2017. 02. 26. vasárnap - Edina -3°C | 10°C Még több cikk.

Szettet sem vesztettek: Topgrund-Vidux Tisza Squash SE 0-4

A Vidux Tisza Squash SE fallabdacsapata sima győzelemmel kezdett az első osztályban, azaz a Premier Ligában.
Topgrund-Vidux Tisza Squash SE 0-4
Férfi fallabda Premier Liga, 1. forduló. Budapest, Rózsadomb Squash Club.
Párok:
Boros Dávid-Hoffmann Péter 0:3 (6-11, 8-11, 4-11)
Welesz Balázs-Sebők Benedek 0:3 (2-11, 2-11, 6-11)
Miroslav Celler-Tom Ford 0:3 (7-11, 9-11, 8-11)
Tomas Toth-Daniel Poleshchuk 0:3 (6-11, 2-11, 3-11)

19.53: itt a vége: nagyon simán, 11-3-re nyerte az utolsó szettet Poleshchuk, a Vidux Tisza Squash SE pedig ugyanilyen simán győzött 4-0-ra. Folytatás novemberben, szintén Budapesten.

19.46: Daniel Poleshchuk egyébként ha nem válik be fallabdásnak (erre nem sok az esély), akkor elmehet hivatásos Zsótér Donát-hasonmásnak. A második szettet 11-2-re nyerte az izraeli-angol.

19.40: sokkal simább a meccs a vártnál, szerencsére. Most Daniel Poleshchuk mutatta meg, miért tartják korosztálya egyik legnagyobb tehetségének Európában, 11-6-ra hozta az első szettet Tomas Toth ellen.

19.28: "Tom, Tom, Tom, Tom" - zúgott a szegedi drukkerektől, miután egy szép ponttal Tom Ford 11-8-ra megnyerte a harmadik szettet, ezzel a meccset. Már 3:0 ide.

Jelenet a Celler-Ford meccsről.

19.19: a játéknap eddigi legjobb szettjét láthatuk, mindkét játékos mutatott olyat, amely után hosszú másodpercekig tapsolt a közönség. Nem szakadt meg a jó szegedi sorozat, Ford 11-9-re ismét nyert.

19.07: nehezen lendült játékba a világranglista-99. Tom Ford, ám 2-6 után feléledt, és 11-7-re megnyerte az első szettet. Ezzel az is biztossá vált, hogy a meccset is megnyerte a Vidux Tisza Squash SE, de mivel az sem mindegy a későbbiek szempontjából, hogy mennyire, a hátra lévő szetteknek is van jelentősége.

18.54: ez is sima volt: az utolsó szett 11-6 Sebőknek, a meccset pedig így 3:0-val nyerte meg. Innen már nagyon nehéz lenne kikapni, persze a szegedieknek nem is ez a szándéka.

Welesz Balázs-Sebők Benedek 0:3 - a döntő pont.

18.46: szinte ismételt a szegedi: a második szettet is 11-2-re nyerte.

18.42: Sebők Benedek is remekül kezdett, 11-2-re verte az első játszmában Welesz Balázst. 1:0-ra vezet.

18.32: a Szegedről érkező tucatnyi Tisza SE-szurkoló legnyagobb örömére Hoffmann a harmadik szettet is megnyerte 11-4-re, így 3-0-val a meccs is az övé lett. "Hofi, Hofi" kiálltások mellett hagyhatta el a pályát a szegedi játékos. 1-0-ra vezet a Vidux Tisza Squash SE.

18.23: megvan a második szett is: Hoffmann immár kicsit nagyobb csatában, de 11-8-ra ezt is megnyerte.

Hoffmann Péter (balra) szervál.

18.10: Hoffmann magabiztosan nyerte az első szettet Boros ellen, 1-0-ra is ő vezetett, majd a második szettlabdáját kihasználva 11-6-ra húzta be a játszmát.

18.02: - Négy csapat kiemelkedett a mezőnyből, így arra jutottunk, számukra kitalálunk egy élvezhetőbb, közönségbarátabb lebonyolítást - mondta a bajnokság átszervezéséről és a Premier Ligáról Welesz Balázs, a Magyar Fallabda Szövetség elnöke, egyben a hazaiak játékosa. - A meccseket szombatról péntekre hoztuk előre, így a családok számára is egyszerűbb lesz, hogy megnézzék a meccseket. Emellett pedig sokkal több izgalomra van kilátás, mint a korábbi rendszerben - tette hozzá.

