2017. 01. 19. csütörtök - Sára, Márió -7°C | 0°C

Szépre sikerült McKenzie búcsúelőadása a Szedeákban

Szeged - Vereséggel zárta az alapszakaszt a Dél-Konstrukt SZTE- Szedeák A csoportos férfi kosárlabdacsapata, amely az alapszakaszgyőztes Szolnoktól kapott ki 103–88-ra. A meccsen elbúcsúzott a szegedi közönségtől az amerikai center, Bryson McKenzie.
Dél-Konstrukt SZTE-Szedeák–Szolnoki Olaj 88–103 (17–26, 25–35, 17–29, 29–13)
Férfi kosárlabda NB I A csoport, 26. forduló. Újszegedi sportcsarnok, 1200 néző. Vezette: Valovics, Kapitány, Márton.
Szedeák: DRAHOS 15/3, RUBIN 19/3, Molnár M. 6/3, Dukics 13, MCKENZIE 20. Csere: Tanács 5/3, Nyilas 4, Kiss Zs., Vida 6. Vezetőedző: Fodor Péter.
Szolnok: TROTTER 18, HORVÁTH Á. 17/9, Budimir 11/6, CLARK 15/9, Báder 8. Csere: FODOR M. 11/3, Trepák 7/3, Vesztergom 8, Grebenár 6, Szabó P. 2, Gaál. Vezetőedző: Pór Péter.

Listavezetőként érkezett, és alapszakaszgyőztesként távozott Szegedről a Szolnoki Olaj A csoportos férfi kosárlabdacsapata. A Dél-Konstrukt SZTE- Szedeák együttese az első félidőben védekezésben nem tudta tartani a villámgyors vendégjátékosokat, az amerikai vezér, Trotter mellett hat-hét szolnoki is veszélyes volt a hazai gyűrűre.

A második félidőben megélénkült a hazai csapat játéka, a Szedeák nem fáradt el az Olaj által diktált hatalmas tempóban, és az első húsz percben nem sokat mutató Bryson McKenzie magára talált, uralta a palánk alatti területet, és végül húsz ponttal zárta a meccset – ez egyúttal a búcsúelőadása is volt, mivel lejáró szerződését az alsóházi rájátszásra nem hosszabbítják meg. Az amerikai center elmondta, remekül érezte magát Szegeden, és reméli, mások is úgy gondolják, sikerült hozzátenni a csapat teljesítményéhez.

A Szedeák tizenkettedikként zárta az alapszakaszt, és a hétvégén Sopronban már meg is kezdi az alsóházi rájátszást, itt még öt meccs vár az együttesre, három idegenben (Sopron, Nyíregyháza, Kaposvár), és kettő hazai pályán (Debrecen, Salgótarján), ezeken lehet kiharcolni az előrelépést.

elbúcsúzott a szegedi közönségtől az amerikai center, Bryson McKenzie. Fotó: DM/DV
Elbúcsúzott a szegedi közönségtől az amerikai center, Bryson McKenzie. Fotó: DM/DV

Fodor Péter: – Nagyon jó csapat ellen szenvedtünk vereséget. Csak akkor tudtunk volna jobb eredményt elérni, ha végig fegyelmezetten védekezünk. Gratulálok a Szolnoknak az alapszakasz megnyeréséhez.

További eredmények: Paks–ZTE 85–56, Debrecen– Körmend 96–74, Salgótarján– Albacomp 58–107, Pécs–Falco 96–81, Nyíregyháza–Kecskemét 101–99, Kaposvár–Sopron 123–98.

Mediteam: a hosszabb kispad döntött a Sopron javára

A Mediteam Szeged női kosárlabdacsapata 82–66-os vereséget szenvedett a hosszabb kispaddal rendelkező MKB-Euroleasing Sopron elleni elődöntő második meccsén. Tovább olvasom