2017. 10. 19. csütörtök - Nándor 10°C | 24°C Még több cikk.

Szeviép-Szeged-BSE 95-76

Magabiztos fölénnyel, Németh és Russai ponterős játékával nyerte meg a Hepp-kupa döntőjét a Szeged a BSE ellen.
Szeviép Szeged-BSE 95-76 (30-19, 24-15, 16-20, 25-22)
Női kosárlabda Hepp-kupa, döntő. Újszegedi sportcsarnok, 400 néző. Vezeti: Gál, Fodor, Farkas.
Szeviép: NÉMETH 29/9, Fürész 7, Vincze 2, Horváth Zs. 10, RUSSAI 26/9. Csere: LENGYEL 15/6, Laczi 6/6, Kmézics, Kováts, Tóth. Vezetőedző: Bencze Tamás.
BSE: Kocsis, SIMON 25, Gadnai 3, Hegedűs 15, Tiba 4. Csere: SZABÓ F. 13/6, Vukov 4, Karlócai 2, Szabó V. 10/3, Fülep. Edző: Nagy Dorottya.

Berényi János MKOSZ elnök és a névadó fia, ifj. Hepp Ferenc adja át az aranyérmeket a szegedi lányoknak, míg a kupát Sterbencz Tamás MKOSZ főtitkártól és Domokos Mihálytól, a Szeviép ügyvezetőjétől vehetik át. Megérdemelték.

Különdíjak:
Az All Star csapat tagjai: Ruják (Pécs), Laklóth (Vasas), Kocsis (BSE), Russai (Szeviép), Fürész (Szeviép).
Legjobb juniorkorú játékos: Szabó Fanni
Legjobb szegedi: Németh Bernadett.

Hepp-kupa-győztes a Szeviép-Szeged

- Sok olyan játékos jutott a tornán szerephez, akik a bajnokikon kevesebb lehetőséget kapnak, így nem lehet kérdés, jövőre folytatjuk - fogalmazott Berényi János.

IV. negyed

10. perc: Németh koronázza meg remek teljesítményét, Hegedűsé a végszó. Simán nyeri a Hepp-kupát a Szeviép, ezzel megvan 2010 első aranyérrme 95-76. Jár is a "Szép volt, csajok!" a szurkolóktól.

9. perc: megint az ifjú irányító, pontjaival 90-70. Sőt, Lengyel újabb hármasa is hibátlan 93-72.

7. perc: Lengyel hármasa is jó 86-66.

6. perc: Németh-Russai pontpárbaj: előbbi 27, utóbbi 26 egségnél jár 83-64.

5. perc: ismét beállt a húszpontos különbség 80-60.

3. perc: megint ő, ezúttal is dupla 80-59.

2. perc: most Russai a pontfelelős 75-54.

1. perc: nem bízza a véletlenre a Szeged, csaknem a legerősebb csapat a pályán.

III. negyed (70-54)

10. perc: Russai, Szabó Fanni, majd megint Russai kosara jó, 16 pont az előny a zárónegyed előtt 70-54.

9. perc: Hegedűs növeli a BSE pontjainak számát 66-49.

Németh nagyszerűen játszott.

8. perc: Vincze kosara a dudaszó pillanatában hull a gyűrűbe 66-42. Szabó Vivien hármasa landol a szegedi gyűrűben 66-47.

7. perc: mindkét oldalon kimaradnak a kísérletek.

6. perc: Horváthot hagyja őrizetlenül a BSE védelme, vesztére 64-40.

5. perc: Németh büntetői után Kováts hármasa marad ki.

4. perc: jó a tripla, szerzője Russai 60-40.

3. perc: Horváth Zsuzsa harcol ki 2 plusz 1 pontot 57-38.

2. perc: Lengyel triplája szinte bentől jön ki.

1. perc: Simon büntetőivel indul a negyed 54-36.

A szünetben Fürész Emőke és Horváth Zsuzsa nézegeti a győztesnek járó aranyérmeket. Reméljük, a lefújás után közelebbről is szemügyre vehetik őket.

II. negyed (54-34)

10. perc: Némethé az ötvenedik szegedi pont, Russai alakítja ki a félidei eredményt 54-34.

8. perc: Russai Perta is triplából eredményes 48-32.

7. perc: a szegedi irányító nagyot játszik, megvan a 20. pontja 45-32.

6. perc: Németh nagyszerű egyéni akció után talál be 41-31.

5. perc: megint Laczi, megint egy jó hármas 39-28.

4. perc: Szabó Fanni villan meg 36-28.

3. perc: Simon húzza a vendégek szekerét, a BSE játékosa 16 pontjával csak Németh Bernadett versenyez.

2. perc: két tripla a szegedi oldalon: Németh, majd Laczi 36-25.

1. perc: Gadnai és Simon ziccere után 30-23.

I. negyed (30-19)

10. perc: a tegnapi elődöntő hőse, Szabó Fanni szerencsére ma szürkébb, a Pécs ellen 21 pontig jutó játékos most még eredménytelen. Közben kialakul a negyed vége, Lengyel és Russai pontjaival 30-19.

