2017. 04. 27. csütörtök - Zita 10°C | 24°C Még több cikk.

Szeviép-Szeged: húzós volt az úzo

Csütörtökön este Európa-kupa-mérkőzést játszott a Szeviép-Szeged női kosárlabdacsapata Görögországban, a Panionios G.S.S. otthonában. Az első meccsen a magyar bajnoki bronzérmes egypontos vereséget szenvedett.
Szerencsére az Athénban uralkodó zavargásokból semmit sem észlelt a Szeviép-Szeged női kosárlabdacsapata, sőt a viszontagságoktól sem mentes út után – a görögök nem voltak hajlandók elhalasztani a meccset, így busszal utazott a magyar csapat –, remek kikapcsolódás volt a tengerparton sétálni, hiszen délelőtt ez volt a Szeviép programja. A játékosok feltöltődve várták a Panionios G.S.S. elleni Európa-kupa-meccset, amelynek a tétje a legjobb 16 közé jutás volt.

Egy percig volt szoros a meccs, Fürész kosara után még egyenlítettek a görögök, ezután viszont levegőhöz is alig jutottak. Pillanatok múlva 10–2-re húzott el a magyar élgárda, és ezután sem hagyott esélyt, az első negyedet 22–6-os vezetéssel zárta a Szeged. A második negyed már nem volt ennyire káprázatos, igaz, a játékvezetők érdekesen fújtak, hiszen öt perc alatt a hazaiak egyetlen szabálytalanságot sem követtek el, míg a szegediek szerintük ötöt. A félidőre maradt tíz pont a tizenhatból, de a magabiztos vezetést semmi sem veszélyeztette, 34–24.

Almind nagyon bírkózott a görögök ellen. Fotó: Frank Yvette
Almind nagyon bírkózott a görögök ellen.
Fotó: Frank Yvette

Az öltözőben maradt a Szeged, a Panionios egy 7–0-s rohammal indította a harmadik negyedet. A 24. percben az amerikai Almind találata törte meg a magyar kosárcsendet, de ez sem segített, két perc múlva Nero kosara után már csak egy pont volt a szegedi gárda előnye, majd Stavrakaki találata már görög vezetést jelentett, 38–37. A krónikához tartozik, hogy 14–6 volt a faultarány ebben az időszakban. Kitalálhatják, hogy kinek volt kevesebb szabálytalansága... Ezt a tíz percet végül 22–7-re veszítette el a Szeged, de ebben benne voltak a játékvezetők is. Rendesen lejtett a pálya.

Az mk-ban: Szeviép–Zala Volán

A szövetségben elkészítették a női kosárlabda magyar kupa negyeddöntőjének sorsolását. A Szeviép-Szeged együttese a Zala Volánnal meccsel az újszegedi sportcsarnokban január 24-én vagy 25-én, míg a visszavágót két héttel később tartják. A további párosítás: Szolnok–Sopron, Pécs–BSE, Győr–Vasas.

Kemény fából faragták a szeviépeseket, az sem zavarta őket, hogy Tomova és Fürész már 4. személyi hibájánál járt. Németh triplája és Almind duplája egyenlítést ért, 48–48. A 39. percben Tomova büntetője után már a Tisza-partiaknál volt az előny – előtte három percig nem volt kosár –, de Deli bevágott egy hármast, így a végén 53–51 állt az eredményjelzőn. Németh 13 másodperccel a vége előtt egyenlíthetett volna, azonban csak az egyik büntetőjét értékesítette, így a Szeviép 53–52-es vereséget szenvedett, és bizakodva várhatja a visszavágót.

Donkó Orsolya: – Hihetetlen fújást kapott a hazai csapat, amit egyszer szeretnék én is megélni. Az egypontos vereség ezért nagyon értékes.

A mérkőzés jegyzőkönyve

Panionios G.S.S. (görög)–Szeviép-Szeged 53–52 (6–22, 18–12, 22–7, 7–11)

Európa-kupa-mérkőzés a 16. közé jutásért, első mérkőzés, Muncipal Basket Center, Nea Smirni, 300 néző.

Panionios G.S.S.: Deli 8/6, Giannakopoulou 4, Vasileiou, PAPAMICHAIL 13, NERO 12. Csere: STAVRAKAKI 8, Chalivera 8, Spanou, Panagiotopoulou, Edző: Georgios Tsemperis.

Szeviép-Szeged: NÉMETH 10/3, Fürész 2, ALMIND 9/3, TOMOVA 12, Zserzserunova 4. Csere: Russai 7/3, Szakács, Vincze 6, Pusztai 2. Edző: Donkó Orsolya.

A visszavágót december 18-án (kezdés: 18 óra) rendezik az újszegedi sportcsarnokban.

• 2. marpalos 2008. december 12. 14:39
    „Nem büntetni kell, hanem megkeresni azokat az okokat, ami miatt sorozatosan jönnek a mostani gyengébb teljesítmények. Minden ember, minden nő, minden játékos más lelki alkat. Az egyiket rugdosni kell a sikerért, a teljesítményért, másokat meg biztatni, még akkor is ,ha nem megy a dolog. Annak oka van, ha valaki a szezon elején sorozatosan jól játszol, 20 pont körül dobott, aztán most meg 0-ákat. Nem biztos, hogy bünteni kell, lehet, hogy más edzésmódszer, netán több dobóedzés, személyi képzés hatásosabb lenne!
    Itthon még lehet nyerni, sőt biztosan nyerni fog a csapat, de hosszabb távon lelkileg is helyre kell tenni a lányokat, Mimit, Almidot, Ildikót, Petrát, hiszen nélkülük nincs eredmény!”
  • 1. kKovács 2008. december 12. 13:36
    „Megint véletlen? talán a félelme ismét bejött!! Szeteyné ? Harmadik veresége,Félidő 10pont Szeviép, Harmadik negyed /Már ismerős!!/ 22-7!! görögök vezetnek!! CSerélni tudni kell,!!De itt a Szeviépnél Gyakorolhat!!
    HÁROM HÚZÓEMBER 16pont, átlagba 30perc felett játszottak!!Kiegészítő emberek.... Most kit BÜNTET meg a VEZETŐSÉG??!!”