2017. 08. 19. szombat - Huba 20°C | 35°C Még több cikk.

Szerencsés Vasas

A második félidőben egyenlített, sőt jobban is játszott ellenfelénél a Merkantil Bank labdarúgó NB II 24. fordulójában a Szeged 2011-GA, ám egy jól eltalált szabadrúgás után mégis a Vasas győzött.
„Hangpróba: Vasas–Szeged 2–0!" A budapesti Illovszky Stadion szpíkere a meccs előtt majdnem beletrafált a végeredménybe, ám a találkozó alatt már egyik angyalföldi drukker sem lehetett ennyire magabiztos – az első húsz percet kivéve.

Ekkor bizony a Vasas alaposan beszorította ellenfelét, a Szeged 2011-GA át sem lépte a félpályát, ám Kenesei ziccerén – aminél Szántai hatalmas bravúrral védett – és Remili ötös sarkáról kihagyott helyzetén kívül a távoli lövések és Kenesei kapu elé csavarodó szögletei sem okoztak gondot, ellenben Germán például lebirkózta Grúzt, majd lőtt, ám a védő lába végül útját állta a labdának – pedig az ötös sarkán járt a vendégek csapatkapitánya. Aztán a 45. percben egy kapu előtti kavarodás után az elöl ragadt Debreczeni vezetést szerzett.

A szünet után ugyanaz történt és ugyanarra a kapura, mint az első játékrészben: ezúttal a Szeged 2011-GA szorította be ellenfelét a saját térfelére, és bizony sorban jöttek a vendéghelyzetek. A meccs utolsó harmadában egy „rajzolt" kontrából a vendégek legjobbja, Szabó P. ki is egyenlített. Már a lecseréléséhez készülődött, ám még elvállalt egy 25 méteres szabadrúgást a hajrában Czvitkovics – bár ne tette volna.

Labdája Szántai kezéről a jobb kapufára pattant, onnan keresztbe gurult a gólvonal előtt, Ferenczi pedig már vetkőzhetett is: győztes gólt szerzett, sárgát kapott. Még így is el lehetett volna rontani az éllovas ünnepét, ha Polareczki lövése nem a felső lécet találja telibe, hanem egy kicsit lejjebb érkezik.

Nyilas Elek: – Hat emberünk hiányzott, ezt megéreztük, kár is tagadni. A meccs elején túlságosan tiszteltük az ellenfelet, ezt a szünetben rendbe tettük, majd nekimentünk a Vasasnak. A szervezettséggel, a stabilitással nem volt gond, és büszke vagyok arra, hogy a csapat így játszott.

További eredmények: Sopron–Zalaegerszeg 3–2, Csákvár–Siófok 1–0, Ajka–Szolnok 3–1, Kaposvár–Békéscsaba 1–1, Mezőkövesd–Cegléd 4–1, Gyirmót–Soroksár 1–0, Balmazújváros–Szigetszentmiklós.

Vasas–Szeged 2011-GA 2–1 (1–0)
Merkantil Bank labdarúgó NB II, 24. forduló. Budapest, Illovszky Stadion, 1400 néző. Vezette: Molnár Attila – jól (Huszár, Máyer).
Vasas: Hermány – Bori, Debreczeni, Grúz, Hangya – Remili, Berecz, Vida, Lázok – Czvitkovics – Kenesei K. Edző: Szanyó Károly.
Szeged 2011-GA: Szántai 6 – Szabó P. 7, Farkas M. 6,5, S. Markovics 6, Mészáros M. 6 – Oláh G. 6,5, Berde 6 – Zelenyánszki 5,5, Hegedűs M. 5,5, Fitos 5,5 – Germán 6. Edző: Nyilas Elek.
Gólszerzők: Debreczeni a 45., Ferenczi a 83., ill. Szabó P. a 76. percben.
Csere: Zelenyánszki helyett Kéri (5,5) az 57., Fitos h. Polareczki (6) az 57., Kenesei h. Ádám a 63., Hegedűs M. h. Manga a 65., Remili h. Ferenczi a 75., Czvitkovics h. Vass P. a 84. percben.
Sárga lap: Grúz az 58., Kéri a 60., Ferenczi a 83., Oláh G. a 90., Lázok a 93. percben.

Lencse triplázott

Az OTP Bank labdarúgó NB I 24. fordulójában a Videoton Diósgyőrben is nyert, de így tett a Fradi Szombathelyen, iiletve az MTK otthon a Győr ellen.