2017. 07. 26. szerda - Anna, Anikó 16°C | 26°C Még több cikk.

Szeviép-Szeged-Zala Volán 72-54

Legutóbbi meccséhez hasonlóan gyengén kezdett, de végül magabiztosan nyert a Szeviép-Szeged a Zalaegerszeg ellen a női kosárlabda NB I-ben.

Szeviép-Szeged-Zala Volán 72-54 (17-20, 24-6, 10-12, 21-16)
Uniqa női NB I A csoport, nők, 4. forduló. Újszegedi sportcsarnok, 150 néző. Vezette: Kiss L., Téczely.
Szeviép: CIGLAR 21, Németh 5, FÜRÉSZ 16/3, Zserzserunova 8, Sipaviciute 7. Csere: Russai 2, Horváth Zs. 5/3, Laczi 8/6, Lengyel. Vezetőedző: Bencze Tamás.
Zala Volán: BUKOVSZKI 19/9, SZÉLESY 8, Czukor 3, Rasheed 9/3, Crasnoscic 7/3. Csere: Ambrus 2, Szalay 6, Hersics. Vezetőedző: Gáll Tamás.
Kipontozódott: Laczi (a 40. percben)

4. negyed (72-54)
Crasnoscioc dob be egy triplát a negyed elején. Fogy az előny, Szalay duplája után már csak kilenccel vezet a Szeged (52-43). Izgalmas lehet a vége, sajnos... Laczi hárompontosával tesz róla, hogy ne legyen. Tömegjelenet a pályán: a kupac alján Laczi szerzi meg a labdát. Megérte küzdei, Ciglar a következő támdásból nagyszerű megoldással kettővel toldja meg az előnyt. Úgy tűnik, a Szeviépnek a párs számú negyedekben megy (61-46). A horvát légiós nem tétlenkedik, Fürész passzából is betalál. Ismét Ciglar, a hetvenedik szegedi pontot szerzi. Laczi pontozódik ki - a vége: 72-54.

3. negyed (51-38)
Rasheed kosarával indul a második félidő. Fürész viszi hátán a csapatot, 16. pontját szerzi 22 perc alatt (43-31). Zserzserunova dob be két büntetőt, majd Ciglar eredményes egyéni akcióból. Gáll Tamás elégedetlen, időt is kér a vendégek mestere. Fürész ziccert ront, Zserzserunova beteszi a lepattanót. Betalál a ZTE is, Bukovszkié a dupla. Lengyel Dalma száll be Ciglar helyett. Csordogál a meccs, a negyedet kettővel nyerik a vendégek.

Két veretlen csapat találkozott a női kosárlabda NB I hétközi fordulójában. Fotó: Schmidt Andrea

2. negyed (41-26)
Fürész kosarával már csak egy pont hátrány. Németh Bernadett is bedob egy ziccert, kosara után először vezet a Szeviép (21-20). A nagy rohanásnak kosár a vége, Zserzserunova pontjaival már hét pont az előny. Az a fránya kezdés ne lett volna... Ciglar eredményes indulásból. Fürész Emőke triplája után már tíz ide (32-22). Szélesy gyötör be egy duplát a Zalaegerszegnek, Russai azonban büntetőkből válaszol rá. Mintha csak a hétvégi meccsen lennénk: a Szeviép a kezdeti bizonytalanság után ezúttal is fölényesen nyeri a második negyedet.

1. negyed (17-20)
A Szeviép hozza el a feldobást a bajnokin. Másfél perc telik el kosár nélkül, majd kétszer is a vendégek találnak be (0-4). Nem jó kezdés. És a folytatás sem az: hazai oldaln csak Fürész talált be, már kilenc a hátrány (2-11). Zserzseunova helyén Russai a pályán. Bencze Tamás korántsem nyugodt, a Szeviép úgy kezd, mint a Szekszárd ellen. Sipaviciute duplájával kerül közelebb a Szeged, Horváth Zsuzsa is a pályán (10-16). Ha már beállt, Horváth szórt egy triplát. Felzárkózik a Szeged, de így is vendégvezetés az első negyed vége.

Az első komolyabb erőpróba vár a Szeviép-Szegedre ma 18 órától: Némethék a bajnokságban négy meccs után is veretlen Zala Volán ellen lépnek pályára a női kosárlabda NB I-ben.

A még szintén hibátlan Szeviépnek ennek ellenére nem okozhat gondot a találkozó, hiszen a zalaegerszegiek leginkább a szerencsés sorsolásuknak (a Baja, a Cegléd, a Vasas-Csata és a Szolnok ellen játszottak) köszönhetik makulátlanságukat.

– Itt az ideje, hogy megelőzzük a Zala Volánt a tabellán – utalt az azonos mérlegre Bencze Tamás vezetőedző, aki a nyáron öt év után éppen a Zala megyeiektől tette át székhelyét Szegedre. – Különös érzés lesz egykori csapatom ellen szerepelni, hisz a fél életem Egerszeghez köt, de ez csak a feldobásig jut majd eszembe. Ellenfelünk erősebb csapat a legutóbb legyőzött Szekszárdnál, ám még így is a táblázat középmezőnyéhez tartozik – mondta.

Bencze Tamás számára presztízsmeccs lesz a mai.   Fotó: Segesvári Csaba
Bencze Tamás számára presztízsmeccs lesz a mai.
Fotó: Segesvári Csaba

A Szeviép-Szeged a tavalyi szezonban hétszer is összecsapott az egerszegiekkel (kétszer a kupában, kétszer a bajnokság alapszakaszában, háromszor a rájátszásban), és bár hatszor magabiztosan diadalmaskodott, az egyik fontos találkozót, a bajnoki negyeddöntő második meccsét elveszítette idegenben.

– Nem szabad lebecsülni a Volánt, de tartani sem kell a találkozótól: ha az első perctől koncentrálunk – nem úgy, mint a hétvégén –, akkor nem lehet gond az összecsapáson – fogalmazott a vezetőedző.

• 1. justitia.jnos 2009. október 21. 18:53
    „Gyúros!
    Ugyanott folytatja és ugyanolyan rosszul,mint "kiss réka, méhes csinálta!!
    Nézze meg a Pick Szeged online közvetítését Süli Róberttel! TANULJA MEG HOGYAN KELL KÖZVETÍTENI ONLINE!!”

Súlyos vereség Kecskeméten

Súlyos, 40-32-es vereséget szenvedett a Pick Szeged férfi kézilabdacsapata Kecskeméten. Tovább olvasom