2017. 11. 19. vasárnap - Erzsébet 0°C | 8°C Még több cikk.

Szeviép-Szeged: nem tört meg a pécsi átok

A női kosárlabda-bajnokság 20. fordulójának legnagyobb érdeklődéssel várt mérkőzésén a MiZo Pécs hazai pályán végig vezetve 83–58-ra győzött a Szeviép-Szeged ellen.
MiZo Pécs 2010–Szeviép-Szeged 83–58 (22–15, 22–15, 18–9, 21–19)
Uniqa NB I A csoportos női kosárlabda-mérkőzés, 20. forduló. Pécs, 1500 néző. Vezette: Cziffra, Győrffy, Makovsky.
Pécs: IVÁNYI 10, Raksányi 10, MAZZANTE 19/12, Vajda 4, OHLDE 15. Csere: TÖRÖK 11, Mészáros 2, Sarok 2, Krnjic 2, Ruják 8. Edző: Fűzy Ákos.
Szeviép-Szeged: Dubrovina 10, Németh 3/3, Fürész 6, Maslowski 5/3, ZSERZSERUNOVA 15/3. Csere: SZAKÁCS 12/6, Laczi, Vincze 7, Russai, Pusztai. Edző: Donkó Orsolya.
Kipontozódott: Zserzserunova (29. perc), Laczi (33.p.), Ruják (39.p.).

A szerdai, győri bajnoki mérkőzés előkészületeivel összevetve a melegítés perceiben kevésbé tűnt harapósnak és tüzesnek a szegedi alakulat, így a feldobást megelőzően csupán reménykedhettünk a „látszat néha csal" alapszabály igazában. A sérültek, betegek – ahogyan az a nagy rangadók előtt lenni szokott – mindkét oldalon felépültek. A hazaiaknál az őszi szegedi találkozó egyik hőse, a lábkörömproblémákkal bajlódó Mazzante is ott hangolt a társakkal, míg a Szeviépben, feledve a láz és a torokgyulladás kínjait, Németh Bernadett és Vincze Viktória is játékra jelentkezett.

Fájdalom, a kezdés nem cáfolt rá a korábbi aggodalmakra. A MiZo két és fél perc elteltével 9–0-ra vezetett, Donkó Orsolya azonmód időt is kért. Az átok 13–0-nál Zserzserunova kettő plusz egyes megoldásával tört meg, majd Szakács és Zserzserunova triplájának köszönhetően 15–11-re jött fel a látogató. A két tréner komoly sakkjátszmát vívott egymással: egy Donkó-cserére ugyanabban a holtidőben Fűzy Ákos kettővel válaszolt, mire a vendégek mestere azonnal visszaküldte Németh Bernadettet is a parkettre. A csapatok közötti különbség a második negyed közepére ismét tíz pont fölé szökött, miközben a pécsieknél a Mazzante, Ohlde amerikai páros tagjai egymást múlták felül.

Zserzserunova akár mérgében is kiabálhatott volna: nem rajta múlott a vereség Pécsett. Fotó: Segesvári Csaba
Fotó: Segesvári Csaba

Zserzserunova a 17. percben begyűjtötte a harmadik személyi hibáját, és 40–22-nél meglehetősen sötétnek tűnt a jövő. A történeti hűség kedvéért nem árt gyorsan megjegyezni: a második játékrész faultaránya kilenc perc után 10–1 volt... Ha másból nem, az eredmény alapján könnyen kitalálható, melyik fél érezhette felettébb igazságtalannak a fejleményeket. A 44–30-cal zárult első félidő ezenkívül is szolgált érdekességgel, a kontinens egyik legjobb játékosa, Vajda Anna ugyanis 17 perc alatt nem talált a gyűrűbe, sőt mezőnykísérlete is csupán egy akadt.

További eredmények: BEAC-Újbuda–Atomerőmű KSC 58–91 (16–24, 18–29, 20–26, 4–12), Ceglédi EKK–Szolnoki NKK 41–100 (8–29, 14–27, 13–18, 6–26), MKB-Euroleasing Sopron–BSE 81–67 (15–14, 26–12, 19–20, 21–21), Zala Volán-ZTE–Vasas-Csata 68–57 (16–14, 21–12, 14–14, 17–17), SEAT Foton Győr–SAVARIA-Helios BC Szombathely 111–50 (27–9, 26–7, 28–11, 30–23).

A nagyszünet utáni pillanatokat mintha indigóval másolták volna az első negyedről. A MiZo másfél perc alatt zsinórban hét pontot dobott, először átlépve a húszas határt, Ohlde két újabb duplája pedig már 55–30-as állást ért. A harmadik etap hajrájában a játékvezetők Zserzserunovát egy támadóhibával kipontozták, mire az ukrán center csalódottságában, könnyeivel küszködve ballagott le a pályáról. Ebben a szakaszban egyébiránt a Pécs sem nyújtott meggyőző teljesítményt, ám mivel a Szeviép kulcsemberei közül senki nem tudott az átlag fölé emelkedni – vagy legalább megközelíteni azt –, a különbség sem csökkent. A végjátékban már itt is, ott is potyogtak a kosarak, a hazai publikum pedig vastapssal jutalmazta a kedvencek újabb sikerét. A Szeviép továbbra is nyeretlen a Pécs vendégeként.

Nyilatkozatok

Donkó Orsolya, a Szeviép vezetőedzője: – Össze kell szedni magunkat a szerdai, Sopron elleni mérkőzésre. Kérjük a szegedi szurkolókat, minél többen buzdítsák a csapatot.
Fűzy Ákos, a Pécs vezetőedzője: – Szervezetten, motiváltan, sok kiemelkedő egyéni teljesítménnyel kosárlabdáztunk. Felül tudtunk emelkedni a problémáinkon, így bízom abban, hogy a mai teljesítmény mindenkinek erőt ad a következő feladatok előtt.

Mészáros Kornélia, a Szeviép korábbi, a Pécs jelenlegi játékosa: – Nagyon alaposan felkészültünk a szegediek játékából, tudtuk, hogy az új kosarasokkal sokat erősödtek. A hangsúlyt a védekezésre helyeztük, és igyekeztünk betartani az előre megbeszélteket. Célunk továbbra is az alapszakasz-elsőség.

Fürész Emőke, a Szeviép csapatkapitánya: – Saját magunkat vertük meg, egy Pécs kaliberű csapat ellen ilyen bután nem lehet kosárlabdázni.