. Mindenki láthatta, ebből olyan könnyű gólokat szerzett a Veszprém, ami vereséghez vezetett – kezdte a beszélgetést a Pick Szeged vezetőedzője.

Hiba. Ez sajnos a legtöbb meccsen jellemezte a Picket az idényben. Ami megfigyelhető, hogy ha ez jött, akkor csőstül jelentkezett a csapat játékában.

Várakozás

Nem vitás, és erről már a bajnoki döntő első meccsén meggyőződ- hettünk, hogy a Veszprém kerete erősebb, mint a szegedi. És most az erőről beszélünk, arról a masszív bakonyi falról, amit nehéz feldönteni. Nagy, Ilics, Sulic, Schuch, Terzic – röviden a veszprémi bikák. Az ősszel mégis sikerült! Miért? Mert gyors mozgással még ez a szilárd fal is megbontható. Lábbal, gyorsasággal lehet őket megverni, erre pedig képes a Pick. Elég csak az őszi játékot lemásolni, megismételni. Ez döntő lehet!

– Ha tudnám, hogy miért következik ez be, akkor már megtaláltuk volna rá a megoldást. Mindig felhívom a figyelmet a koncentrálásra, arra, hogy a türelem sokkal nagyobb erény, mint a kapkodás. Ha ez tudatosul, akkor ezek a hibák nem fordulnak elő.

Jön a második ütközet, az idény utolsó szegedi fellépése. Minden valószínűség szerint csordultig telik az újszegedi sportcsarnok lelátója.

– Hiszek a csapatomban, hiszek a győzelemben. Javítani, egyenlíteni szeretnénk, és erre képes a csapat. Az utolsó szegedi meccsünk előtt állunk, méltóképpen szeretnénk elköszönni lelkes és csodálatos közönségünktől. Ha pedig meglesz a győzelem, akkor irány Veszprém, és a harmadik meccsen bármi megtörténhet.

Lapunk sportrovata is számos telefonhívást kapott, hogy mi van Ancsin Gáborral, a Pick válogatott jobbátlövőjével.

– Gábor remek játékos, tény, hogy nincs jó formában, de segítőmmel, Marko Krivokapiccsal azon dolgozunk, hogy ismét remekeljen, és bízom benne, hogy ez már a vasárnapi meccsen is látszik majd. Miért játszik sokszor jobbszélsőt? Azért, mert ha onnan kellene cserélnünk, akkor a Veszprém átrohanna rajtunk, Gabi pedig jó védekezésben, Balogh Zsolt pedig a szélen védekezhet ekkor – fejezte be a beszélgetést Juan Carlos Pastor.

Szurkolói felvonulás

Immár évek óta hagyomány, hogy az idény utolsó hazai meccse előtt
a Pick Szeged drukkerei közösen mennek és vonulnak együtt az újszegedi sportcsarnokig. Nem lesz ez másként vasárnap a Veszprém elleni szegedi döntő előtt sem, 17.45-kor indul a menet a Széchenyi térről. A drukkerek egyet kérnek, mindenki kékben jelenjen meg, a remek hangulatról pedig a mórahalmi fúvószenekar gondoskodik.

Tisza-parti sikerek

A Rimóczi Károly emlékversenyen közel kétszáz versenyző mérte össze erejét, hiszen egyúttal ez volt a regionális tájfutó-diákolimpia is. Tovább olvasom