2016. 12. 08. csütörtök - Mária -5°C | 3°C

Szeviép-Szeged–Neuchatel 79-51

A Szeviép-Szeged női kosárlabdacsapata győzelemmel mutatkozott be az Európa-kupában. Donkó Orsolya tanítványai a sorozat nyitókörében 28 pontot vertek a svájci Neuchatelre.
Szeviép-Szeged–Neuchatel 79-51 (24-20, 19-12, 18-10, 18-9)

Szeged, újszegedi sportcsarnok, 400 néző. Vezette: Maliszewski (lengyel), Biscevic (bosnyák).

SZEGED: Almind 7, Fürész 19/9, Németh 9/3, Tomova, 8/3 Zserzserunova 7/3. Csere: Szakács 24/6, Laczi, Pusztai 2, Vincze 2, Lengyel 1, Kmézics. Edző: Donkó Orsolya.

UNIVERSITÉ BC NEUCHATEL: Florence 1, Charlier 12/9, Rol 1, Hicks, 29/3 Kürtösi. Csere: Crelot, Mayombo 2, Turin 3/3, Moua, Ngele 3. Edző: Petit Thibaut.

4. negyed: 18-9.

Majd 4 perc alatt mindössze 3 pontra tellett a csapatoktól (63-43). Egy 13-2-es szakasszal már 30 egységnyivel is nagyobb a különbség a felek között (76-45). A vége 79-51, remek bemutatkozás az Európa Kupában.

Szeviép-Szeged-Neuchatel, KÉPGALÉRIA

3. negyed: 18-10.

Nicole Hicks ideiglenesen tartotta a lelket a svájciakban, de a 10 pontos különbség így is állandósult. A folytatásban még magasabb sebességi fokozatba kapcsolt a Szeged és Almind kosarával 20 pontosra duzzasztotta a különbséget (55-35). A negyed utolsó pillanatában Zserzserunova hintett egy hárompontost, 61-42.

2. negyed: 19-12.

Charlier harmadik kosarával kapaszkodik a Neuchatel 24-23. Ideiglenesen ismét átvették a vezetést a svájciak, de a Szeged nem esett kétségbe, Németh Bernadett kosaraival visszaveszi a vezetést a Szeviép 27-25.

Fürész Emőke remek játékkal segítette csapatát Fotó: Frank Yvette
Fürész Emőke remek játékkal segítette csapatát
Fotó: Frank Yvette

Fürész Emőke kosarával 32-25-re robogott Donkó Orsolya csapata, sőt Szakács Ildikó duplájával már több mint 10 egységgel vezetett a hazai csapat (37-26). A félidő végéig tartotta tetemes előnyét a Szeged, 43-32-el fordultak a nagyszünetre a csapatok.

1. negyed: 24-20.

Rosszul kezdődött a meccs a Szeviép szempontjából, a svájciak mindjárt két triplával nyitnak, Sophie Charlier jegyzi mindkettőt (0-6). A 3. percben egyenlít a Szeged: előbb Tomova hint egy trojkát, majd Fürész büntetőjéből volt jó az egyik, majd szintén Fürész duplája kellett az egyenlítéshez 6-6. Charlier továbbra is tarthatatlan, ismét tekintélyes a távolság (8-15). A tengerentúli Almind kosarával már 14-18, Szakács Ildikó vezetésével fordítunk 19-18. Az első tíz perc után tovább növeli előnyét a Szeviép 24-20.

A zalaegerszegi bajnokin megsérült Szakács Ildikó szeme szépen gyógyul, így a helvétek ellen a korábban a Pécs színeiben jó adag nemzetközi rutint szerzett bedobó is pályára léphet. Donkó Orsolya vezetőedző alaposan feltérképezte az első riválist, és a tapasztalatok alapján bizton állítható: a Szeviép a kupacsata egyértelmű esélyese.

– Kulcskérdés lesz, hogy a Neuchatel két szélvészgyors amerikai hátvédjét megállítsuk – mondta az edzőként élete első nemzetközi fellépésére készülő tréner. – Örömteli tény két centerünk, Milena Tomova és Olena Zserzserunova kiváló formája, ráadásul a vasárnapi futóedzésen is ők teljesítettek a legjobban. Úgy gondolom, a Zala Volán elleni mérkőzéshez hasonlóan a palánk alatt ismét dominálnunk kell. Amennyiben fizikális fölényünket érvényesíteni tudjuk, és türelmesen, helyzetig játsszunk, győzelemmel indíthatjuk a sorozatot.

A Szeviép eddig remekelt a bajnokságban, a nemzetközi kupában is jó szereplést vár4nak a szurkolók
A Szeviép eddig remekelt a bajnokságban, a nemzetközi kupában is jó szereplést várnak a szurkolók
Fotó: Segesvári Csaba

A svájciak tegnap délután érkeztek meg Szegedre, ám az előzetes tervekkel ellentétben az esti edzéslehetőségre nem tartottak igényt, Thibaut Petit csak ma délelőtt 11 órától vezényel átmozgató foglalkozást tanítványainak. Érdekesség, hogy Németh Bernadett, a Szeviép irányítója a vendégek között egy korábbi csapattársát is köszöntheti, a finn Michaela Mouával annak idején Zalaegerszegen pattogtattak együtt.

T-Online hirdetés

• 5. kosarfan 2008. október 23. 15:32
    „nevetséges, hogy amikor nemzetközi meccsen magyar csapat ilyen különbséggel legyőz valakit, akadnak akik sértődötten fanyalognak. szép volt lányok csak így tovább!”
  • 4. katyi 2008. október 23. 12:47
    „Nem értem, ha nem érdekel a meccs, miért mész ki??????
    Egyébként klassz meccs volt, és többen voltak kíváncsiak a lányokra, mint a multkor! Ja, és vastaps volt a végén!
    Gratula és mi megyünk vasárnap is, pontosabban, maradunk a Pick meccs után szurkolni. Hajrá csajok!”
  • 3. Laczi Ferenc 2008. október 23. 12:24
    „Gratulálok lányok jó meccs volt csak így tovább.”
  • 2. MANUPULÁCIO 2008. október 23. 07:55
    „200 néző se volt,és egy bűn rossz meccs .”
  • 1. 400 NÉZŐ? 2008. október 22. 22:27
    „Sok az a 400 néző, volt az vagy 200-250!!!

NEVETSÉGES, SENKI NEM KIVÁNCSI RÁTOK!”

Hárman egyről álmodnak: győzni!

Ma két, holnap egy szegedi csapat lép pályára a bajnokságban, illetve a nemzetközi kupában. A Pick Szeged férfi kézisei, a Szeviép-Szeged női kosárlabdacsapata, és a Szeged Beton férfi vízilabdacsapata. Tovább olvasom