2017. 03. 30. csütörtök - Zalán 8°C | 18°C Még több cikk.

Szép volt, fiúk! Naturtex-SZTE-Szedeák-Körmend 95-86

Remek negyedik negyedet produkálva győzte le a Körmendet a Szedeák a férfi kosárlabda NB I A csoport középszakaszában.
Naturtex-SZTE-Szedeák-Körmend 95-86 (20-19, 23-19, 18-26, 34-22)
Férfi kosárlabda NB I A csoport, középszakasz, alsóház, 5. forduló. Szeged, újszegedi sportcsarnok, 800 néző. Vezette: Ádám, Fodor A., Minár.
Naturtex-SZTE-Szedeák: JEREMINOV 15/3, LEVY 16, HORVÁTH Á. 17/9, Williams 13, Csorvási M. 8. Csere: Molnár A. 6/6, CSORVÁSI L. 10, Vida, KISS ZS. 10/9. Vezetőedző: Nikola Lazics.
Körmend: WISSEH 18/9, El-Amin 10/3, Ferencz 7/3, Farkas A. 6/6, Rakocsevics 26. Csere: Fodor G. 8, Grebenár 2, Kutasi, Sonyák 9/9, Kusnyer. Vezetőedző: Hencsey Tamás.
Kipontozódott: Farkas A. (34.), Ferencz (36.).

Nikola Lazics: - Három negyeden át nem találtuk a ritmust, az utolsó játékrészben elsősorban a támadójátékunk javult fel, aminek köszönhetően megérdemelt győzelmet arattunk.

Hencsey Tamás: - 86 pont normális esetben elég kellene, hogy legyen egy idegenbeli győzelemhez, de az, hogy az utolsó negyedben 34 pontot kaptunk, tarthatatlan. 42 lepattanót szedett a Szeged, ebből 20 támadó volt, ami könnyű kosarakat eredményezett a hazaiaknak - ezért vesztettünk.

Szép volt, fiúk! Naturtex-SZTE-Szedeák-Körmend 95-86. Fotó: Schmidt Andrea (képgaléria)

IV. negyed

10. perc: Williams reptében szed össze egy lepattanót, majd az extra büntetőt is bedobja 90-84. 58 mp. Rakocsevics kihagyja a ziccert! Jereminov egyik büntetője jó, majd Rakocsevics zsákol 91-86. A meccs kosara! Williams a háta mögött, pörgésből passzol, Levy zsákol! 93-86. Jereminov büntetői 95-86. 20,3 mp. Ez már megvan! Ez a vége! zsinórban a harmadik szegedi siker! Szép volt, fiúk!

9. perc: Horváth! Megint! 84-80! Fodor, majd Kiss Zsolt triplája 87-82. Rakocsevics 87-84.

8. perc: Jereminov közelről, remekül teszi fel 80-78. Labdát szerzünk, Horváth Ákos fejezi be 82-78. Rakocsevics 82-80

7. perc: Horváth Ákos labdát szerez, Levy bevágja a ziccert 78-75. Körmendi időkérés. Na nézzük a végjátékot! Sonyák negyedik triplája, kiegyenlít a Körmend 78-78.

6. perc: Levy 76-73. Ferencz is kipontozódik. Wisseh 76-75.

5. perc: Kiss Zsolt, a kapitány! Tripla jó, meg a büntető is 74-70. Sonyáké is tripla 74-73.

4. perc: Jereminov harcol ki egy támadóhibát, bravó. Farkas Attila kipontozódik. Jereminov nagyon messziről dob hármast, de elkerüli a gyűrűt. Sonyák 70-70.

3. perc: megint Williams, most neki megy jól 68-67. Horváth Ákos a palánk segítségével 70-67.

2. perc: Williams labdaszerzése. Nagyon izgalmas a meccs. Williams, majd Farkas Attila 66-67.

1. perc: Jereminov kosár plusz büntető 64-64.

