2017. 01. 24. kedd - Timót -7°C | 1°C Még több cikk.

Szeviép-Szeged: fél lábbal az elődöntőben

Magabiztos győzelemmel kezdte szereplését a Szeviép-Szeged NB I A csoportos női kosárlabdacsapata a negyeddöntőben. A két győzelemig tartó párharcban 1:0-ra vezet a Szolnok ellen, így fél lábbal már a négy között van.
Szeviép-Szeged - Szolnok 71-57

A lényeg a győzelem, mindegy, hogy az milyen különbségű. Mindegy, hiszen ha harminc ponttal, vagy éppen eggyel nyer egy csapat, akkor is a siker a legfontosabb. Mivel a női kosárlabda NB I A csoportjának a negyeddöntőit két győzelemig vívják a csapatok, éppen ezért a Szeviép-Szeged számára is a legfontosabb a siker volt a Szolnok elleni első meccsen.

Nem adta könnyen magát a Szolnok. Nincs ebben semmi meglepő, négy légiósa van, Kozdron, Boskovics, Vescan, Djelmis, és mellette remek magyar játékosok, elég csak megemlíteni a pécsiek egykori „Maciját", Keller Annamáriát, vagy a már Szolnokon „őskövületnek" számító Hegedűst. Szóval jó kis játékosállománya van Zorán Kmézics együttesének. De ugyanaz elmondható a Domokos–Donkó edzőpáros csapatáról, a szegedi alakulatról is.

Kovács az első negyedben zsinórban hét pontot szerzett. Fotó: Segesvári Csaba

Éppen ez volt a döntő az első összecsapáson, hogy a hazai csapatban mindig akadt olyan játékos, aki fontos pillanatokban pluszerőt adott a csapatának. Nem játszott jól a Szeviép, de a lényeg, hogy nyert. Méghozzá ebben a szezonban a legnagyobb különbséggel, előtte tizenkét ponttal, idegenben pedig két ponttal verte a Szolnokot. Az ellenfél az első hat percben igencsak meglepte a hazai gárdát, de ekkor jött az első hősnő, Kovács Kriszta, és zsinórban szerzett hét pontja máris szegedi vezetést eredményezett. A második negyedben Fürész játszott dicséretesen, úgy tűnt, hogy sima hazai vezetéssel zárul a félidő, de a szolnokiak pontgyárosa, Djelmis beszórt egy triplát a dudaszó pillanatában. Ez nem visszavetette, hanem éppen előrelendítette a Szegedet. Remek harmadik negyeddel rukkoltak elő, ekkor Török sziporkázott, minden helyzetből kosarat szerzett. Tapsolt is a lelkes publikum, fújta a dudákat, tíz ponttal vezettek a kedvencek. Minek volt köszönhető a jó játék? A kiváló védekezésnek. A Szolnok jóformán dobóhelyzetbe sem került, próbáltak távolról tüzelni, de ez eredménytelennek bizonyult.

Az utolsó negyedben még egyszer nagy rohamot indítottak Djelmisék – érdekes, hogy ez Keller kipontozódása után történt –, de az addig halovány Zserzserunova bevágta a meccsen a második tripláját, majd dobott egy remek tempót, amivel lehűtötte a vendégeket. A végére egy kérdés maradt: idénycsúccsal veri-e a Szeged a Szolnokot? Idénycsúcs lett belőle, és egy lépést már megtettek a szeviépesek az elődöntőbe jutásért. Egy megvan, vasárnap Szolnokon következik a második találkozó, amely még keményebb lesz, mint a szerdai, mert Kellerék otthon mindenkire veszélyesek.

További eredmények a negyeddöntőből: MKB-Euroleasing Sopron–SEAT Foton Győr 87–49 (1:0-ra vezet a Sopron), MiZo Pécs 2010–Atomerőmű KSC-Szekszárd 108–65 (1:0 a Pécs javára).

Domokos Mihály: – Nagyon akart a csapat, és ez görcsössé tette a lányokat, ezért volt nehéz megnyerni a meccset. Főként támadásban hibáztunk, biztos ziccereket rontottunk el. Ennek ellenére dicséret jár a csapatnak, mert csapatként harcolt. A harmadik negyedben mutatott védekezéssel maradéktalanul elégedett voltam, végül ez eldöntötte a meccset. Vasárnap is szeretnénk nyerni Szolnokon, bár nehéz dolgunk lesz, ellenfelünk remek kis csapat. Ha hasonló felfogásban játszunk, és talán lazábbak leszünk, akkor meglehet a siker, ami a négy közé jutásunkat jelentené.

Makó visszavágott a Vácnak

A labdarúgó NB II-ben háromszor vezetve bravúros győzelmet aratott a Vác otthonában a jól játszó… Tovább olvasom