2017. 03. 29. szerda - Auguszta 4°C | 20°C Még több cikk.

Szeviép-Szeged-Brno 54-71

Negyedik meccsét is elveszítette az Euroligában a Szeviép-Szeged, amely 71-54-re kapott ki a cseh Brnotól. VIDEÓVAL

Szeviép-Szeged–Brno (cseh) 54–71 (11–21, 16–15, 13–17, 14–18)
Női kosárlabda Euroliga, D csoport. Újszegedi sportcsarnok, 800 néző. Vezette: Janac (szlovák), Kudlicki (lengyel), Vuckovic (szlovén).
Szeviép: CIGLAR 13/3, Németh 13/6, Horváth Zs. 3, Zserzserunova 6, Sipaviciute 8. Csere: VINCZE 6, Laczi 5/3, Russai. Vezetőedző: Bencze Tamás.
Brno: Horáková-Machová, Bonner 17, McWilliams 25, Kulicsová 9, Vitecková 14/6. Csere: Hanusová 2, Grima 2, Skerovics 2, Stehlíková. Vezetőedző: Jan Bobrovsky.
Kipontozódott: Sipaviciute (39.)

Bencze Tamás, a Szeviép vezetőedzője: – Hazai pályán megint rosszul kezdtünk, és mivel ez már másodszor történt meg, nem lehet véletlen. Sokat kell még dolgoznunk ahhoz, hogy ez ne történjen meg a folytatásban. Végig éreztük Fürész Emőke hiányát, csapatkapitányunk pontjai mellett a csapat szerkezetében betöltött szerepe is kulcsfontosságú lett volna. Mindegy hogyan, de vasárnap nyernünk kell a Győr elleni hazai bajnokin.

Jan Bobrovsky, a Brno mestere: – Az első félidei játékunkkal rendkívül elégedetlen voltam, hiába vezettünk, rengeteg labdát adtunk el, és könnyű lepattanókat engedélyeztünk a Szegednek. Bár a különbséggel elégedett vagyok, tudom, jobban is képes játszani csapatom.

IV. negyed (54-71)

10. perc: nincs több szegedi kosár, a Brno magabiztosan nyert az újszegedi sportcsarnokban 54-71.

9. perc: kipontozódik a litván, közben a brünniek megszórják a szegedi gyűrűt 54-69.

7. perc: szegedi időkérés. Megint Sipaviciute 52-64.

6. perc: a litván Sipaviciute hatodik pontját szerzi 50-64.

4. perc: Németh hármsa is jó, 19/4 a szegedi statisztikája 48-64.

3. perc: végre bemegy egy szegedi tripla, Laczi eredményes 45-62.

2. perc: megint az amerikai, már 18 pontos 42-59.

1. perc: McWilliams, majd Laczi 42-55.

III. negyed (40-53)

10. perc: Bonner tizennegyedik pontjával 40-53 a negyed vége.

9. perc: Ciglar erőszakossága ér pontot 40-48.

7. perc: egy betörés után Németh kosara jó, a büntető is bemegy 38-45.

5. perc: McWilliams és Vincze kosárváltása 35-45.

Vincze Viktória jól játszott a Brno ellen.

4. perc: Németh, majd Vincze dobása jó, egyből szoros 33-39.

3. perc:
büntetőből Horváth Zsuzsa eredményes 28-38.

2. perc: Bonner kosarával 27-38.

1. perc: a 197 centiméter magas Kulichová blokkolja a 169 centis Ciglart.

II. negyed (27-36)

10. perc: Zserzserunova gyötör be egy labdát 25-36. Németh még bedob két büntetőt, ez a vége 27-36.

8. perc: Horváth Zsuzsa is megszerzi első pontjait 21-32.

7. perc: sok hibával játszik a Szeged 19-32.

5. perc: Sipavicute kosarával 19-30.

4. perc: az amerikai McWilliams kosarára Ciglar felel 17-28.

3. perc: nem mennek a triplák a Szegednek, tízből csak egy dobás hullott a gyűrűbe.

2. perc: Russai Petra is pályára lép, Sipaviciute dob be egy középtávolit 15-23.

1. perc: Ciglar kosarával indul a játékrész, a vendégektől Horaková marad lent 13-21.

Szeviép-Szeged-Brno 54-71. Fotó: Schmidt Andrea (galéria)

I. negyed (11-21)

10. perc: Németh Bernadett is betalál, ez a negyed vége 11-21.

9. perc: nem a Szegeddel van a gyűrű, szerencsére a zóna jól működik hátul.

8. perc: a nagy rohanásban Ciglar dob be egy triplát 9-18.

7. perc: Horváth Zsuzsa helyére Laczi Edit áll.

6. perc: Zserzserunova is elkezdi 4-14. Vitechková, majd megint az ukrán eredményes 6-16.

5. perc: McWilliams indulás után dob kosarat, sőt, a plusz büntetőt is bevágja 0-12. Vincze Viki áll be, Ciglaré az első szegedi kosár 2-12.

4. perc: nem indul jól: Kulichova duplája után 0-8. Bencze Tamás időt kér.

2. perc: Bonner két kosarával már 0-6.

1. perc: a Brno hozza el a labdát. Az első kosár is a cseheké 0-2.

yhd
Fürész Emőke nem volt boldog a meccs előtt.

17.50: rossz hír a Szeviép-drukkereknek: Fürész Emőke hiába öltözött át az összecsapásra, a szegediek csapatkapitánya nem léphet pályára az Euroliga-meccsen. - Hiába voltak bíztatóak a leleteim hétfőn és kedden, végül az orvosok mégsem járultak hozzá a játékomhoz. Holnap délelőttre konzíliumot hívtak össze, amelyen eldőlhet a sorsom - mondta a szívbillentyűzavarral diagnosztizált játékos.

