2016. 12. 09. péntek - Natália -4°C | 7°C

Szeviép-Szeged: vacsorára győri édes

A női kosárlabda Európa-kupa második fordulójában a Szeviép-Szeged 78–58-ra győzött a Győr vendégeként. A szegediek a nemzetközi szinthez mérve is remek játékot produkáltak.
Seat Foton Győr–Szeviép-Szeged 58–78 (16–23, 15–26, 12–15, 15–14)

Női kosárlabda Európa-kupa-mérkőzés, D csoport, 2. forduló.
Győr, 150 néző. Vezette: Pálla, Cziffra.

Győr: Borovicková 10/3, Fűrész 7/3, Kovács 12, Imbergerová 3/3, RADUNOVICS 15/9. Csere: Izsák 2, Keller 2, Vida 7/3, Varga, Antolovics. Edző: Tapodi Péter.

Szeviép: NÉMETH 21/9, Fürész 5/3, SZAKÁCS 10/6, TOMOVA 13/6, Zserzserunova 10. Csere: Vincze 2, ALMIND 11/3, Laczi 3, Pusztai, Russai 3/3. Edző: Donkó Orsolya.

Két, azonos nemzetbeli együttes európai kupacsatája a legnépszerűbb labdajátékokban mindig megkülönböztetett figyelmet érdemel, ennek megfelelően a győri és a szegedi oldal is hatványozott becsvággyal készült a kisalföldi ütközetre.

A 6-os mezben játszó némeht Bernadettet az első félidőben a győriek nem tudták megakadályozni a pontszerzésben Fotó: Kisalföld

„Egy tenyérnyi hely sincsen szabadon" – üvöltött a hangszórókból a feldobás előtt a Bonanza Banzai slágere, a rideg valóság azonban úgy festett: nagy tét ide, presztízs oda, alig 150 szurkoló érzett olthatatlan vágyat, hogy végignézze a mérkőzést. A banzáj azután Radunovics és Imbergerová tripláival indult, míg az első szegedi kosárra – kihagyott ziccereket követően – a második perc végéig kellett várni, ekkor Németh Bernadett talált a gyűrűbe. A folytatásban Zserzserunova csinos „sapkát varrt" Radunovics fejére, majd Németh hármasával, 8–6-nál a vezetést is átvette a Szeviép.

A szegediek hatékony védekezésükkel kilátástalan dobóhelyzetekbe kényszerítették riválisukat, feltéve, hogy a fehér mezesek eljutottak egyáltalán a dobásig, ráadásul támadásban is minden klappolt, Almind után Tomova is bevágott egy triplát. A második negyed 23–16-os vendég előnnyel kezdődött, a Győr azonban nem sokáig érezhette magát tízen belül. A Fotonnak a magas szerkezet sem vált be, egy ideig Radunovics és Keller egyszerre volt a pályán, és amikor a szenzációsan játszó Németh Bernadett két újabb trojka után elsüllyesztett egy ziccert is, 33–21-nél Tapodi Péter időkéréshez folyamodott. Hiába.

A Szeviép extrát nyújtott az első félidőben: az 55 százalékos mezőny-, a 78 (!) százalékos triplamutató, valamint a 22–11-re megnyert lepattanózás 49 dobott és csak 31 kapott pontot jelentett.

A helyzet a nagyszünet után sem változott. Jóllehet a Győr roppant elszántan jött ki a második félidőre, a Tisza-partiak néhány demoralizáló megoldással tovább ostorozták ellenfelüket, nem véletlenül ordította Tapodi mester az egyik időkérésnél játékosainak: „Tedd ki a szíved a pályán!" A biztonság kedvéért a Donkó-csapat 15–12-re a harmadik negyedet is megnyerte, Szakácsék imponáló, helyenként az európai mércéhez viszonyítva is remek teljesítményére jellemző, hogy a Győrnek szemernyi esélye sem akadt a felzárkózásra.

A vége 78–58 lett, és mivel a csoport másik mérkőzésén a svájci Neuchatel hazai környezetben 68–66-ra legyőzte a svéd Solnát, két forduló után a D csoportban már csak a Szeviép-Szeged veretlen.

Donkó Orsolya: – Nagyon büszke vagyok a játékosaimra. Igazi csapatként küzdöttek. Remélem, hogy még sok hasonló sikerben lesz részünk.

• 6. értetlen 2008. november 01. 11:40
    „Győrben is annyira népszerű a női kosárlabda, mint Szegeden. A fene se érti, miért van az, hogy az érdeklődés a költségekkel fordítottan arányos. Talán ha a szurkolók a saját gyermekeiket és azok barátnőit látnák a pályán, esetleg más lenne a helyzet. Addig azonban amig néhányan nagyon jól megélnek így, ahogy van, és elég nagy a hangjuk, nemigen várhatunk változást.”
  • 5. Papp Tamás 2008. október 31. 10:59
    „"Nem kell a női kosárlabda Szegedre" Nagyon BUNKÓNAK!

A SENKI AZ TE VAGY!!RÁD NINCS SZÜKSÉGE EGY OLVASÓNAK SEM!
    VEDD MÁR ÉSZRE!!”
  • 4. Laczi Ferenc 2008. október 31. 10:51
    „Szép volt lányok.Csal így tovább.Kell a csoport elsőbbség.”
  • 3. kosarfan 2008. október 31. 10:39
    „Gratula, ez igazán nagy siker volt! Csak így tovább lányok, és ne törődjetek az irígykedőkkel!!!”
  • 2. Nem kell a női kosárlabda Szegedre! 2008. október 31. 10:25
    „150 néző!?

Nevetséges ez a szám!

Hihetetlen, de senki nem veszi észre, hogy NINCS SZÜKSÉG NŐI KOSÁRLABDÁRA.

Ennyien még egy nyamvadt megye III-s focimeccsen is vannak.

Focit Szegedre!!!”
  • 1. katyi 2008. október 31. 10:11
    „Gratulálok lányok! Fantasztikus ez a győzelem, csak így tovább!”

Zatykó már biztos induló

Pécsen rendezték a WAKO kick-box magyar bajnokság low-kick és K1 szakágának országos döntőjét. A… Tovább olvasom