Laczi Edit a második negyedben volt elemében.
Laczi Edit (15) a második negyedben volt elemében.

9. perc: büntetőkkel jön közelebb a BSE 27-18.

8. perc: megugrottt a Szeviép, Németh újabb hat pontjával 23-13. A Szeged irányítója 13-nál jár.

7. perc: Russai szerzi meg a vezetést, a vendégek időt kérnek 15-13.

6. perc: a kapitány, Fürész duplája és büntetője jó, ezzel egyenlő 13-13.

5. perc: Horváth és Hegedűs 9-11.

4. perc: megint Németh, ezúttal egy tripla, eddig övé mind a hét szegedi pont 7-9.

3. perc: jobban kezdenek a vendégek, Németh második kosarára Simon két duplával felel 4-9.

2. perc: Tiba kosarával a vendégeknél az előny 2-4.

1. perc: Németh Bernadett kosárrral kezdi a találkozót 2-0.

17.55: a melegítés után örömteli esemény a pályán: Fürész Emőke, a Szeviép csapatkapitánya kapja meg a szövetség által a tavalyi év legjobbjának ítélt díjat.

17.45: a Vasasé lett a bronzérem: a harmadik hely sorsáról döntő meccsen az angyalföliek 80-50-re verték a Pécs juniorcsapatát.

Már a kezdés előtt előnybe került a Szeviép a Vasas elleni Hepp-kupa-meccsen, visszatérhetett ugyanis a csapatba a korábban napokig nem edző Németh, Laczi, Vincze trió, így a hazai pályán megrendezett találkozón mindenképpen esélyesként léphettek pályára.
A kezdés előtt az emlékezésé volt a főszerep, a tornát ugyanis a legendás kosárlabda-szakember, Hepp Ferenc születésének 100. évfordulója alkalmából rendezték.

– Örülünk, hogy Szeged adhat otthont a sorozat döntőjének – fogalmazott Domokos Mihály, a Szeviép ügyvezetője, aki elmondta, különös kapocs kötötte össze a névadóval, hiszen mindketten Békésen születtek. A találkozón ott volt a legendás edző fia, ifj. Hepp Ferenc, valamint Sterbenz Tamás, az MKOSZ főtitkára is. – Azért hívtuk életre ez a sorozatot, hogy a magyar játékosok számára újabb versenyzési lehetőséget biztosítsunk, és látva, hogy az Euroliga-résztvevő együttesek is komolyan vették a kupát, azt gondolom, érdemes volt – mondta a szakember.

A találkozón aztán érvényesült a rutinosabb csapat fölénye, a Szeviépben az elején Németh, a nagyszünet után Fürész és Russai volt elemében, utóbbi 22 pontot szerezve egyik legjobb meccsét játszotta az idei szezonban.

Horváthra nem lehetett panasz, a Szeviép simán nyert. Fotó: Schmidt Andrea
Horváthra nem lehetett panasz, a Szeviép simán nyert.

– Reméltem, hogy ennyire sima lesz, hiszen jobb játékerőt képviselünk ellenfelünknél. Kezdetben döcögött a centerjátékunk, de a második félidőben Horváth Zsuzsi és Russai Petra is megtalálta a helyét, így megérdemelt különbséggel nyertünk. A BSE ellen nem lehet más cél, mint a kupagyőzelem – fogalmazott a lefújás után Bencze Tamás, a Szeviép vezetőedzője.

Bár hazai pályán a Szeged a sorozat esélyese, nem árt megjegyezni, hogy a BSE a sorozatban egyszer már tudott nyerni Szegeden (72–73) – igaz, akkor Fürész és Németh csak a lelátóról szurkolhatott társainak.

A BSE az ellenfél

Kisebb meglepetésre a BSE jutott be a Hepp-kupa mai döntőjébe, így a budapesti együttes lesz a Szeged ellenfele a fináléban. A találkozó krónikájához hozzátartozik, hogy míg a fővárosiak szinte legjobb gárdájukkal álltak fel, addig a Pécsnél a juniorok szerepeltek.
BSE-Pécs 84–62 (25–14, 18–18, 14–15, 27–15)
A BSE legjobb dobói: Szabó 21/12, Simon 16/3, Kocsis 16/3.
A Pécs legjobb dobói: Balla 13/3, Ruják, Szabó E., Szabó F. 11-11.

Szeviép-Szeged–Vasas 91–62 (22–11, 25–19, 28–20, 16–12)

Női kosárlabda Hepp-kupa, elődöntő. Újszegedi sportcsarnok, 200 néző. Vezette: Kiss, Kovács.

Szeviép: NÉMETH 15/6, FÜRÉSZ 14, Vincze 4, RUSSAI 22/6, Horváth Zs. 12/3. Csere: Kmézics 2, Laczi 15/3, Lengyel 3/3, Kováts 4/3, Tóth, Vér. Vezetőedző: Bencze Tamás.

Vasas: Szondy 5, Czank 6, LAKLÓTH 17/9, SOMOGYI 13/3, Bagi 8. Csere: Velkey 3, Kovalcsik, Győr 1, Mansaré 5, Bajnóczi 4. Vezetőedző: Diósd Deák Éva.