III. negyed (61-64)

10. perc: Rakocsevics 59-61. Jereminov labdát szerez, ziccert dob 61-61. Rakocsevics büntetője 61-62. El-Aminé a zárszó 61-64.

9. perc: hatalmas védekezés után miénk a labda. Jereminov no-look passza után Csorvási Levente egyenlít 59-59.

8. perc: Levytől lopja El-Amin, majd bedob egy büntetőt 57-59.

7. perc: El-Amin triplája jó 54-58. Csorvási Milán ront ziccert, ezek nem férnek bele. Molnár András is bevág egy hármast 57-58.

6. perc: Ferencz 54-55. Most nem védekezünk jól. Időt is kér Nikola Lazics.

5. perc: Jereminov passzából Csorvási Milán 52-50. Wisseh kosár plusz büntető 52-53. Levy előbb elrontja, majd javít 54-53.

4. perc: Ferencz kosara után fifty-fifty, azaz 50-50.

3. perc: Horváth Ákos a sarokból - hibátlanul 48-46. Csorvási Milán marad egyedül 50-46. Rakocsevics 50-48

2. perc: Ferenc is hármast dob 45-44. Rakocsevics, vezetnek a vendégek 45-46.

1. perc: Wisseh triplája 43-41. Levy ugrik hátrafelé, majd vágja be 45-41.

II. negyed (43-38)

10. perc: El-Amin perdítése megy be, megint egyenlő 38-38. Kiss Zsolt hármasa remek 41-38. Jereminov megoldja egyedül, majd vége is a negyednek, 43-38.

9. perc: zsinórban három próbálkozás marad ki, közte két támadólepattanóval.

8. perc: Rakocsevics büntetői 36-34. Csorvási Levente is a vonalról eredményes kétszer 38-34. Rakocsevics 38-36.

7. perc: megint jó a tripla Horváth Ákostól 34-32. Csorvási Levente is megoldja 36-32.

6. perc: körmendi időkérés. Rakocsevics kosara 31-32. Fordulatos kis meccs.

5. perc: Csorvási Levente megint jó megoldást választ 31-30.

4. perc: két ember között oldja meg Csorvási Levente 27-27. Levy hátul, majd Levy elöl 29-27. Farkas triplája 29-30.

3. perc: Fodor bedobja, Levy kihagyja a ziccert 25-27. Jereminov helyén az eltiltásából visszatérő Vida a pályán.

2. perc: tripla a válasz, Horváth Ákos dobta 25-22. Nem elég az 5 másodperc, hogy bedobják a körmendiek, miénk így a labda. Sonyák hármasa 25-25.

1. perc: Williamsnek ütnek oda. Bedobja mindkettőt 22-19. Wisseh 22-22.

I. negyed (20-19)

10. perc: Csorvási Levente a pályán testvére helyén. Fosor a dudaszó után dobja be, mégis megadják a sporik 17-19. Azért jó lenne tudni, miért csinálnak ilyet, mivel ez szabálytalan... A negyed végét jelző dudaszóval együtt jön Molnár András hármasa, 20-19 ide.

9. perc: Fodor a palánk alól 17-15. Molnár András a pályán. Grebenár egyenlít 17-17.

8. perc: Jereminov hármasa lejön, Williams visszateszi 15-12. Rakocsevics, majd Horváth Ákos 17-13.

7. perc: Rakocsevics ellen védekezünk remekül. Levy kihagyja mindkét büntetőt, de Williams visszaszerzi a labdát. Csorvási Milán kosara után először vezet a Szeged 13-12.

6. perc: zárkózunk, Levy dob egy tempót, majd Jereminov dob töküresen egy triplát, máris 11-12. Most a Körmend kér időt.

5. perc: a dobóhelyzetek megvannak, de mindent kihagyunk eddig. Williams töri meg a rossz sorozatot 6-12.

4. perc: El-Amin dob be két büntetőt 4-10. Wisseh, majd 4-12-nél szegedi időkérés.

3. perc: Wisseh Jereminovról 4-8.

