2018. 07. 18. szerda - Frigyes 18°C | 27°C Még több cikk.

Szép volt, fiúk! Naturtex-SZTE-Szedeák-Debrecen 84-75 - GALÉRIA

Négy vereség után tudott újra nyerni a férfi kosárlabda NB I A csoportjában a Naturtex-SZTE-Szedeák. Igazi csapatmunka volt a Debrecen elleni siker.
Naturtex-SZTE-Szedeák-Debrecen 84-75 (18-21, 21-18, 24-18, 21-18)
Férfi kosárlabda NB I A csoport, 14. forduló. Szeged, újszegedi sportcsarnok, 1000 néző. Vezette: Tőzsér, Söjtöry, Fodor.
Naturtex-SZTE-Szedeák: BOLTICS 19, Fortune 8, WIRTH 13/9, Bonifert B., SULOVICS 21. Csere: KOVÁCS Á. 15/6, VÁGVÖLGYI 6/6, Révész 2. Vezetőedző: Andjelko Mandics.
Debrecen: Jones 2, LILOV 19/6, Molnár A. 2, Farkas A. 9/6, ARMWOOD 14. Csere: Bognár 14, VELKEY 15/9, Kozák, Fazekas. Vezetőedző: Berényi Sándor.
Kipontozódott: Kovács Á. (38.), ill. Molnár A. (34.), Velkey (40.), Bognár (40.).

GALÉRIA - Naturtex-SZTE-Szedeák-Debrecen 84-75. Fotó: Kuklis István

IV. negyed
Tíz perc van hátra a meccsből. Bognár 63-58. Writh triplája "beakad", ez volt neki a harmadik 66-58. Bognár egy támadólepattanó után talál be 66-60. Velkey labdát szerez, végigviszi 66-62. Mindjárt szoros. Velkey hármasa, 66-65-nél időt kérnek a hazaiak. Armwood zsákolt megint 66-67. Molnár András kipontozódott. Lilov triplája lejön, négy és fél perc van hátra. Sulovics, vezetünk! 68-67. Bognár egyenlít 68-68. Boltics egyedül, nagy szlalom volt 70-68. Sulovics bedobja, debreceni időkérés 72-68. Három és fél perc van hátra. A szezon egyik legjobb meccse ez. Már csak meg kellene nyerni! Boltics maradt le Velkeyről 72-70. Vágvölgyi! Bejön, dob egy triplát! 75-70. Révész Ádám jön az utolsó két percre. Kovács Ádám kipontozódott. 75-72. Révész kosárral kezd! 77-72. 1.20 van hátra. Meg kell lennie! Áll a csarnok! Velkey is kipontozódott. Révészt ölelgeti mindenki az időkérésnél. Boltics büntetőjével 78-72. Farkas Attila háromból csak egy büntetőt dobott be, a labda a Szedeáké 78-73. Boltics a vonalról, egy jó 79-73. Wirth büntetője és közelije is bent, 84-75-re nyer a Szedeák! Zúg a Szép volt, fiúk! a csarnokban!

III. negyed (63-57)
Jöhet a folytatás. Fortune egyből 41-39. Nagyot harcolt a palánk alatt Sulovics 43-39. Boltics, újabb álompassz, Kovács zsákol belőle. Ilyen jeleneteket az NBA All Star-gáláján látni! 45-39. Debreceni időkérés. Lilov kettő plusz egyes akciójával 45-42. Farkas technikaija után Fortune büntetője kimarad. Fortune büntetőire Velkey hármassal felel 47-45. Lilov egyenlít, majd egy büntetővel vezetést is szerez a DEAC-nak 47-48. Kovács Ádámtól jön a tripla 50-48. A másik Ádám, Wirth is bevág egyet, remek csapatjátékkal vezet 53-48-ra a Szedeák. Armwood, kosár plusz büntető 53-51. Velkey kiegyenlít, 53-53-nál szegedi időkérés. Tizenhárom perc van hátra, de lehetetlen megtippelni, ki nyer majd. Sulovics három ember között bújt ki, megoldotta egyedül 55-53. Boltics harcol ki faultot. Bedobja mindkettő 57-53. Lilov triplája nagyon gyenge szerencsére. Sulovics befordul, bedobja 59-53. Lilov-büntetők 59-55. "Sule, Sule" - zengi a közönség. Sulovics kosara remek, a büntető kipattan 61-55. Jones-nak borzalmas meccse van, most dobja az első pontjait büntetőből 61-57. Boltics 63-57. Vége a negyednek.

