2017. 12. 11. hétfő - Árpád -1°C | 11°C Még több cikk.

Szeviép-Szeged-Győr 91-58

Remek játékkal szinte lemosta a pályáról a Szeviép-Szeged a Seat Lami Véd Győrt a női kosárlabda NB I-ben.

Szeviép-Szeged–Győr 91–58 (24–19, 27–12, 20–9, 20–18)
Női kosárlabda NB I A csoport. Szeged, 250 néző. Vezette: Benczur, Gál, Jakab.
Szeviép: CIGLAR 19/3, NÉMETH 16/12, Horváth Zsu. 7/3, Zserzserunova 2, SIPAVICIUTE 9. Csere: Fürész 8, LACZI 13/9, Vincze 6, Russai 5/3, Lengyel 3/3, Kmézics 3/3. Vezetőedző: Bencze Tamás.
Győr: ENGLERT 12/6, Djelmis 7/3, Vida 12/9, RADUNOVICS 17, Keller 5. Csere: Imbergerová, Borovicsková 3/3, Kovács, Horváth Zsó. 2. Vezetőedző: Tapodi Péter.

Bencze Tamás: – Nem számítottunk ennyire sima meccsre. Úgy érzem, átléptünk egy küszöböt, védekezés mellett támadásban is megvalósítottuk a terveinket, az első félidőben pedig a remek egyéni teljesítmények segítségével eldöntöttük a meccset. A helyén kell kezelni a sikert, de a sima győzelem mindenképpen pozitív jel a jövőre nézve.

IV. negyed (91-58)

10. perc: Lengyel is triplával kezd, a Szeviép pedig ezzel zár. 91-58-ra mosta le a Győrt Bencze Tamás csapata.

9. perc: így kell kezdeni: Kmézics könyörtelenül bevág egy triplát 88-50.

8. perc: Horváth védekezik jól Englerttel szemben, a támadóhiba után a Szeged jöhet. Fürész két büntetője jó 85-48. Jönnek a fiatalok: Lengyel és Kmézics a pályán.

Szeviép-Győr - KÉPGALÉRIA

7. perc: kellett dicsérni, most két triplát is kihagy. Igaz, így is ő a legeredményesebb szegedi.

5. perc: fergeteges a horvát légiós, a győriek idegeire megy 80-44.

4. perc: kicsit visszaesett a szegedi dobószázalék, Ciglar azért betesz egyet 78-44.

3. perc: Ciglar gyötör be egy duplát, még dobhat is egyet. Az is bent van, 32 pont az előny 76-44.

2. perc: továbbra is Englert a legjobb győri, triplája ezúttal is pontos 73-43.

1. perc: Horváth Zsuzsa villámgyors 73-40.

III. negyed (71-40)

10. perc: Englert egy hármassal tartja a lelket a győriekben. Russaié a negyed végszava, 71-40. Negyedről negyedre kevesebb kosarat kap a Szeged.

9. perc: a sokadik könnyű szegedi kosár indulás után, Laczi dobja be 67-36.

sdt
Ciglar játékára sem lehet panasz.

8. perc: megy a kapkodás a szegedi palánk alatt, Laczi szedi össze a labdát.

7. perc: a beálló Russai is hármassal kezd 65-36.

6. perc: "Normális vagy, Benczur?" - vonja felelősségre a játékvezetőt Győr országgyűlési képviselője, Szíjjártó Péter. Nem tetszik neki a különbség.

5. perc: Vincze Viki növeli az amúgy is nagy külöbséget. Tapodi Péter majd felrobban a padnál 62-36.

4. perc: remekül védekezik a Szeged, a Győr alig jut dobásig.

3. perc: kimarad Vida Anna (a Szedeákban játszó Vida Máté testvére) triplája, Ciglar bedobja a ziccert, Németh is 60-33. Ez hatalmas verés.

2. perc: Németh Bernadett negyedik triplája is a gyűrűben, Fürész is hozzátesz 56-33.

II. negyed (51-31)

10. perc: parádés játék, Zserzserunova passzát Sipaviciute teszi be, jó a büntetője is 51-29.

9. perc: nem lehet megunni: sikeres Szeviép-tripla, bemutatja Horváth Zsuzsa 48-26.

8. perc: első pontjait szerzi Horváth Zsuzsa, labdaszerzés után pesig Laczi is bedob egy ziccert 45-26.

7. perc: sőt! Tízből hét, megint Laczi 41-26.

6. perc: Laczi Edit triplája tökéletes, kilenc szegedi kísérletből hat ment be 38-26.

5. perc: a center Horváth Zsófia is beköszön a Szegednek 35-26.

4. perc: Radunovic kosarára Vincze és Ciglar felel 35-24.

3. perc: ez a győri tripla bemegy, Djelmis kosarával 31-22.

2. perc: Németh azonban bedobja harmadik hármasát, közte tíz 29-19.

1. perc: Imbergerová hagy ki egy triplát, 1/10-nél áll a győri statisztika.

I. negyed (24-19)

10. perc: remek betörés, Laczi sajnos kihagyja a helyzetet. Fürész dob be két büntetőt 24-19.

xfg
Sipaviciute remekül játszik.

9. perc: Laczi triplája és Sipaviciute büntetői is jók 22-15.

8. perc: megálltak a csapatok, Kovács tiszta dobóhelzetből ront.

7. perc: Keller szép duplájával zárkózik a Győr 17-13.

6. perc: Fürész Emőke kényszerű kihagyása után ismét a pályán, Radunovic dob győri kosarat 17-11.

4. perc: parádés! A harmadik tripla is jó, Németh követi el 15-7.

3. perc: a második is bent van! Amivel gond volt a Brno ellen, az most olajozottan megy, Ciglar kosara után 10-4. Ismét ő, megvan a várva várt jó kezdés 12-6.

2. perc: jó az első tripla, Németh talál be 7-4.

1. perc: Sipaviciute kosarával indul a meccs, majd Djelmis duplájára szintén a litván felel 4-2.

16.55: hamarosan kezdődik a találkozó. A győriek együttesében nincs ott a válogatott Fűrész Diána, aki bokasérülése miatt kihagyja a találkozót.

A mindössze egyetlen vereséggel álló csapatok csatájában döntő lehet a két válogatott játékos, Németh Bernadett (Szeviép), valamint a 2002 és 2004 között Szegeden játszó Fűrész Diána (Győr) formája.

– Nagyon készülünk az összecsapásra. Megnéztük a legutóbbi két Euroliga-meccsünket, az ezeken produkált rossz kezdést feltétlenül ki kell küszöbölnünk. Folytatnunk kell azt a játékot, amit Pécsett produkáltunk, nemcsak egyénileg, de csapatként is jól kell teljesíten%F

FTC-Szeged Beton 10-9

Gyenge játék után egy góllal, 10-9-re kapott ki a Szeged Beton csapata az FTC-től a LEN-kupa… Tovább olvasom