2017. 12. 15. péntek - Valér 6°C | 13°C Még több cikk.

Szeviép-Szeged - Ez hihetetlen...

Nem várt vereséget szenvedett a Szeviép-Szeged NB I/A csoportos női kosárlabdacsapata. Zseljko Dokics tanítványai a Szolnoktól kaptak ki 69–48-ra.
Szolnok–Szeviép-Szeged 69–48 (21–6, 16–12, 17–20, 15–10)
NB I/A csoportos női kosárlabda-mérkőzés, Szolnok, 300 néző. Vezette: Gorka, Frányó.
Szolnok: HARTMANN 20, Makszimovics 10, Horti 16, SOMOGYI 14/6, Farkas 4.. Cserék: Sunyák 2, Tajkov 3, Szalai. Edző: Gálos László.
Szeviép-Szeged: Török 8, Nagyova 6, Mészáros 8, Russai, Vukovics 22. Cserék: Kajdacsi 4, Szlimák, Pungor, Izsák. Edző: Zseljko Dokics.

Fotó: Karnok Csaba
Erőst ad-e a Litvániában aratott győzelem? Az erőre szükség volt, hiszen az elmúlt héten a Zala Volán ellen nem várt vereséget szenvedett a Szeviép-Szeged NB I/A csoportos női kosárlabdacsapata. A hét közben aratott nemzetközi győzelem viszont annál bravúrosabb volt.

Az első negyedtől kezdve a jobban összpontosító szolnokiak akarata érvényesült. A vendégek sorra hagyták ki a jobbnál jobb helyzeteket, így a különbség egyre nőtt a két együttes között. Az irányító Hartmannt nem lehetett tartani, remekül használták ki a támadásokat a hazaiak, betörésekből rendre a gyűrűbe találtak. A cserék, az időkérések és a taktikai váltások sem hoztak változást, a félidőben 37–18-at mutatott az eredményjelző. Húsz perc után rendesen nagy pofont kaptak Russaiék.

A harmadik negyedben hiába lett kiegyenlítettebb a játék, nem sikerült igazán közelebb kerülni. Szorosabb is lehetett volna az eredmény, ha nem rontanak biztos helyzetben Izsákék. Bosszantó hibákat vétettek. A negyedik tíz perc hasonlóan alakult, mint az első kettő, a szeviépesek csak nyomozták a labdát, így a vége nem is lehetett más, mint 69–48-as súlyos vereség.

A Szeviép-Szeged női kosárlabdacsapata tovább folytatja az erőltetett menetelést. Szerdán 18 órakor az újszegedi sportcsarnokban a horvát Gospic ellen játszanak rangadót a FIBA Európa-kupában. A két együttes eddig veretlen, így vérbeli presztízscsata várható. Az elmúlt idényben is találkozott egymással a két gárda, akkor mindkétszer a Gospic diadalmaskodott, így van miért visszavágni a horvát riválisnak.

Zseljko Dokics: – Rossz százalékkal dobtunk, 48 ponttal nehéz meccset nyerni.

További eredmények: Atomerőmű–Diósgyőri 63–76 (a hazaiak kispadján a betegeskedő Vertetics István helyett a Szeviép-Szeged egykori mestere, Ujhelyi Gábor ült), Kanizsa–Foton 36–68, BSE–MKB-Sopron 69– 80.

A férfi kosárlabda NB I/A csoport második fordulójában: ZTE KK–Albacomp 99–89, Dombóvár–Soproni Ördögök 67–85, Kaposvári KK–Pécs 96–83, Nyíregyháza–Paks 68–97, MAFC–Debreceni 70–73 .

Már a pontszerzés is meglepetés lenne

A HNKC SE NB I-es női kézilabdacsapata vasárnap 17 órakor a Vasas otthonában lép pályára, s próbál… Tovább olvasom