2017. 09. 24. vasárnap - Gellért, Mercédesz 12°C | 17°C Még több cikk.

Szeviép-Szeged-Sopron 66-63

Kosárlabda - Egyenlített a női kosárlabda bajnoki döntőben a Szeviép-Szeged, miután a finálé második mérkőzésén három ponttal legyőzte a címvédő Sopront.
Szeviép-Szeged–MKB-Euroleasing Sopron 66–63 (17–17, 11–14, 17–12, 21–20)
Uniqa NB I A csoportos női kosárlabdadöntő, második mérkőzés. Újszegedi sportcsarnok, 1000 néző. Vezette: Földházi, Ádám, Gál J.

Szeviép: NÉMETH 7/6, FÜRÉSZ E. 25/15, Laczi 8/3, Maslowski, ZSERZSERUNOVA 11. Csere: Szakács 3/3, Vincze 3, RUSSAI 9/9. Edző: Donkó Orsolya.

Sopron: Macleod 10/6, HONTI 12, HOLT 18, Milovanovics 4, Horti 14. Csere: Krivacsevics 2, Eördögh, Horváth Zsuzsa 3/3. Edző: Székely Norbert.

Kipontozódott: Németh (39. p.).

A három győzelemig tartó párharc állása: 1–1.

4. negyed: 21-20, 66-63.

10. perc: mint egy két órás mozi az utolsó perc. Horti kosarával két pontra a Sopron. Zserzserunova egy büntetőt bedob, három ponttal megy a Szeged. Még van egy támadása a Sopronnak. Honti Kata hárompontosa leszédül, nyer a Szeviép. Hősök. 66-63.

10. perc: még 13 másodperc. Fürész bevágja az egyik büntetőt, meg a másikat is 65-61.

10. perc: 24 másodperc van vissza, időt kértek a vendégek. Ki más, Holt borzolja az idegeinket 63-61.

10. perc: büntetőkből egyenlít a Sopron. 43 másodperc van hátra. Laczi büntetőzhet. Egyet bedob, a másodikat kihagyja, de Zserzserunova összekapja a lepattanót, Russai meg mintha mi sem lenne természetesebb elsüllyeszti a triplát. Meg a Sopront is 63-59.

Az öröm pillanatai. Fotók: Karnok Csaba

9. perc: Holt megy az idegeinkre, Fürész a messzeségből. Hihetetlen. Az ötödik hárompontosa és még egyetlen percet sem pihent 59-57.

9. perc: gyerünk lányok, Zserzserunova kell a vezetéshez 56-55.

8. perc: Holt-pont. 54-55.

8. perc: már csak egy egységnyi az előny, Holt kellemetlenkedik, a tizenkettedik pontja 54-53.

7. perc: a bajnokcsapat sem adja magát, Macleod is elhint egy hármast 54-51.

6. perc: Kötélből vannak az idegei Russai Petrának, a hajrában kezdi el szórni a triplákat 54-48.

Donkó Orsolya magyarázza, mit is kellene csinálni a hajrában.
Fotó: Karnok Csaba

5. perc: megint csak három a különbség, mi lesz még itt 51-48.

4. perc: jönne, jönne a Sopron, de Russai is elereszt egy hármast. Zseniális ez a csapat, nagyon lehet szeretni a lányokat 51-46.

3. perc: Szakács Ildikó is jó távolról 48-43.

2. perc:
Fürész Emőke tripla kísérlete szédül le a gyűrűről.

3. negyed: 17-12, 45-43.

10. perc:
előnnyel várhatjuk az utolsó 10 percet! Fürész fáradhatatlan, a negyedik tripláját sózza be, Holt válaszol, de ez kevés az egyenlítéshez 45-43.

9. perc: Szeged, Szeged! Skandálja az ezerfejű, Fürész Emőke meghallgatja őket 42-41.

7. perc: a címvédő idegenlégiósai főszerepben: Milovanovics és Holt kosaraival ismét a Sopronnál az előny, időt kér Donkó Orsolya 40-41.

6. perc: éledezne a Sopron, Laczi egy hárompontossal hűti le az ellent 40-35.

5. perc: Zserzserunova horga zseniális 37-33.

4. perc: mit kapaszkodunk, Fürész Emőke harmadik triplájával előbb egyenlítünk, majd Laczi okos duplájával már nálunk az előny, időt kérnek a vendégek. Tényleg csodásak ezek a lányok! 35-33.

Fürész Emőke szusznyi pihenő nélkül is zseniális
Fürész Emőke szusznyi pihenő nélkül is zseniális.

3. perc: Zserzserunova büntetőivel kapaszkodunk 30-33.

2. perc: még nincs szegedi kosár, a túloldalon Horti Dóra kapta el a fonalat 28-33.

Eddig kifejezetten színvonalas a bajnoki döntő második felvonása. Egyik csapat sem tett szert komolyabb előnyre, a korábban még sohasem döntőzött Szeged megérett a feladatra, méltó ellenfele a Sopronnak.

2. negyed: 11-14, 28-31.

10. perc:
Hontira nem figyelünk, Maslowski tripla kísérlete lecsorog a gyűrűről 28-31.

