2017. 01. 16. hétfő - Gusztáv -5°C | 1°C

Szeviép-Szeged: nem sikerült

Nem jött össze a bravúr: a Szeviép-Szeged 79–66-ra kikapott az MKB-Euroleasing Sopron otthonában, így a harmadik helyen végzett a női kosárlabda NB I A csoportjának alapszakaszában.
Már az első percben elkezdődött: egy hazai akció után Horti Dóra próbálkozott a Szeviép palánkja alatt, majd a játékvezetők két büntetőt ítéltek a Sopron javára. A hazai kispad és 1200 MKB-drukker kezdett el már ekkor reklamálni, és a meccs nagy részében, ha kedvező volt az ítélet a számukra, ha nem – inkább akkor, ha nem –, folytatták is a játékvezetők számonkérését. Persze nem csak ezen múlt, hogy a 9–6-os szegedi vezetés után 20–10-re már a soproniak vezettek, Fürészék nem találták a soproni védekezés ellenszerét, egyedül Ciglar betöréseivel tartotta magát a Szeged.

A WNBA-ből igazolt Kristi Toliver remekül irányította a jobban játszó hazaiakat, több labdaszerzés és emlékezetes kosár is fűződött a nevéhez – nem csoda, hogy a félidőben már 15 ponttal vittek a hazaiak. Bencze Tamás a szünetben kérdőre vonta a játékvezetőket, ám hamar tudatosították benne, bár kollégája, Székely Norbert büntetlenül ugrálgat a pályán állva egy-egy akció után, Sopronban a szegedi szakembernek kevesebb joga van – kapott is egy technikait.

Németh Bernadett nem boldugolt Honti szorításában. Fotó: Magasi Dávid
Németh Bernadett nem boldugolt Honti szorításában.
Fotó: Magasi Dávid

A harmadik negyed a Szeviépé volt, Vaida Sipaviciute pontjaival nyolcra is feljöttek a vendégek, ám közelebb már nem tudtak kerülni a Sopronhoz, amelyben öt játékos is tíz dobott pont felett zárt. Az MKB-Euroleasing 79–66-os győzelmével megnyerte az alapszakaszt.

– Az első félidőben minden tekintetben jobb volt a Sopron, a külső posztokon nem tudtuk azt a teljesítményt nyújtani, amit vártam volna a csapattól, emellett pedig sok könnyű gólt engedtünk a hazaiaknak – mondta a lefújás után Bencze Tamás vezetőedző. – Ennek ellenére biztató, hogy a második félidőt meg tudtuk nyerni egy ilyen pszichikai helyzetből – tette hozzá.