2017. 03. 28. kedd - Gedeon, Johanna 2°C | 17°C Még több cikk.

Szeviép-Szeged: szellemes támadójáték

Három negyeden keresztül ötletes és nem utolsósorban eredményes támadójátékot nyújtva nyerte meg utolsó idei bajnokiját a Szeviép-Szeged női kosárlabdacsapata.
Szeviép-Szeged–BSE 105–54 (26–21, 27–10, 24–12, 28–11)
Női kosárlabda NB I A csoport. Újszegedi sportcsarnok, 150 néző. Vezette: Szabó G., Maár.
Szeviép-Szeged: NÉMETH 12, LAKLÓTH 12/3, RASHEED 25/3, FEJES 18, ROGLICS 16. Csere: Lengyel 6, Farkasinszki 7, KOVÁTS 9, Mészáros, Békefi. Vezetőedző: Bencze Tamás.
BSE: Pusztai 2, Süle 7, TIBA 21/6, Hegedűs 12, Górácz 4. Csere: Tóth C., Miháczi 2, Göbölös, Karlócai 2, Schramkó, Orsó 4. Vezetőedző: Varga Mátyás.
Kipontozódott: Göbölös (30.)

Hiába a közelgő karácsony, semmilyen meglepetést nem tartogatott a Szeviép-Szeged és a BSE összecsapása a női kosárlabda NB I A csoportjában. Szerencsére, hiszen a hazai együttes esélyeshez méltón és a várt különbséggel, 105–54-re győzte le a vendégeket – akiknél pályára lépett a héten éppen a Szeviéptől igazolt Tóth Cecília is –, szezonbeli legnagyobb arányú sikerét aratva.

Ötvenegy pontos siker: Szeviép-Szeged-BSE 105-54
A találkozón a városmajoriak csak az első negyedben voltak a pályán, egyedül Tibát lehetett dicsérni tőlük, a Szegedből viszont az egész kezdőötös remekelt, és teljesítve az előzetes edzői elvárásokat többször is indításból, villámgyors akciók végén találtak be Némethék. A csapat pontfelelőse ezen az délutánon Rasheed Rita volt, aki beállította a még a Sopron ellen dobott 25 pontos idénycsúcsát, de sokat elmond a szegediek teljesítményéről, hogy mellette négyen is tíz pont fölé jutottak, és a kellemes meglepetésre ponterősen játszó Kováts Anna is csak eggyel maradt el a két számjegyű teljesítménytől – a csapat századik pontját is ő szerezte.
Győzelemmel zárta tehát bajnoki évét a Szeviép, ám pihenni nincs idő, a csapat hétfő délután kel útra Nantes felé, ahol szerdán Európa-kupa-meccsen zárják a 2010-es évet.
Bencze Tamás: – Háromnegyednyi jó játékkal tettük kellemessé a karácsonyt. Örülök, hogy az előzetesen tervezett, gyors támadásainkat viszontláttam a pályán.
További eredmények: Sopron–Vasas-Csata 96–54, Pécs–Cegléd 89–45, Győr– Szekszárd 82–60.

• 1. szilléri 2010. december 20. 08:40
    „,,Szeviép-Szeged: szellemes támadójáték"

Jó cím ! 3,5 milliárdos tartozásból 15,6 milliárdot varázsolni tényleg kell némi ,,szellemi" tőke!

Könyörgöm ! Változtassatok nevet ! Lehet Mengele is ennyi erővel !”

Átrobogott a Kotor a Betonon

A minden tekintetben jobb Primorac Kotor ellen csak másfél negyedig volt esélye a Szeged Betonnak a férfi vízilabda Euroliga csoportkörének harmadik fordulójában. Tovább olvasom