8. perc: már csak két egységnyi a hátrány, Fürész Emőkét kell dícsérnünk. Meg Zserzserunovát, aki hatalmas sapkát oszt ki a saját palánkja alatt 27-29.

7. perc: a palánk alól több kellene. Zserzserunova mintha meghallaná sóhajunk 25-29.

6. perc: van tartás a lányokban: Fürész pontos büntetőből. Macleoddal nem számoltunk 23-29.

4. perc: Horti Dóra büntetőzik hibátlanul, a túloldalon Németh Bernadett egyenlít, majd erődemonstrációt tart a Sopron. Horváth Zsuzsa triplája után Horti Dóra mezőnyből 21-26.

Németh Bernadett ezúttal is klasszis formát mutat. Fotó: Karnok Csaba
Németh Bernadett ezúttal is klasszis formát mutat.

3. perc: a második hárompontosát süllyeszti el Németh Bernadett, egyelőre remek a csata 20-19.

1. perc: Krivacsevics a dupla mellé nem tudja bevágni a büntetődobást 17-19.

1. negyed: 17-17.

10. perc:
Németh Bernadett nem ijed meg saját árnyékától, szorongatott helyzetben dob triplát, Ambert Holt válasza a döntetlenhez elég 17-17.

9. perc: nem hagyja magát a Szeged, Vincze Viktória kosarával ismét a hazaiaknál az előny 14-13.

8. perc: nagyon kell Fürész duplája, hogy ne húzzon el a címvédő 12-13.

7. perc: fordul a kocka, először vezet az MKB. Horti Dóra duplája és ráadás dobása kell hozzá 9-10.

6. perc: Zserzserunova is beindul, Maslowski a palánk alól ront ziccert 9-7.

5. perc: Fürész csinál bohócot a védőkből, Honti azonban ismét egyenlít, ezúttal nem hibázza el a büntetődobásait 7-7.

4. perc: Honti büntetőivel kapaszkodik a Sopron, Maslowski triplája hömpölyög le a gyűrűről. Ismét Honti büntetőzik, a két kísérlet közül csak az egyik jó 5-5.

2. perc: Fürész Emőke triplájára Holt válaszol duplával (3-2). Laczi Edit emelkedik, a labda süllyed, a hangulat már most a tetőfokán 5-2.

16.25 óra: még öt perc a döntő második felvonásának kezdetéig. A szegedi lányok egymással pacsiznak, nem látszódik rajtuk a feszültség. Donkó Orsolya is nyugodtnak tűnik. A lelátón szép számmal foglalnak helyet a drukkerek, megnőtt a csapat ázsiója a városban, miután a lányok az elődöntőben hatalmas bravúrral kiverték a Pécs együttesét.

Donkó Orsolya együttese az alapszakaszban már legyőzte az európai elithez tartozó riválisát, és a közönség támogatásával most újra sikerülhet a bravúr.

Ilyen még nem volt! A szegedi kosárlabdázás történetében először szerepelhet a város reprezentánsa bajnoki fináléban, a Szeviép női kosarasai azonban – ha már eljutottak eddig – nem érik be ennyivel, szeretnék győzelemmel ünnepelni a sportág históriájának első, Szegeden sorra kerülő döntő mérkőzését.

Online interjú Donkó Orsolyával

Donkó Orsolya, a női kosárlabda bajnokság döntőjébe jutott Szeviép Szeged trénere és az együttes kitűnősége, Fürész Emőke lesz a delmagyar.hu vendége csütörtökön 10 és 11 óra között.

Olvasóink kérdéseit a beszélgetés megkezdése előtt és alatt az interju@delmagyar.hu e-mail címre, illetve cikk-kommentként is várjuk.

A sikerre a párharc végkimenetele szempontjából szükség is lenne: a kétszeres címvédő MKB-Euroleasing Sopron ugyanis a hétfői nyitányt saját közönsége előtt 73–54-re megnyerte, és amennyiben ma délután idegenben is diadalmaskodik, szinte behozhatatlan előnyre tesz szert a pénteki, harmadik ütközet előtt.

– Kedden megbeszéltük a soproni meccs tapasztalatait, és úgy látom, mindenkiben tudatosult a második találkozó hatványozott jelentősége. A lányok átérzik, hogy ez a negyven perc a csapat jövője szempontjából nem csupán azért rendkívül fontos, mert életben tarthatjuk az aranyesélyeinket, hanem azért is, mert hosszú távon magunk mellé állíthatjuk a szegedi szurkolókat – mondta Donkó Orsolya, a Szeviép trénere.

„Nehéz mérkőzésre számítok, az mindenképpen nagy különbség, hogy most idegenben játszunk. A bajnokságban egyetlen vereségünket pont itt szenvedtük el, így fokozottan figyelnünk kell. Úgy érzem, felvettük a bajnoki döntő ritmusát, és amellett, hogy a védekezésünknek továbbra is hatékonynak kell maradnia, a támadópotenciált növelnünk kell" – mondta Székely Norbert a Sopron vezetőedzője, aki a bokáját fájlaló Horváth Zsuzsannára is számíthat.