17.30: pályán a csapatok. A Szeviép-Szeged fehérben, a vendégek feketében hangolnak az összecsapásra. A Brno egyébként zöldben szokott szerepelni, legalábbis erre utal, hogy a féltucat vendégszurkoló egyaránt ezt a színt viseli, és a csapat kabalája, egy elég ronda zöld béka-figura is ellátogatott Szegedre.

Ha egy csapat utóbbi tíz szezonjából hétszer eljut a kontinens legjobb négy együttese közé, az önmagáért beszél. A Szeviép-Szeged ma este azt a cseh Frisco Sika Brnót fogadja az újszegedi sportcsarnokban, amely (még Gambrinus néven) az említett sorozaton belül háromszor a döntőig jutott, egy alkalommal, 2006- ban pedig az orosz Szamarát legyőzve Európa csúcsára is felléphetett.

Tavaly meglepő módon már a legjobb 16 között búcsúzott a cseh csapat, akkor egy hárommeccses csatában a francia Bourges jelentette a végállomást.

Ismerkedés.  McWilliams (11), Bonner (10), Grima (22) és Horáková-Machová tegnap már az újszegedi sportcsarnokban edzett. Fotó: Frank Yvette
Ismerkedés. McWilliams (11), Bonner (10), Grima (22) és Horáková-Machová tegnap már az újszegedi sportcsarnokban edzett. Fotó: Frank Yvette

A brünniek remek formában érkeznek Szegedre, vezetik a D csoportot, négy meccsükből mindössze a Szpartak Moszkva ellen maradtak alul idegenben, a Fenerbahcét, a Tarbes-ot és a Gdyniát magabiztosan verték.

A csehek kezdőcsapatában a hazai játékosok és a légiósok kiváló egységet alkotnak, három válogatottjuk, a 2005-ös Eb-n aranyérmet szerző Hana Horáková-Machová, Petra Kulichová, Eva Vitecková trió tagjai gyakorlatilag szavak nélkül is megértik egymást, hosszú évek óta együtt szerepelnek. Mellettük az amerikai utánpótlás-válogatott, a tengerentúlon a Phoenix Mercuryban szereplő, 22 éves DeWanna Bonner és a hatalmas rutinnal rendelkező, 39 éves WNBA All Star-válogatott Taj McWilliams alkotja a kezdőötöst.

Németh Bernadett

A csapat keretében egyébként két változás is történt az utóbbi hetekben: a német válogatott Fröhlich két El-meccs után a Kassához igazolt, míg az exsoproni Zsirková izomsérülése miatt hosszabb időre kiesett.

Horváth Zsuzsanna

A Brnónak nemcsak játékosai, edzője is rutinos Euroliga-szereplő, Jan Bobrovsky ráadásul rendkívül érdekes figura. Sűrűn előfordul, hogy egész meccsen nem kér időt, sőt, játékosai néha hiába néznek rá cseréért könyörögve, a kemény szakember sokszor 40 percen keresztül pályán hagyja legjobbjait.

Laczi Edit
Laczi Edit

Németh Bernadett: – Nem lesz egyszerű mérkőzés, ám jó játékkal megszoríthatjuk a cseheket, akiknek irányítója, Horáková legalább olyan szintű játékos, mint a pécsi Iványi Dalma. Hatalmas segítség lesz, hogy Fürész Emőke pályára léphet majd az összecsapáson, vele és a remélhetőleg minél több hazai szurkolóval lehet esélyünk megszerezni az első Euroliga-sikert.

Horváth Zsuzsanna: – Nyerni szeretnénk a brünniek ellen, ám tudjuk, hogy ez hazai pályán sem lesz egyszerű feladat. Bár a nyári felkészülés során az eperjesi tornán már találkoztunk a Brnóval, az akkori 75–64-es vereség nem mértékadó, mivel a csehek légiósaik nélkül szerepeltek. Ez már nem az Euroliga-győztes csapat, ám kicsit meggyengülve is remek együttes.

Laczi Edit: – Az eddigi három meccsünk alapján is látszik, teljesen más szint az Euroliga, ám a nagyobb feladatok nem riasztanak vissza. Az újszegedi sportcsarnokban nem vagyunk esélytelenek a Brno ellen, és ha összeáll a védekezésünk, különösen a kettő a kettő elleni játékunk, az jó hatással lesz a támadásainkra is. Remélem, meglepetést okozunk a cseheknek.

• 1. zolisen 2009. november 25. 23:55
    „Nem kell elkeseredni! Ez várható volt egy EL újonctól! Azért még lehet javítani a mérlegen a későbbiekben. Amiért "megszólaltam" az az elmúlt pécsi bajnoki meccs utáni Délmagyar nyilatkozta (a pécsiek durva játékát, amit a Szeged ellen bemutattak az EL-ben a bírók sokkal több személyivel súlytják, netán Iványiékat kipontozzák, nem mint a hazai bírók.....). Nos szíveskedjenek megnézni a kételkedők a statisztikát, mennyivel több személyit kapott a Szeged hazai pályán, EL meccsen, mint ellenfele..
    Lám-lám....
    Egyébként fel a fejjel, lesz ez még jobb is (az EL-ben ):-)”

Hetedik a Szentes

A Gyöngyös ellen aratott hazai 11–4-es sikernek köszönhetően a Legrand-MetalCom-Szentes NB I-es futsalcsapata a tabellán a hetedik helyre lépett előre. Tovább olvasom