17.44: íme, a szegedi együttes: Daniel Poleshchuk, Tom Ford, Kerényi Ádám, Vas Máté, Sebők Benedek és Hoffmann Péter.

A szegedi csapat.
A szegedi csapat. Fotó: Takács Kata

17.25: a szegedi csapat tavaly a Bajnokok Ligájában szerepelt, jövőre is ott szeretne. A 2013-as olaszországi döntőről is online tudósítottunk, ezt itt olvashatják el.

17.16: köszöntünk mindenkit a budapesti Rózsadomb Squash Clubból. 18 órakor kezdődik a férfi squash Premier Liga, azaz a magyar élvonalbeli bajnokság 1. fordulója, ahol a szegedi Vidux Tisza Squash SE a Topground vendége. Az eslő meccsen a szegedieket Hoffmann Péter képviseli majd.

2013-ban fennállása első bajnoki címét szerezte meg az immár Vidux Tisza Squash SE néven szereplő szegedi fallabdacsapat. Ez, valamint az aranyéremmel járó Bajnokok Ligája-részvétel is hatalmas élmény volt a klub számára – nem csoda, ha szeretnék megismételni a bravúrt.

A tavalyi bronzérem után idén ismét az arany a cél, amelyért egy átalakult bajnoki rendszerben szállnak harcba. Eddig ugyanis tíz csapat szerepelt az első ligában, és a három hétvége alatt lejátszott kilenc forduló döntött az első helyről. Ez azért sem volt a legjobb, mert ha valaki hibázott, azt lehetetlen volt kijavítani: így fordulhatott elő tavaly, hogy Sebők Benedek meccs közben összeszedett sérülése miatt azonnal elúsztak a szegediek nagyobb tervei. Idén másképp lesz: a Premier Ligának keresztelt élvonalban négy együttes kapott helyet, ők hat fordulóban, oda-vissza vágós rendszerben döntenek a helyezésekről. Mindez azt is jelenti, hogy a Vidux Tisza Squash SE háromszor is a Squash Club Szabadidőközpontban játszik majd, ám a szezont idegenben, a budapesti Topgrund otthonában kezdi pénteken 18 órától (a másik ágon Griff–Alba-Török meccset rendeznek).

Tom Ford pénteken a szegedi együttesben is trükközhet. Fotó: tomfordsquash.com
Tom Ford pénteken a szegedi együttesben is trükközhet.
Fotó: tomfordsquash.com

A szegediek saját nevelésű játékosaik (Hoffmann Péter, Sebők, Vas Máté, Vas Márton, Kiss Dániel és Kerényi Ádám) mellé – a többi riválisukhoz hasonlóan – három légióst is szerződtettek, közülük mindig ketten lépnek majd pályára. A finn Henrik Mustonen neve ismerős lehet, tagja volt a 2013-as bajnokcsapatnak, ám pénteken nem ő, hanem Tom Ford és Daniel Poleschuk lesz a szegediek segítségére.

Az angol Ford 20 esztendős, 180 centiméter magas és 70 kilogramm. Top 100-as játékos, a világranglistán jelenleg a 99. helyen áll, U19-es Európa-bajnok. PSA-játékos, ami azt jelenti, hogy rendszeres a világ legjobbjai ellen szerepel. Idén már négy nemzetközi torna fináléjában szerepelt, kettőt meg is nyert. Az izraeli születésű, ám szintén angol állampolgár Daniel Poleshchuk csupán 18 esztendős, és bár egyelőre nincs olyan veretes múltja, mint Fordnak, szintén a PSA-ban szerepel, nagy tehetség. Ők ketten tehát ott lesznek pénteken a csapatban, mellettük pedig Hoffmann és Sebők léphet pályára a Vidux Tisza Squash SE- ben. A cél nem lehet más, mint a győzelem.

Újra nyernének

2013-ban nyerte meg első és eddig egyetlen bajnoki címét a Vidux Tisza Squash SE. A fallabdások az idei szezonban dupláznának.

Szegedi TE: döntőben a világkupán!

Bejutott a döntőbe a Szegedi TE férfi tekecsapat az ausztriai világkupán, miután a koblachi… Tovább olvasom