II. negyed (39-39)
Lilov első kosara rögtön tripla 18-24. Boltics remek passzából Sulovics, majd ismétel a szerb 22-24. Jó a meccs! Kovács Ádám triplája után először vezet a Szedeák 25-24. Armwood mindkét büntetője kimarad. Boltics ezúttal a befejezésben jeleskedik 27-24. Hatalmas zsákolás Armwoodtól, majd letépi a gyűrűt 27-26. Kiváló a hangulat, egyre jobban belejönnek a szurkolók is. Kovács Ádám kettő plusz egyes akciója után 30-26. Lilov kiegyenlít 30-30. Wirth dobása triplának rövid, gólpassznak viszont kiváló: Boltics fejezte be. Gyorsan jön az újabb egyenlítés 32-32. Boltics nagyot megy, most egy remek asszisztot osztott ki Kovácsnak 34-32. Wirth faultol, a nézők szerint ez nyugodtan lehetett volna debreceni belemenés is. Armwood egyenlít ismét 34-34. Vágvölgyi! Hát persze, hogy dob egy triplát! 37-36. Lilov a támadóidő legvégén dob egy hármast 37-39. Időkérés 2,6 másodperccel a félidő előtt. PARÁDÉ! Boltics megint, micsoda passz! Kovács Ádám egyenlített a szerb asszisztjából. 39-39 a félidő.

I. negyed (18-21)
A saját nevelésű Bonifert Bendegúz első alkalommal volt kezdő a Szedeákban. Sulovics elhozza a labdát. Farkas Attiláé az első kosár 0-2. Megint ő 0-5. Sulovics hagyja ki a közelit. Farkas második triplájával 0-8, időt kér a Szeged. Fortune büntetői a harmadik perc végén jelentik az első szegedi kosarakat 2-8. Kovács Ádám is beszáll a hazaiakhoz. Boltics, majd Fortune duplája 6-8. Armwood kétszer 6-12. Molnár András állítja vissza a nyolcpontos különbséget 6-14. Bognár Kristóf áll be a vendégekhez. Büntetők Bolticstól, bent mindkettő 8-14. Armwood zsákol hatalmasat 8-16. Megküzd a lepattanóért a Szedeák, Sulovics fejezi be az akciót 10-16. Újabb jó büntetők Bolticstól 12-16. Bognár 12-18. Egyelőre fut az eredmény után a Naturtex. Sulovics! Remek kosár emberel a nyakán, jöhet egy büntető is. Az is bent 15-18. Velkes triplával kezd 15-21. Wirth Ádám felel erre, bravó! 18-21. Fortune harcol ki labdaszerzést. Vége a negyednek.

18.00: három exszegedi látható a vendégeknél: Molnár András Szedeák-nevelés, Ivan Lilov tavaly volt itt, míg Farkas Attila néhány szezonnal ezelőtt le lett ugyan igazolva, de megsérült, így nem mutatkozott be szegedi mezben.

17.57: szomorú látni: Andrija Csirics ujjtörése után nagy kötéssel ül a kezén a kispadon. Mellette Juhos Levente, bokatörése után szintén civilben. Nélkülük kell megnyerni a mai meccset.

A 37 éves csapatkapitány nemcsak az egyik legjobbja a gárdának, hanem mentálisan is húzóember, győztes hozzáállásával fanatizálja a társakat. Másfél hónapra azonban kidőlt ujjtörése miatt, így ma 18 órától nélküle kell pályára lépnie Andjelko Mandics együttesének az újszegedi sportcsarnokban, a Debrecen elleni bajnokin. No és persze Juhos Levente nélkül: a válogatott erőcsatár továbbra is bokaműtétje után lábadozik.

Hiába indult kiválóan a szezon a szegediek számára, december eleje óta alig volt olyan meccs, hogy a legerősebbnek tartott ötfős kezdőcsapatból háromnál többen egészségesek legyenek. Ez aztán az eredményekben is jelentkezett, jött sorozatban négy vereség, így visszacsúszott a tabellán a csapat. A Debrecen ellen azonban vissza lehet térni a győzelmi ösvényre, ehhez azonban kell a szurkolók segítsége. A játékosok mindig elmondják, mekkora pluszt jelent nekik, ha a lelátóról jön a biztatás, a csapat
Facebook-oldala pedig különös aktivitással hangol a mostani meccsre. Fontos lesz, hiszen közvetlen rivális érkezik, méghozzá a szegedi nevelésű Molnár Andrással és a tavaly még a Szedeákban játszó Ivan Lilovval. A találkozót a delmagyar.hu online tudósítja.

Bejött nekik a kopogós stílus: a Márki, Varga duó bronzérmes lett a faütős asztalitenisz-Eb-n

Úgynevezett kopogós Európa- bajnokságot decemberben rendeztek először, méghozzá Budapesten, amelyen a szegedi Márki Róbert, Varga Csaba páros bronzérmet nyert. Tovább olvasom