2. perc: megint Rakocsevics, majd Csorvási Milán 4-4. És megint Rakovevics. Két perc, hat pont 4-6.

1. perc: Rakocsevics kosarával indul a meccs. Williams egyenlít 2-2.

16.56: a netes fogadási oldalakon mindkét csapat győzelmére 1,8-as oddszot adnak, ebből is látszik, kiegyenlített meccsre van kilátás.

16.53: köszöntünk mindenkit az újszegedi sportcsarnokból. hamarosan kezdődik a Szedeák egy újabb nagyon fontos középszakaszmeccse - tartsanak velünk!

Két komoly derbire van kilátás az újszegedi sportcsarnokban. Nem elírás, bizony ma két meccsen is rekedtre tudják ordítani a szurkolók a torkukat. Szüksége is lesz a Naturtex-SZTE-Szedeák férfi kosárlabdacsapatának és a Pick Szeged férfi kézilabdacsapatának a drukkerekre. Mindkét csapat komoly ellenféllel csap majd össze. A tét is nagy, hiszen a Naturtex szeretne ott lenni a legjobb nyolc között, míg a Pick a magyar kupa négyes döntőjébe kerülne be.

Levy szeretne ma győzni. Fotó: Frank Yvette

Közös belépő

A kettős rangadóra közös belépővel készült a Szedeák és a Pick. A kosárlabdacsapat 17 órakor kezdődő találkozójára megváltott jegyek a 20 órakor rajtoló kézilabdameccsre is érvényesek lesznek, míg a két csapat bérletesei mindkét találkozóra bemehetnek. A belépő ára 1500, diákok és nyugdíjasok számára pedig 600 forint. A pénztár 16 órakor nyit.

Érdekesség, hogy mindkét szegedi csapat ellenfele közel 400 kilométerről érkezik, igaz, a Csurgói KK már hétfő óta a Tisza-parti város vendége, ők most nem Somogy megyéből, hanem a Liszt Ferenc reptérről érkeztek (Svédországban játszottak EHF-kupa-meccset).

Kezdjük az első meccsel, amely 17 órakor kezdődik. A Szedeák–Körmend partik mindig varázslattal bírtak. Ha a szegedi együttes régi eredményeit kutatjuk, akkor láthatjuk, hogy többször sikerült legyőzni a bajnokság egyik legpatinásabb és legjobb szurkolótáborával rendelkező csapatát. Most is
kiélezett küzdelem várható.

Az alapszakaszban idegenben nyert a Szedeák, itthon viszont vereséget szenvedett, így van miért visszavágni. Jó passzban van Nikola Lazics csapata, zsinórban két győzelmet aratott, nyert a Jászberény ellen itthon, Nyíregyházán idegenben.

A Pick egygólos hátrányban van. 20 órakor kezdődik a magyarkupa-visszavágó a Csurgó ellen. A Somogy megyeiek az első meccsen 25–24-re nyertek. A negyeddöntő első találkozóján gyengén játszott a Pick, rengeteg ziccert rontott el. Ha megnézzük a két csapat statisztikáját, kiderül, hogy a CSKK-nak eddig nem sok esélye volt Szegeden, a Pick mindig magabiztos sikert aratott. Szerencsére a sérültek közül többen felépültek, nem elképzelhetetlen, hogy Vladmir Vranjes is a keretbe kerül, így egyedül Roberto Parrondo nem tud még játszani, de a spanyol válogatott jobbszélső is szépen gyógyul vállműtéte után. A tét a legjobb négy közé jutás, így biztos, hogy a Csurgó is kettőzött erővel küzd, elég csak megemlíteni a szegedi kötődésű játékosokat, Herbertet, Lelét, Oláht és Miklóst, akik biztos, hogy felszívják magukat. Ha Juan Carlos Pastor együttese hasonlóan játszik, mint a Tatran ellen, nem lehet gond a magabiztos továbbjutás.

A delmagyar.hu mindkét találkozóról online tudósításban számol majd be.

Källman is győzne ma. Fotó: Schmidt Andrea