2017. 07. 21. péntek - Dániel, Daniella 22°C | 35°C Még több cikk.

Szeviép-Szeged: részsikerekből győzelem

Minden negyedet megnyerve 83–57-re győzte le a Szolnokot a Szeviép-Szeged a női kosárlabda NB I A csoportjának 4. fordulójában. A hazaiaknál Németh Bernadett volt a legeredményesebb, 19 pontig jutott a találkozón.
Szeviép-Szeged–Szolnok 83–57 (26–14, 17–17, 23–13, 17–13)
Női kosárlabda NB I A csoport, 4. forduló. Újszegedi sportcsarnok, 250 néző. Vezette: Ádám, Király.
Szeviép-Szeged: NÉMETH 19/3, LACZI 15, RASHEED 15/3, FEJES 14, KELLER 6. Csere: Farkasinszki 4, Laklóth 10, Lengyel, Kováts, Békefi, Kecskés, Varga P. Vezetőedző: Bencze Tamás.
Szolnok: PUNGOR 10, Gáspár 2, BOSKOVICS 12/6, Kmézics, Cvetanovics 9. Csere: SERBÁN 13, Rubold 3/3, Gyuricza, Ferencz, Szondy 8. Vezetőedző: Mészáros Zoltán.

Egykor derbi volt a Szeviép-Szeged és a Szolnok összecsapása a női kosárlabda NB I A csoportjában. A felek még két éve is szoros meccset vívtak, a szegediek akkor mindössze három ponttal, 76–73-ra nyertek az újszegedi sportcsarnokban.

Laczi (középen) magabiztos teljesítményt nyújtott.  Fotó: Schmidt Andrea
Laczi (középen) magabiztos teljesítményt nyújtott.

Azóta azért nagyot változott a helyzet, a Szeviép játéktudásban jóval felülmúlja a Szolnokot, ami tegnap is meglátszott a két csapat összecsapásán: a nyolcadik percben már 20–8-ra vezettek Németh Bernadették.

A negyed vége, illetve a második játékrész eleje nem sikerült jól, ekkor feljöttek a szerb Boskovics vezette vendégek, akik 26–22-nél kerültek a legközelebb, ám Bencze Tamás vezetőedző jó érzékkel kért ekkor időt, tanácsai használtak a csapatnak, amely innentől kezdve folyamatosan növelte előnyét a szolnokiakkal szemben.

Némethen meglátszott, könyöksérülése már a múlté, könnyed mozdulatokkal dobálta a kosarakat kintről és bentről egyaránt. Laczi Edit sem sokkal maradt el tőle, a fiatal, még mindig csak 22 éves kosaras sokat vállalt, és rendre jól oldotta meg a rá bízott feladatokat, és a palánk alatt Keller Annamária is sokat dolgozott.

Sima siker: Szeviép-Szolnok 83-57
A hajrában, a biztos vezetés tudatában Bencze edző ezúttal is sűrűn cserélt, a fiatalok közül Békefi Beatrix, Varga Petra és Kecskés Fanny is lehetőséget kapott a meccsen, amelynek képét jól jellemzi, hogy a Szeviép minden negyedet meg tudott nyerni, esélyt sem adva ellenfelének.

Bencze Tamás: – Biztató volt a játékunk, különösen a kezdőötösünk teljesített jól, összhangban volt a csapat. Fontos feladatunk, hogy a padról beszálló játékosokat minél hamarabb felhozzuk erre a szintre, hogy ők is egyre többet tehessenek hozzá a teljesítményünkhöz.

További eredmények: FTC–Vasas-Csata 61–54, Cegléd–Baja 83–86, Pécs 2010– BEAC-Újbuda 105–50, MKB- Euroleasing Sopron–Szekszárd 90–55.

Pick Szeged: az első idegenbeli siker

Nagy csatában, a második félidőben kimondottan jó játékkal 29–28-ra nyert a Pick Szeged férfi kézilabdacsapata a Budapest Bank ligában Csurgón. Skaliczki László együttese a második játékrészben fordította meg a meccset. Tovább olvasom