2017. 07. 22. szombat - Magdolna 20°C | 34°C Még több cikk.

Szeviép-Szeged: félidőnyi oktatófilm

A nagyszünetben még hátrányban volt, mégis közel harminc ponttal nyerte szekszárdi bajnokiját a Szeviép-Szeged női kosárlabdacsapata.
Szekszárd–Szeviép-Szeged 67–94 (18–20, 29–26, 11–33, 9–15)
Uniqa NB I A csoportos női kosárlabda-mérkőzés, 6. forduló. Szekszárd, 150 néző. Vezette: Fekete, Madacsay.
Szekszárd: Hoffmann 3/3, Tamás 4, BÁLINT 14/6, WILHELMINA 17, Jevtusenko 8. Csere: Szavercsenko 1, Bozóki 7/3, Tamis 13/6, Hajdú. Edző: Ujhelyi Gábor.
Szeviép: NÉMETH 11/9, Laczi 10/6, ALMIND 16/3, Tomova 9, ZSERZSERUNOVA 24/6. Csere: Szakács, FÜRÉSZ 19/6, Vincze, Russai 2, Pusztai, Kmézics, Lengyel 3/3. Edző: Donkó Orsolya.

A győri Európa-kupa-diadal ellenére óvatosan indult útnak a szekszárdi bajnokira a Szeviép-Szeged női kosárlabdacsapata. Tomováék egy évvel ezelőtt biztos esélyesként egy ponttal alulmaradtak a dunántúli fellegvárban, és a hazaiak ezúttal is már az első percekben tudatosították ellenfelükben: nem számíthatnak könnyű mérkőzésre. A Szekszárd 8–2-re, majd 15–11-re vezetett, Laczi zsinórban szerzett öt pontjával azonban a Szeviép fordítani tudott. Donkó Orsolya együttese a győri kupacsatához hasonlóan ismét kitűnően célzott távolról (az első kilenc triplakísérletből öt a gyűrűben kötött ki), még az ukrán center, Zserzserunova is bevarázsolt két hármast. 38–30-nál úgy tűnt, a szegediek lerázhatják magukról a szívósan küzdő házigazdát, ám jött a nem várt fordulat: az addig remeklő Bálint, Tamis páros mellé Jevtusenko és az amerikai Wilhelmina is feljavult, így a félidőt a remek dobószázalékot produkáló Atomerőmű 47–46-os vezetéssel zárta.

Desire Almind ismét a Szeviép egyik legjobbja volt. Fotó: Frank Yvette

A harmadik negyedet 9–0-val indította a Szeviép. Zserzserunova büntetőkkel, Németh és Fürész újabb triplákkal „operált", majd miután Almind és Tomova is belelendült, hét perc elteltével tíz, a játékrész végére pedig húsz pont fölött járt a szegedi előny. A vendégek védekezése a korábbinál jóval hatékonyabban működött, a Szekszárd sokszor dobóhelyzetig sem jutott el, így a végére realizálódott a két csapat közötti klassziskülönbség.

Donkó Orsolya: – Tudtuk, hogy kemény ütközet vár ránk. A második félidő elején öt perc alatt eldöntöttük a mérkőzést.

További eredmények: Zala Volán–Sopron 80–101, Szolnok–Pécs 64–75, Győr–BSE 55–54, BEAC–Cegléd 77–45.

• 6. KEVÉS A NÉZŐ... 2008. november 03. 19:26
    „150 néző!
    Ismét...

Szét kell zavarni ezt a társaságot. Senki, MONDOM SENKI, nem kíváncsi rájuk!

Bő tíz évvel ezelőtt sem volt nagy sírás, hogy meg kellett szűnnie az NB i-s női kosársportnak.

FOCIT SZEGEDRE!”
  • 5. ivettbarátnője 2008. november 03. 17:53
    „Papp Tomi
    elolvastad te a barátnőm hozzászólásást?
    "Szóljatok Ivettnek, hogy máshonnan fényképezzen.
    Így látszik mind a hat néző!"
    Mi köze az ostobaságnak és annk, hogy hol a frnacba volt a meccs, ahhoz, amiről e felhívás szól. Nem kell arisztotelészi logikai érettség ahhoz, hogy felismerjük tök hülyeség amit amolyan válaszként hozzátettél. Felismerem a saját csarnokunkat de gyagya! CSak azon szoktunk röhögni ivettel, hogy mindig akkor indul be a komment, ha valami rosszindulatú dumát beszólunk. Baromi vicces, mi ilyen szemetek vagyunk. És így fejezzük ki, hogy nagyon keveseket érdekel a női kosár. Csak azok a kevesek gazdagok és sok hatalmuk van, hogy életben tartsák amire ilyen sok kiadás mellett nem lenne szükség. Tényleg, mennyi szokott lenni a jegybevétel? Árulnak egyáltalán jegyet?
    Tényleg bocsi, mi valóban rosszindulatúak vagyunk. De hát nem vagyunk egyformák, és nem lehet mindenki tökéletes. És pofázni még szabad... egyenlőre. Ja nem a lányok ellen irányul, ők semmiről sem tehetnek.”
  • 4. Papp Tamás 2008. november 03. 13:15
    „"www. ivett.hu-nak !
    Nagyon ostoba lehetsz!! a mérkőzés Szekszárdon volt a fénykép
    Szegeden készült!! Különben is mit foglalkozol vele.”
  • 3. Laczi Ferenc 2008. november 03. 12:48
    „Igazi csapat szellem .Gratulálok szép volt.Jöhet a Győri csapat.”
  • 2. katyi 2008. november 03. 10:31
    „Szuper volt csajok, csak így tovább!”
    „Szóljatok Ivettnek, hogy máshonnan fényképezzen.
    Így látszik mind a hat néző!”

Óriási lépés az Eb-részvétel felé

Öt nap alatt két értékes győzelmet aratott Európa-bajnoki selejtezőn a magyar férfi… Tovább olvasom