2017. 03. 30. csütörtök - Zalán 8°C | 18°C Még több cikk.

Szeviép-Szeged: ekkora a reális különbség

A Szpartak–Szeviép-Szeged Euroliga-találkozó megmutatta, mekkora a különbség a világ legjobb és Magyarország egyik legjobb női kosárlabdacsapata között: a hazaiak 94–51-re nyertek Némethék ellen.

A Szpartak Moszkva–Szeviép-Szeged Euroliga-meccs előtt a hazaiak sportigazgatója, Steve Costalas hosszasan beszélgetett a szegedi vezetőkkel, egyben megköszönte a Szeviép gesztusát, amelynek köszönhetően elhalasztották a két csapat a Kalmanovics-gyilkosság után két nappal, november 4-én esedékes találkozóját.

A sportigazgató sajátjairól elmondta, mivel a tulajdonos halála nagy hatással volt a klub financiális lehetőségeire, az amerikai sztárok vállalták, hogy ezt a szezont fele fizetésért játsszák végig a Szpartakban (az már korábban eldőlt, hogy az ausztrál csillag, Lauren Jackson nem tér vissza Moszkvába).

A találkozón már nem voltak ennyire szívélyesek az oroszok, és bár a 9. percben még csak 11–10 állt az eredményjelzőn, hamar világossá tették, ki az úr a háznál. A második negyedben már kijött a két csapat közötti különbség, a 29–10-es részeredményt hozó tíz perc megmutatta, mekkora a különbség a világ legjobb és Magyarország egyik legjobb klubcsapata között.

Rátgéber László, a moszkvaiak egykori edzője szerint a Michael Jordan női másának megfelelő szupersztár, Diana Taurasi mindössze 21 percet töltött a pályán a találkozón, ám az ezalatt dobott 24 pontjával jelezte, nem jogtalan az összehasonlítás.

Az amerikai Fowles (34) nyolc, Sipaviciute 13 pontot szerzett.  Fotó: DM/DV
Az amerikai Fowles (34) nyolc, Sipaviciute 13 pontot szerzett.
Fotó: DM/DV

A találkozón mutatott játékkal nem volt elégedett Bencze Tamás, a Szeged edzője, ám reálisan nézve valószínű, hogy a tökéletes produkció is csak egy valamivel kisebb vereség elérésére lett volna elég.

Online interjú

December 11-én, pénteken 10 órától Bencze Tamás, a Szeviép-Szeged női kosárlabdacsapatának vezetőedzője és Németh Bernadett, az Euroligában is szereplő együttes játékosa lesz a delmagyar.hu vendége. Kérdezze az utóbbi hetek szegedi sikercsapatának tagjait az online@delmagyar.hu e-mail címen.

A mérkőzés képéhez hozzátartozik, hogy a hajrában mindkét oldalon pályára léptek a cserejátékosok, a sorozatban mindössze másodszor jutott lehetőséghez a szegedieknél Lengyel Dalma és a Fürész Emőke helyett expresszgyorsasággal beugró Tóth Cecília. A hajrá hazai szempontból gálamérkőzéssé, a vendégek szemszögéből pedig tanulságos leckévé vált, amelyen a Szpartak végül 94–51-es győzelmet aratott.

A Szeviép számára nyilvánvalóan nem ez a meccs volt a sorsdöntő, a kezdősor pihentetésével Bencze Tamás már a pénteki, szekszárdi Hepp-kupa-meccsre és a jövő csütörtöki, a továbbjutás szempontjából sorsdöntő Gdynia elleni hazai El-találkozóra készült.

Bencze Tamás: – A meccs elejével nem volt gondunk, figyeltünk rá, hogy ne húzzanak el a hazaiak. A második negyedben aztán már az ő akaratuk érvényesült, lerohantak minket, amivel nem tudtunk mit kezdeni – ekkor hiányzott leginkább Fürész rutinja. Ettől a játékrésztől eltekintve elégedett lehetek a lányokkal, a Moszkva azonban még így is elképesztő pontossággal használta ki helyzeteit.

További eredmények: C csoport: Gorzów (lengyel)–Sopron 79–72. D csoport: Fenerbahce (török)–Brno (cseh) 86–70, Tarbes (francia)–Gdynia (lengyel) 81–67.

Szpartak Moszkva (orosz)–Szeviép-Szeged 94–51 (15–10, 29–10, 24–16, 26–15)

Női kosárlabda Euroliga, D csoport. Moszkva, 1200 néző. Vezette: Karakacunisz (görög), Kowalski (lengyel), Suslov (észt).

Szpartak: Lawson-Wade 2, TAURASI 24/6, Jekabsone-Zogota 7/3, Fowles 8, McCarville 6. Csere: KORSTIN 11, Karpunyina, Oszipova 2, Miller 9/3, Vieru 8, Petrovics 9/3, Cserepanova 8/6. Vezetőedző: Pokey Chatman.

Szeviép: CIGLAR 11, NÉMETH 15/3, Horváth Zs. 2, Zserzserunova 4, Sipaviciute 13. Csere: Laczi 4, Vincze 2, Russai, Lengyel, Tóth C. Vezetőedző: Bencze Tamás.

Pont nélkül zárt a Loki

Hatodik, utolsó csoportmérkőzését is elvesztette a Debrecen labdarúgócsapata a Bajnokok Ligájában,… Tovább olvasom