2017. 07. 23. vasárnap - Lenke 21°C | 35°C Még több cikk.

Szeviép-Szeged–Cegléd 109-54

A válogatott Németh Bernadett hiányában is parádézott a Szeviép-Szeged a női kosárlabda bajnokság második fordulójában a Cegléd ellen. Az amerikai Desire Alamind bemutatkozása is remekül sikerült, csapata végül száz pont fölé jutott.
Szeviép-Szeged–Cegléd 109-54 (27–15, 23–11, 36–14, 23–14)
Szeged, újszegedi sportcsarnok, 200 néző. Vezette: Antal András, Ország Károly.

SZEGED: Almind 4, Fürész 4, Szakács 12/6, Laczi 12, Zserzserunova 15. Cs: Tomova 23/3, Vincze V. 8, Russai 15/3, Lengyel 12/3, Tóth C. 2, Kmézics 2. Edző: Donkó Orsolya.

CEGLÉD: Orbán 6/3, Halmi 10/6, Hegedűs 23, Tiba 4, Serbán 4. Cs: Baksa, Lukács 1, Földi 4, Szabó B., Lakatos, Józan, Nagy N. 2. Edző: Földi Sándor.

A fölényes győzelem ellenére a Szeviép trénere, Donkó Orsolya nem volt maradéktalanul elégedett. Hallgassa meg hanganyagunkat!

A Szeviép kitűnősége, Fürész Emőke szerint az új amerikai szerzemény nemcsak remek játékos, de jó pókerpartner is. Hallgassa meg hanganyagunkat!

4. negyed: 23-14, 109-54.

10. perc: Vincze Viktória szólója a csattanó 109-54.

9. perc: ízletes a Laczi-pecsenye 106-49.

7. perc: Lengyel Dalmáé a dicsőség, egy büntetőt bedob 100-45.

Szeviép-Szeged-Cegléd - KÉPGALÉRIA

6. perc: 99. Megint Laczi 99-45.

4. perc: már csak négy hiányzik. Laczi duplája, plusz egy büntetője 96-45.

3. perc: Így meglesz a száz. Almind büntetőzésben is otthonosan mozog 93-45.

1. perc: Russai Petrát egy ütközés után úgy kell letámogatni a pályáról.

3. negyed: 36-14, 86-40.

10. perc: Laczi erőszakossága eredményezi a negyed utolsó kosarát 86-40.

9. perc: a fiatal Lengyel Dalma is jeleskedik 79-38.

8. perc: egy, csak egy leány van talpon a ceglédiek közül: Hegedűs Mónika a 21. pontját süllyeszti el 72-37.

7. perc: megvan a hetvenedik is. Tomova jegyzi a duplát 70-34.

4. perc: újabb hibátlan büntetőzés Zserzserunovától 57-30.

3. perc: Fürész Emőke betörés után gyarapítja pontjai számát 55-28.

1. perc: megvan az amerikai Desire Almind első kosara új csapatában 53-26.

2. negyed: 23-11, 50-26.

10. perc: Halmi Nikoletta második triplája fér még bele a félidőbe. A nagyszünetben 50-26-ra vezet a Szeged.

9. perc: szakadéknyi a távolság a két csapat között, egyedül Hegedűs Mónika tartja a lelket a vendégekben. Tizennegyedik pontjával 46-23.

7. perc: a büntetőzés is pontos, Tomova kilencedik és tizedik pontja 41-21.

5. perc: meglehetősen "lyukas" a keze a vendégeknek, rengeteg labdát szerez a Szeviép, ráadásul az akciók nagy részét kosárral fejezik be, mint most Tomova 35-19.

Remek védekezésének köszönhetően tucatszám szerezték meg a labdákat a szegediek Fotó: Frank Yvette
Remek védekezésének köszönhetően tucatszám szerezték meg a labdákat a szegediek
Fotó: Frank Yvette

3. perc: Russai a palánk alatt is tarthatatlan 31-17.

1. perc: Russai-duplával kezdődik ez a szakasz 29-15.

1. negyed: 27-15.

10. perc: Hegedűs Mónikáé a negyed utolsó kosara 27-15.

9. perc: a Ceglédnek is megvan az első hármasa, Halmi Nikoletta a tettes 27-13.

8. perc: újabb tripla, ezt Russai jegyzi 25-10.

7. perc: Tomova közelről, Szakács távolról találja mega a gyűrűt 20-10.

Tomova távolról és közelről is feltalálta magát

6. perc: Russai Petra is feliratkozik a pontszerzők közé 15-10.

4. perc: Szakács Ildikó süllyeszti el a meccs első hárompontosát 13-8.

3. perc: megint Zserzserunova jeleskedik, a centert alaposan meggyötrik a palánk alatt, a büntetőket biztosan értékesíti 8-6.

3. perc: gyorsan elherdálják a lányok az előnyt, Donkó Orsolya időt kér 6-6.

2. perc: Zserzserunova ziccerével már 4 egységgel vezet a Szeviép 6-2.

1. perc: a vendégek szerezték az első duplát, Fürész egyenlített 2-2.

A bajnoki bronzérmes együttesben bemutatkozik az amerikai Desire Alamind. A szőkeség az elmúlt három évet Németországban, a Saarlouis Royals csapatánál töltötte. A 187 centiméter magas kosarasnak ez lesz a premierje a Szeviépben.

A bajnokság nyitófordulójában a Vasas-Csata ellen aratott győzelem jelentős áldozatokkal járt, ugyanis a Szeviép mindkét irányítója, Németh Bernadett és Pusztai Sára is kidőlt a sorból. A porckorongsérvből éppen felépült válogatott karmester ütést kapott a hátára, míg Pusztai a negyedik negyed elején térdsérülést szenvedett.

– Németh Bernadett a szerdai mérkőzés óta nem is edzett, kezelésekre, gyógytornára járt. Nem szeretnénk kockáztatni, ezért a játéka kérdéses, Sára viszont szinte biztosan nem léphet pályára. Nincs más választásunk, Fürész Emőkének és Lengyel Dalmának kell megoldania az irányító posztot – mondta Donkó Orsolya. – A hiányzók miatt várhatóan többet játszunk majd magas szerkezettel, így az utolsó edzésen néhány új támadási variációt és egy újfajta zónavédekezést is gyakoroltunk.

Fürész Emőkének (fehérben) ezúttal irányító poszton kell bizonyítania Fotó: Frank Yvette
Fürész Emőkének (fehérben) ezúttal irányító poszton kell bizonyítania

A játékvezetők sztrájkja még mindig nem ért véget, ezért az újszegedi sportcsarnokban 18 órakor kezdődő találkozót „szükségbíróként" Antal András és Ország Károly dirigálja.