2017. 04. 24. hétfő - György 3°C | 15°C Még több cikk.

Szeviép-Szeged: Kettős győzelem

Könnyedén nyerte első hazai felkészülési mérkőzését a Szeviép-Szeged női kosárlabdacsapata a Szolnok ellen.
Kedden Szolnokon, tegnap Szegeden mérkőzött meg egymással a két Tisza-parti fellegvár, és a várakozásoknak megfelelően ismét magabiztos szegedi siker született: a keddi 87–52 után ezúttal 88–59-re nyert a bajnoki ezüstérmes.

Kezdés gyanánt a házigazda valósággal nekirontott ellenfelének. Bencze Tamás csapata az első negyedben rendkívül magas sebességi fokozatban kosárlabdázva látványos támadójátékot produkált. A Szeviépnél Vaida Sipaviciute remekül használta ki a palánk alatt fizikai fölényét, nem csoda, hogy a litván center a nagyszünetben már 17 pontnál járt. A második félidő legjelentősebb eseményét a harmadik és a negyedik negyed közötti szünetben jegyezhettük fel: a vízumproblémákat leküzdve, közel kéthetes késéssel megérkezett Szegedre az ukrán Olena Zserzserunova is, így a szegediek kettős „győzelemmel" zárták az estét.

Fotó: Schmidt Andrea (galéria)

Szeviép-Szeged – Szolnok 88–59 (33–15, 14–13, 19–11, 22–20)

Szeviép: CIGLAR 12, Németh 4, FÜRÉSZ 9, HORVÁTH ZS. 11, SIPAVICIUTE 26/3. Csere: Lengyel 4, Laczi 5/3, Vincze 4, Russai 8, Kováts 5/3, Kmézics. Edző: Bencze Tamás.

Magyar-svéd: Lagerback magabiztos, Ibrahimovic játszhat

Nagyon nehéz helyzetbe kerülhetnek a svédek, ha botlanak Budapesten. Tovább olvasom